فلنج فورج یزد

جهت خرید انواع فلنج در یزد و اطراف تماس بگیرید: 02155572094کد مطلب: 00126.html
فلنج 
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰

«تقصیرِ تحریم است؟» | بلایی که مسئولان سر صنعت نساجی آوردند

در روزگاری که دولتمردان سیاست‌زده می‌خواهند ناکارآمدی خود را به گردن تحریم بیندازند، فعالان صنعت ویران‌شده نساجی نه‌تنها سهم قابل‌توجهی برای تحریم در مشکلات این صنعت قائل نیستند، بلکه برخی معتقدند تحریم در مواقعی کمک هم کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم،  این روزها اقتصاد کشور و مردم گرفتار مشکلات عدیده هستند ولی برخی - فلنج فورج یزد - مسئولان - فلنج فورج یزد - با دادن آدرس‌های غلط درپی ترویج این نظر هستند که مشکلاتی که در سال جاری گریبانگیر اقتصاد کشور شده است، نتیجه تحریم‌های آمریکا بوده و سوء مدیریت مسئولان نقش حداقلی دارد، این در حالی است که بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور و مردم، هیچ ربطی به تحریم - فلنج فورج یزد - ندارد یا کمترین - فلنج فورج یزد - اثر را از تحریم می‌بیند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

یک مشکل اصلی اقتصاد کشور این روزها رکود تولید است که اکثر صنایع کشور با آن روبرو هستند، از جمله صنعت نساجی که طی سالیان متمادی گذشته به دلیل بی توجهی دولت و سیاستگذاری های غلط اقتصادی به حال و روز بدی دچار شده است و بخش عمده مشکلات امروز صنعت نساجی هم هیچ ربطی به تحریم ندارد، - فلنج فورج یزد - چرا که بدون تحریم هم - فلنج فورج یزد - صنعت نساجی همین حال و روز را داشت.

Blind Flange فلنج کور

فعالان این - فلنج فورج یزد - صنعت باسابقه می‌گویند نفس هایش به شماره افتاده اما هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات این صنعت در دولت وجود ندارند گویی صنعتی ناتنی است که محکوم به تعطیلی بوده و نباید توسعه ای پیدا کند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

صنعت نساجی در ایران دارای قدمتی طولانی و یکی از مهم­ترین بخش­‌های اشتغال‌­زا است. این صنعت در کشورهای توسعه یافته در میان نیازهای اساسی اقتصادی در درجه­‌ی سوم اهمیت پس از موادغذایی و مسکن قرار دارد و نقش بالایی در ایجاد  ارزش افزوده­‌ی صنعتی و افزایش صادرات غیر نفتی ایفاء می‌کند. همچنین میزان سرمایه­‌گذاری ارزی برای ایجاد یک شغل در صنعت نساجی هم در مقایسه با - فلنج فورج یزد - مابقی صنایع همچون خودروسازی، - فلنج فورج یزد - بسیار پایین است. با توجه به این موضوعات رشد صنعت نساجی باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد اما هنوز خبری از حمایت از این صنعت پر اهمیت در کشور نیست و ایجاد موانع جدید فعالان این - فلنج فورج یزد - حوزه را دلزده تر از گذشته کرده است.

Threaded_flange فلنج دنده ای

اما به راستی دلایل اصلی مشکلات امروز صنعت - فلنج فورج یزد - نساجی چیست؟

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

امروز تولیدکنندگان صنعت نساجی و پوشاک از سخت‌گیری - فلنج فورج یزد - بانک‌ها در ارائه تسهیلات، کوتاه بودن دوره بازپرداخت، کمبود مواد اولیه و نوسان قیمتها به‌عنوان مهم‌ترین موانع رونق - فلنج فورج یزد - و پویایی صنعت نساجی - فلنج فورج یزد - یاد می‌کنند. علاوه بر این تعهدات ارزی و سیاست‌های متغییر دولت در زمینه نرخ ارز هم بر حجم مشکلات - فلنج فورج یزد - آنها اضافه کرده است.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

شیبانی نایب رئیس انجمن صنایع نساجی در همین ارتباط معتقد  است:  بزرگترین مشکل ما تحریم های داخلی، محدودیت ها و دستورالعمل هایی است که با آنها روبرو می شویم والا تحریم های خارجی بیشتر به ما کمک کرد - فلنج فورج یزد - و به ما انگیزه داد. امروز قاچاق رقیب صنعت نساجی و پوشاک است باید کاری کنیم که محصولات داخلی از لحاظ قیمت و کیفیت چنان مطلوب - فلنج فورج یزد - باشد که بتواند با جلب رضایت خریداران داخلی،  کالای قاچاق را از فهرست انتخاب مردم حذف کند.

Socket weld flange فلنج ساکت

*رئیس انجمن نساجی|بانک جهانی 3 دهه پیش فاتحه صنعت نساجی ایران را خوانده بود

Lap joint flange فلنج لپ جوینت

*به نعمت‌زاده گفتم ترکیه دارد ما را لُخت می‎کند، چرا متوجه نیستید؟

Slip on Flange فلنج اسلیپون

 بصیری رئیس انجمن - فلنج فورج یزد - نساجی هم  با ابراز اینکه - فلنج فورج یزد - "امسال - فلنج فورج یزد - پنجمین سال رکود را پشت سر می‌گذاریم"، می‌گوید: بلایی که تعرفه ترجیحی سر ما آورد اصلاً قابل گفتن نیست. من به آقای نعمت­‌زاده گفتم "این ترکیه - فلنج فورج یزد - دارد ما را لُخت می­‌کند"! نعمت‌زاده گفت - فلنج فورج یزد - "حالا که ما با هزار بدبختی یک شرکت خارجی پیدا کردیم که حاضر به سرمایه گذاری در ایران است آن را هم فراری می­‌دهید؟!"، گفتم "آقا، اینها دارن ما را لُخت - فلنج فورج یزد - می­‌کنند! شما - فلنج فورج یزد - چرا متوجۀ این قضیه نیستید؟".

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

وی معتقد است"اگر دولت به من اختیار می‌داد به‌روح پدر و - فلنج فورج یزد - مادرم - فلنج فورج یزد - در سه سال نساجی ایران را درست می­‌کردم، اما متأسفانه اجازه نمی­‌دهند"،  با ادامه این شرایط درِب تمام کارخانجات نساجی به‌زودی بسته می‌شود که ان‌شاءالله آن روز زنده نباشم.

Slip on Flange فلنج اسلیپون

بصیری می گوید: ما تا سال 1364 تا 1365 اصلاً معضلی به‌نام قاچاق نداشتیم. ما به آلمان و ایتالیا صادر کردیم این در حالی است که استاندارد آلمان و ایتالیا بسیار بالا است، استاندارد فرانسه و - فلنج فورج یزد - انگلیس خیلی بالاست، ما بزرگترین صادرکنندۀ لباس پلیس کشور انگلیس بودیم. انگلستانی که خودش تولیدکنندۀ پارچۀ فاستونی دنیا بود، خریدار لباس فاستونی پلیس از ایران بود. ما از سال‌های 48 تا 54 صنعت نساجی کشور در بازارهای صادراتی حرف برای - فلنج فورج یزد - گفتن داشت. از سال 1332 و توجه جدی سازمان برنامه و بودجه به صنعت نساجی تعداد کارخانه‌های این بخش افزایش پیدا کرد و تا سال 57 به 8 هزار واحد نساجی رسیدیم. این آمار شوخی نیست چه بلایی به سر ما آوردیم که امروز توان فعالیت نداریم!! امروز تولید پنبه کشور از 254هزار تن به 50هزار تن رسیده، از آن طرف تعداد کارخانجات هم بیشتر شده است. با - فلنج فورج یزد - درنظرگرفتن جمعیت 80میلیونی کشور ما حداقل به 1 میلیارد و سیصد میلیون پارچه نیاز داریم که برای تولید این پارچه‌ها 180هزار تن تا 200هزار تن پنبه باید تهیه شود. اما ما پنبه نداریم!

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

وی با اعلام اینکه متأسفانه در حال حاضر به‌جای حمایت از تولیدکننده مدام آنها - فلنج فورج یزد - را ملزم به پرداخت مالیات‌های غیرمنطقی آن‌هم با دلیل ماشین‌آلات می‌کنند، افزود: این موضوع واقعاً تأسف‌بار است. با ادامه یافتن این شرایط درِب تمام کارخانجات نساجی به‌زودی بسته خواهد شد، البته با این قوانین به دو سه سال هم طول نمی‌کشد. می­‌دانید 7 کیلو چک برگشتی یعنی چه؟ یک کارخانه دار با سابقه می‌گفت "من با این چک‌ها چگونه تولید کنم؟ سرمایۀ من - فلنج فورج یزد - یک مشت کاغذ است، چه‌کسی - فلنج فورج یزد - را به زندان بیندازم؟"، می‌گفت "من می­‌توانم پول کارگر، پول بیمه و پول برق و آب بدهم؟"، در نهایت کارخانه را بست و رفت.

Threaded_flange فلنج دنده ای

*درددل تنها تولیدکننده چادر مشکی ایران؛ "تولید" حمایت می‎خواهد نه صدقه/به‌جای دستگیری، پای ما را رها کنید

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

دانایی هوشیار مدیرعامل شرکت حجاب شهرکرد هم با اعلام "اگر فقط از صنعت نساجی حمایت واقعی کنند همین برای ما کافی است"، گفت: - فلنج فورج یزد - صنعت و تولید حمایت می‌خواهد نه - فلنج فورج یزد - صدقه. در طول سال‌های اخیر بی‌مهری‌های - فلنج فورج یزد - زیادی نسبت به صنعت نساجی کشور شده اما علی‌رغم تمام این اذیت‌ها این صنعت هنوز پابرجا باقی مانده است، به اعتقاد او "هرساله حجم عظیمی از منسوجات وارد کشور می‌شود و کسی پاسخگو - فلنج فورج یزد - نیست. علاوه بر این از روشهای رسمی و غیررسمی، آزاد و قاچاق با - فلنج فورج یزد - اشکال مختلف  انواع  منسوجات وارد این کشور می‌شود، با وجود این‌همه سختی صنعت نساجی کشور هنوز پا برجاست. اما سؤال اینجاست؛ چرا کسی از صنعت نساجی که این‌همه منسوجات خارجی وارد کشور می‌شود حمایت نمی‌کند؟! اگر امروز به وضعیت صنایع کشور نگاه کنید به این نتیجه می‌رسید که به هیچ صنعتی به‌اندازه نساجی و پوشاک جفا نشده است".

Lap joint flange فلنج لپ جوینت

وی می گوید: هر زمان که صحبت حمایت از صنعت نساجی می‌شود، همه فکر می‌کنند ما وام، اِستمهال یا کسب یک امتیاز می‌خواهیم در حالی که اصلاً این‌گونه نیست همه چیز پول نیست به‌قول معروف نمی‌خواهیم کسی دست ما را بگیرد، پایمان را رها کند و فقط از صنعت - فلنج فورج یزد - نساجی حمایت واقعی کنند همین برای ما کافی است، گدایی هم نمی‌کنیم، انتظار داریم اگر می‌خواهید کشور توسعه پیدا کند باید حمایت کنید.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

دولت دارد فاتحه صنعت پوشاک را می‌خواند

Threaded_flange فلنج دنده ای

افتخاری یک عضو انجمن صنایع پوشاک نیز با تأکید - فلنج فورج یزد - بر اینکه اگر تصمیم جدی برای تأمین مواد اولیه - فلنج فورج یزد - واحدهای تولیدی پوشاک گرفته نشود فاتحه این صنعت را باید - فلنج فورج یزد - خواند، گفت: در حال حاضر کف کارخانه مواد اولیه کافی وجود ندارد و هیچ کس هم پاسخگوی این شرایط نیست.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

*تخلفات مناطق آزاد در جنگ با "نساجی"، - فلنج فورج یزد - از کارخانه‎های صوری - فلنج فورج یزد - تا گم‌شدن محموله 900تنی

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

شهریاری نایب‌رئیس اتحادیه تولید و - فلنج فورج یزد - صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان "امروز صنعت پوشاک با - فلنج فورج یزد - افزایش واردات در حال نابودشدن است و نمی‌دانیم برای نجات خود چه کنیم" گفت: کجای قانون مناطق آزاد واردات کالای - فلنج فورج یزد - ساخته‌شده عنوان شده است؟

Blind Flange فلنج کور

*چرا کسی به داد صنعت پوشاک نمی رسد؟/ دبیر اتحادیه - فلنج فورج یزد - نساجی: مواد اولیه‌‌ای برای تولید نداریم

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

قدیری دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با اشاره به اینکه نگرانیم با حذف تولیدکننده داخلی از بازار حضور - فلنج فورج یزد - کالاهای قاچاق - فلنج فورج یزد - در کشور افزایش بیشتری پیدا کند، گفت: ما مواد - فلنج فورج یزد - اولیه ای برای تولید نداریم هیچ کس هم به این موضوع اهمیت نمی‌دهد.

Socket weld flange فلنج ساکت

وی با اعلام اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل صنعت پوشاک کشور بحث تأمین مواد اولیه و نقدینگی واحدهای تولیدی بخصوص واحدهای تولیدی بزرگ است ، می گوید: منابع مادی واحدهای تولیدی به یک سوم کاهش پیدا کرده از طرف دیگر تأمین مواد اولیه نیز به سختی آن هم به صورت نقدی صورت می‌گیرد که همین موضوع نیازمندی واحدها را به نقدینگی پررنگتر کرده است.

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

به اعتقاد - فلنج فورج یزد - قدیری فقط 60 میلیون دلار از کالاهای پوشاک از مبادی رسمی و حدود 3 میلیارد - فلنج فورج یزد - دلار از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود این آمار نشان می دهد دولت باید فکر اساسی - فلنج فورج یزد - برای قاچاق پوشاک کند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

*تحریم بهانه است آقایان اراده‌ای برای حمایت از صنعت نساجی ندارند

Slip on Flange فلنج اسلیپون

 افتخاری به عنوان یکی از فعالان صنعت پوشاک کشور در همین ارتباط با اعلام اینکه امروز بیش - فلنج فورج یزد - از 95 درصد از مشکلات صنعت نساجی کشور متوجه مسائل داخلی است، می‌گوید: امروز فقط تولیدکنندگان برای انتقال ارز و خرید بخشی از مواد اولیه خود با مشکلاتی روبرو هستند که این موضوع را خود با راه حلهایی حل می‌کنند اما مشکل اساسی مسائل داخلی کشور است که امکان فعالیت را از آنها گرفته است.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

وی با بیان اینکه تمام مسائل - فلنج فورج یزد - داخلی صنعت نساجی متوجه عدم سیاست گذاری های درست دولت، عدم اجرای صحیح سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومت و عدم توجه به تولید داخل است، افزود: بحران امروز صنعت نساجی متوجه رفتارهای خود مدیران است. ایران بیش از 80 میلیون جمعیت دارد اما نباید ما یک سوم بازار خود - فلنج فورج یزد - را در اختیار کالاهای قاچاق قرار دهیم.

Slip on Flange فلنج اسلیپون

*چرا برای کالاهای قاچاق فرش قرمز پهن کرده‌اید؟

Threaded_flange فلنج دنده ای

این کارشناس صنعت پوشاک با تأکید براینکه ما چرا فرش قرمز برای کالاهای قاچاق در کشور پهن کرده‌ایم گفت: امروز روابط ایران با کشور عراق و سوریه خوب است چرا ما نباید از پتانسیل این - فلنج فورج یزد - کشورها برای معرفی پوشاک ایرانی و فروش آنها استفاده کنیم. چرا هیچ کس دیپلماسی موثری برای حضور تولیدکنندگان داخلی در بازارهای کشورهای منطقه انجام نمی‌دهد.امروز ترکیه و عراق در تلاش برای کسب بازارهای کشورهای منطقه هستند و - فلنج فورج یزد - جای ایران در این شرایط بسیار خالی است.

Blind Flange فلنج کور

وی با اعلام اینکه متأسفانه مسئولین ما همچنان منتظر چشمک اروپاییان هستند، افزود: صنعت پوشاک موتور محرک اقتصاد کشور به حساب - فلنج فورج یزد - می‌آید که حمایت از آن می‌تواند نقش زیادی را در اقتصاد کشور ایفا کند.

Socket weld flange فلنج ساکت

افتخاری در ادامه صحبتهای خود با تأکید براینکه  چرا - فلنج فورج یزد - دسترسی تولیدکنندگان را به مواد اولیه سخت کرده‌اید اظهار داشت: امروز تولیدکنندگان پوشاک کشور 10 ماهی است که برای تأمین مواد اولیه خود با مشکل روبرو هستند حال در این شرایط وقتی به سختی تأمین مواد اولیه انجام می‌شود چرا هیچ حمایتی برای محصولات آنها در سطح بازار - فلنج فورج یزد - نیست چرا باید قاچاقچی و واردکننده مهره اصلی بازار باشند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

* تحریم - فلنج فورج یزد - بهانه و توجیه برای عدم حمایت از صنعت نساجی است

Threaded_flange فلنج دنده ای

وی در ادامه صحبتهای خود با تأکید براینکه امروز 100 درصد مشکلات صنعت نساجی کشور متوجه نبوده سرمایه در گردش است، افزود: به نظر می‌رسد دولت تمایلی به حمایت از این صنعت ندارد. بیشتر صنعت نساجی را یک صنعت - فلنج فورج یزد - ناتنی و یا بچه سرراهی می داند.

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

افتخاری با اشاره به اینکه امروز تحریم یک بهانه و توجیه - فلنج فورج یزد - جهت عدم حمایت از صنعت نساجی است گفت: سوءمدیریت‌ها صنعت نساجی را به جایی رسانده که امروز نتواند در مقابل ترکیه قد علم کند این درحالی است که تاریخ صنعت نساجی کشور سابقه ای بسیار بالایی نسبت به ترکیه دارد اما حمایت دولت ترکیه از این صنعت باعث شده تا دو میلیون اشتغال در این کشور ایجاد و سهم پوشاک 18 درصد اقتصاد ترکیه باشد.

Lap joint flange فلنج لپ جوینت

وی با انتقاد از اینکه آقایان صنعت پوشاک و نساجی کشور را جدی نگرفته و حمایت از آن را یک امر بدیهی نمی‌دانند گفت: چرا در یک مقطعی مشوق‌های صادراتی برای تولیدکنندگان نساجی کشور متوقف شد چرا دولت به جای حمایت فقط موانع جدید پیش پای تولیدکنندگان می‌گذارد. - فلنج فورج یزد - به نظر می‌رسد آقایان هیچ مجالی به تولید کننده نداده و فقط تمرکز خود را بر روی واردات قرار داده‌اند.

welding neck flange|فلنج گردن جوشی|گلودار|جوشی|گردن دار

افتخاری با اعلام اینکه صنعت نساجی قبل از تزریق پول - فلنج فورج یزد - نیازمند بازار - فلنج فورج یزد - است، گفت: ما - فلنج فورج یزد - نمی‌گوییم پول می‌خواهیم بلکه نیازمند بسترسازی دولت برای فعالیت در بازار هستیم. صنعتی که فقط به دریافت - فلنج فورج یزد - پول بسنده کند به هیچ عنوان موفق نخواهد بود.

Threaded_flange فلنج دنده ای

وی با اعلام اینکه قبول ندارم تحریم مشکلات صنعت نساجی را بیشتر کرده است گفت: هنوز سوءمدیریت‌ها در بخش نساجی کشور غوغا می‌کند اگر فقط از این صنعت حمایت شود به طور حتم وضعیت آن بهبود یافته و رشد اشتغال در کشور فراهم می‌شود اما متأسفانه آقایان هیچ اعتقادی به حمایت از صنعت نساجی کشور ندارند.

Cast iron flange فلنج چدنی اسپیکات

انتهای پیام/

Slip on Flange فلنج اسلیپون

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن