فلنج لوله اراک

جهت خرید انواع فلنج در اراک و اطراف تماس بگیرید: 02155572094کد مطلب: 00261.html
فلنج 
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵

اختصاصی|اسناد جدید فساد در خصوصی‌سازی آلومینیوم المهدی و هرمزال /ماجرای وام ۲۲۸میلیون یورویی و بازی با آبروی ایران

اسناد بدست آمده از مکاتبات ایمیدرو، بانک صنعت و معدن، سازمان خصوصی سازی و ... نشان می‌دهد در پسِ واگذاری المهدی و هرمزال به بخش خصوصی، نه تنها ابهامات جدی وجود دارد بلکه در این ماجرا، اقتصاد، صنعت و آبروی کشور وجه المصالحه این قرارداد قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، ماجرای واگذاری آلمینیوم المهدی و هرمزال به بخش خصوصی هر روز ابعاد جدیدتری پیدا می‌کند. درحالیکه میراشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگوی مفصلی با تسنیم، از کاهش 1000 میلیارد تومانی قیمت واگذاری المهدی و هرمزال به دلیل عهده‌دار شدن خریدار برای بازپرداخت فاینانس 280 میلیون یورویی یونی‌کردیت با تضمین ساچه ایتالیا به خریدار این مجتمع خبر داده و اعلام کرده بود طی 3 سال و 3 ماه گذشته، خریدار المهدی و - فلنج لوله اراک - هرمزال نزدیک به 1000 میلیارد تومان بابت اقساط ساچه - فلنج لوله اراک - و اقساط خزانه - فلنج لوله اراک - پرداخت کرده است، اسناد و مدارک به دست آمده گویای ماجرای دیگری است.

Blind Flange فلنج کور

فلنج لوله اراک

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

بر - فلنج لوله اراک - اساس این اسناد و مدارک، با توجه به عدم بازپرداخت بدهی یونی کردیت و ساچه توسط خریدار المهدی و هرمزال که علی‌رغم تعهدات قبلی، خریدار این مجموعه، متعهد به بازپرداخت آن شده بود، به موقع و به طور کامل بدهی را نپرداخته است و این موضوع باعث - فلنج لوله اراک - شده تا «ساچه»، پوشش بیمه‌ای را برای کشورمان معلق کند. سازمان ایمیدرو (مالک قبلی هرمزال) برای رفع این محدودیت که به اعتبار کشور گره خورده بود مجبور به جبران آن شد و این سازمان در تاریخ 29 فروردین ماه 96، تسهیلاتی ارزی از بانک صنعت و معدن دریافت می‌کند تا اقساط مربوط به خریدار هرمزال را پرداخت کند و در مقابل خریدار، ظرف 5 سال، تسهیلات مذکور را طی 60 قسط پرداخت کند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

فلنج لوله اراکفلنج لوله اراکفلنج لوله اراکفلنج لوله اراک

Threaded_flange فلنج دنده ای

 

Socket weld flange فلنج ساکت

جالب‌تر آنکه سازمان خصوصی سازی به عنوان یک سازمان دولتی، این وام را ضمانت کرده و متضمن وام خریدار المهدی و هرمزال نزد بانک صنعت و معدن شده است.

Lap joint flange فلنج لپ جوینت

فلنج لوله اراک

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

این در حالی است که خریدار، حتی قسط اول این وام را هم در موعد مقرر پرداخت نمی‌کند و لذا بانک صنعت و معدن به ایمیدرو و ایمیدرو به سازمان خصوصی‌سازی متوسل می‌شوند تا خریدار را متقاعد کنند که اقساط وام کلان اهدایی به وی را بپردازد.

Threaded_flange فلنج دنده ای

فلنج لوله اراک

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

فلنج لوله اراک

Slip on Flange فلنج اسلیپون

اقساط بانک - فلنج لوله اراک - معوق می‌شود چون نه تنها خریدار، از پرداخت سرباز می‌زند بلکه سازمان خصوصی سازی که ضامن - فلنج لوله اراک - است - فلنج لوله اراک - نیز اقساط معوق را متقبل نمی‌شود تا جاییکه بانک در تاریخ 16 دی ماه 96، در نامه به کرباسیان می‌نویسد: «در صورت عدم پرداخت اقساط مزبور، امکان ادامه پرداخت قسط‌های باقیمانده به ساچه عملا وجود نخواهد داشت.»

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

فلنج لوله اراک

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

حتی در 27 بهمن 95 ایمیدرو هشدار داده بود: «عدم پوشش بیمه صادراتی ساچه - فلنج لوله اراک - برای پروژه‌های ایمیدرو، توسعه بخش عظیمی از معادن و صنایع معدنی کشور را تحت الشعاع قرار داده و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را - فلنج لوله اراک - با چالش بزرگی مواجه خواهد نمود و علاوه بر این برای اعتبار سیاسی کشور نیز تبعات ناخوشایندی در بر خواهد - فلنج لوله اراک - داشت.

Slip on Flange فلنج اسلیپون

این در حالی است که پیش از آن نیز رئیس هیئت عامل ایمیدرو در - فلنج لوله اراک - نامه‌ای به تاریخ اول خرداد 95، خطاب به معاون اول رئیس جمهور - فلنج لوله اراک - نوشته بود: «هم اکنون شرکت ایراسکو ایتالیا رسما اعلام کرده بانک‌های ایتالیایی از همکاری با آن شرکت خودداری ورزیده و حتی اعطای وام مصوب برای آن شرکت توسط بانک carige به دستور ساچه در هفته گذشته لغو گردیده - فلنج لوله اراک - است».

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

فلنج لوله اراکفلنج لوله اراک

Blind Flange فلنج کور

به گزارش تسنیم، عدم پرداخت به موقع اقساط بیمه ساچه توسط خریدار المهدی و هرمزال باعث شد تا کشور و بانک صنعت و معدن و ایمیدرو در شرایط بسیار سختی قرار گیرند؛ این درحالی است که به گفته پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی، در زمان واگذاری این دو مجموعه، 1000 میلیارد تومان از قیمت خرید به منظور بازپرداخت اقساط فاینانس - فلنج لوله اراک - خارجی، از قیمت المهدی و هرمزال کاسته شد تا خریدار - فلنج لوله اراک - این دو مجموعه، خودش بازپرداخت این وام را متقبل شود ولی خریدار نه تنها - فلنج لوله اراک - از پرداخت - فلنج لوله اراک - اقساط ساچه سرباز زد بلکه در پرداخت اقساط وامی معادل 228 میلیون یورو را که ایمیدرو از بانک صنعت و معدن برایش گرفته بود تعلل کرد و همه اینها به جایی ختم شد که به گفته مهدی کرباسیان، بانک‌های ایتالیایی همکاری خود با شرکت‌های ایمیدرو را قطع کردند.

Lap joint flange فلنج لپ جوینت

حالا سوال اینجاست که اولا - فلنج لوله اراک - چرا زمانی که خریدار المهدی و - فلنج لوله اراک - هرمزال نسبت به بازپرداخت بدهی ساچه تعلل کرد، تصمیم قاطعی گرفته نشد؟ چرا بجای تحت فشار قراردادن وی برای انجام تعهدات ارزی‌اش، وام 228 میلیون یورویی به وی اعطا شد؟ چرا سازمان خصوصی سازی در نقش ضامن خریدار به این ماجرا وارد شد؟ چرا پس از تعلل‌های مجدد وی در بازپرداخت این - فلنج لوله اراک - وام نیز - فلنج لوله اراک - هیچ فشار قانونی بر وی اعمال نشد؟ و - فلنج لوله اراک - ده‌ها سوال دیگر که لازم است سازمان - فلنج لوله اراک - خصوصی سازی و مراجع نظارتی و قانونی به آن‌ها پاسخ دهند؟

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

انتهای پیام/

Slip on Flange فلنج اسلیپون

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن