لرزه گیر پمپ آب ارزان

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00301.html
لرزه گیر
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸

بی‌‎توجهی دولت به یک صنعت طلایی/از ارزآوری ۴ میلیارد دلاری با ایجاد ۱۰۰ هزار شغل جدید غفلت شد

مدیرعامل شرکت طلا و جواهرسازی ریتون گفت: با اندکی توجه و تغییر نگاه مسئولین و نهادهای مرتبط به صنعت طلا و جواهر می توان در یک دوره‌ی ۵ساله بدون تحمیل کوچک‌ترین بار مالی بر دولت ۱۰۰ هزار شغل جدید و پایدار به وجود آورد و ۴ میلیارد دلار صادرات داشت.

به گزارش گروه اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی شب سه‌شنبه 1398/08/28 در دیدار 2500 نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور، تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی «مصون‌سازی اقتصاد از آسیب تحریمها از طریق تقویت و رونق - لرزه گیر پمپ آب ارزان - تولید داخلی» است - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و بنده پشت این قضیه ایستاده‌ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع میکنم.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان رهبر انقلاب، چند تن از تولیدکنندگان، کارآفرینان - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و فعالان اقتصادی، دیدگاه‌های خود را بیان کردند. یکی از این افراد علیرضا حسین‌‌احمدی، مدیرعامل شرکت طلا و جواهرسازی ریتون بود که متن اظهارات وی به شرح زیر است:

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

"حضرت آقا! بالاخره نوبت صنعت طلا و جواهر هم رسید بعد از چهار دهه که خدمت شما برسد و  تمام مسئولین که واقعیتهای این - لرزه گیر پمپ آب ارزان - صنعت را - لرزه گیر پمپ آب ارزان - ما بتوانیم معرفی کنیم، آمده‌ام که ظرفیت ویژه‌ی این هنرصنعت را به تمام مسئولین محترم معرفی کنم. بار سنگینی بر دوش بنده است، امیدوارم که بتوانم آن چنان - لرزه گیر پمپ آب ارزان - که شایسته‌ی این هنرصنعت کهن است را درست ادا کنم.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

صنعت طلا جواهر با توجه به حجم معاملات و گردش مالی بالا دارای یک پتانسیل اقتصادی ویژه‌ای است که میتواند در شرایط حاضر به عنوان یک صنعت استراتژیک و مهم در جهان، راهگشای فعالیت - لرزه گیر پمپ آب ارزان - اقتصاد مقاومتی باشد. همان طور که مستحضرید گردش مالی سالیانه‌ی این صنعت در جهان بیش از هزار میلیارد دلار میباشد که سهم ناچیزی در اختیار ایران قرار دارد. از طرف دیگر میزان استخراج معادن طلا در جهان بیش - لرزه گیر پمپ آب ارزان - از سه هزار و سیصد تن در سال برآورد شده است و این میزان در معادن کشور چیزی در حدود پنج تن در سال است. در حالی که نیاز کشور به شمش طلا بیش از سیصد - لرزه گیر پمپ آب ارزان - تن تخمین می شود در کل چرخه. این اعداد را دارم میگویم به خاطر اینکه دغدغه‌ی یکی از مسئولین، دغدغه‌ی مسئولان ما خروج طلا از کشور هست. میزان استخراج الماس از معادن جهان در - لرزه گیر پمپ آب ارزان - حدود شصت‌وسه میلیون قیرات در سال است - لرزه گیر پمپ آب ارزان - در حالی که در ایران به نظر هیچ گونه - لرزه گیر پمپ آب ارزان - معادن سنگهای قیمتی وجود ندارد یا در استخراج و استحصال آن سرمایه‌گذاری مناسبی به جهت صرفه‌ی اقتصادی معمول نشده است.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

هم‌اکنون بیش از دویست‌و‌بیست هزار نفر در این صنعت مشغول به کار میباشند که نیمی در بیش از هشت هزار واحد تولیدی و نیمی دیگر در بیش از چهل هزار واحد فروش و عرضه مشغول به کار - لرزه گیر پمپ آب ارزان - میباشند، این یعنی تمام زیرساخت‌ها آماده است. این بحثی که میخواهم مطرح بکنم بسیار حائز اهمیت است. در میان کشورهای جهان تنها هفت - لرزه گیر پمپ آب ارزان - کشور هستند که در این صنعت قابلیت تولید در حجم صنعتی و صادرات را دارا میباشند که خوشبختانه ایران نیز با پتانسیل بسیار مناسب جزو یکی از این کشورها است.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

رهبر انقلاب: آنهای دیگر چه کسانی هستند؟

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

 ادعای ما این هست، کشورهای ترکیه، ایتالیا، تایلند، کره‌ی‌جنوبی، هند و هنگ‌کنگ و در بخش تجارتش حضرت آقا کشور امارات متحده‌ی عربی است که بیش از شصت تا هفتاد درصد تجارت این صنعت را در اختیار دارد. من اصلاً نمیخواهم بگویم ما کشور اول هستیم یا هفتم ولی این قدر فاصله بسیار ناچیز و محدود است که ظرف بسیار زمان کوتاه میشود این لایه‌ها را جا به جا کرد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این هنرصنعت یکی از معدود صنایعی است که ما در آن مزیت رقابتی داریم و تلفیقی از هنر و تکنولوژی که در بخش تکنولوژی همسان - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و هم‌تراز با رقبای قدرتمند خود میباشیم ولی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - در بخش هنری آن حرفهای بسیاری برای گفتن داریم. ما یک چیزی حدود بالغ بر ده هزار طراح آزموده داریم که آماده به خدمت‌اند. یکی از نکات بارز و قابل توجه در این - لرزه گیر پمپ آب ارزان - صنعت این است که اکثریت غالب مشتریان این - لرزه گیر پمپ آب ارزان - حوزه در جهان مسلمانان و کشورهای اسلامی میباشند و تنها دو کشور ایران و ترکیه از میان این هفت کشور نقش - لرزه گیر پمپ آب ارزان - تولیدی و محوری در جغرافیای ملل مسلمان دارند و این فرصت بسیار مغتنمی است تا با ارائه‌ی راهکارهای مناسب و طراحی‌های مطلوب و مخصوص کشورهای اسلامی و با توجه به قرابت و نزدیکی فرهنگی به این کشورها به راحتی سهم قابل توجهی از سهم بازار این کشورها را از آن خود نماییم.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

حضرت آقا! تمام این کارها به صورت پایلوت، به صورت قانونی و غیرقانونی انجام شده به خاطر معضلاتی که در روند صادرات و واردات داریم. نکته‌ی حائز اهمیت در این خصوص - لرزه گیر پمپ آب ارزان - این است که ایران همواره به عنوان یک الگوی پیشرو و مهم و تأثیرگذار در جهان اسلام مطرح بوده، هست و خواهد بود و از این حیث میتواند به صورتی بسیار مؤثر در بازارهای کشورهای اسلامی فرهنگ‌سازی نموده و نقش‌آفرینی کند. من مثالی که میخواهم برای شما عرض کنم کشور هند در کشورهای عربی حوزه‌ی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - خلیج‌فارس که خیلی کوچکند آن چنان رسوخ کرده که تمام فرهنگ هند در محصولاتش مورد مصرف آن کشورها قرار دارد، یعنی این قدر این صنعت قابل رسوخ هست. از طرف دیگر موقعیت ژئوپولتیک ایران در منطقه‌ی غرب آسیا و قرار گرفتن آن در شاهراه مصرف مصنوعات طلا و جواهر دنیا کشورمان را به یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان جهت سرمایه‌گذاری در این صنعت تبدیل نموده است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

سطح کیفی عالی محصولات و صرفه‌ی اقتصادی ناشی از ویژگی‌های جغرافیایی کشور در حال حاضر سلاح بسیار قدرتمندی است که میتواند ما را به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان طلا و جواهر جهان تبدیل نماید. خوشبختانه طی سالهای گذشته با توجه به فعالیتهای مستمری که در این حوزه صورت گرفته است نگاه مسئولان به این صنعت کاملاً تغییر - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و اکنون زمان آن رسیده است تا با یک عزم و اراده‌ی جدی با عنایت به رهبری عالمانه‌ی حضرتعالی از ظرفیت بسیار بالای این صنعت در جهت نیل به اقتصاد درون‌محور و درون‌زا استفاده کرد.

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

بدون شک ظرفیت استراتژیک کشور در شرایط حاضر بهترین زمان را برای ورودی قدرتمند به بازارهای جهانی و حضور گسترده در بازارهای منطقه فراهم آورده است. معذرت میخواهم. با اندکی توجه در رفع معضلات، این صنعت در حال حاضر قابلیت آن را - لرزه گیر پمپ آب ارزان - دارد که جایگاهی در خور توجه در هر حوزه‌ی صادرات مصنوعات - لرزه گیر پمپ آب ارزان - در جهان را به خود اختصاص دهد. در بخش - لرزه گیر پمپ آب ارزان - صادرات مصنوعات جواهر نیز میتوان بیش از سی درصد ارزش افزوده را عاید کشور نماید و این رقم برای مصنوعات طلا رقمی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - بالغ بر پانزده درصد میباشد.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

همچنین این صنعت به لحاظ انعطاف‌پذیری کامل، قابلیت آن را دارد که بسیاری از صنایع زیردستی از جمله نقره و صنایع دستی و بدلیجات و صنعت تراش سنگهای نیمه - لرزه گیر پمپ آب ارزان - قیمتی و صنایع بسته‌بندی را نیز - لرزه گیر پمپ آب ارزان - متحول و فعال نموده و در بخش فناوری و ماشین‌آلات - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و آموزش نیز از ظرفیتهای مناسبی برخوردار است که به رؤیت مسئولین مربوطه رسیده است. نزدیک، بالغ بر پنج سال است این اتفاق افتاده‌ تا نگاه مسئولین ما به این صنعت را ما - لرزه گیر پمپ آب ارزان - تغییر بدهیم حضرت آقا.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

من فکر کنم باید این را حتماً بگویم چون این - لرزه گیر پمپ آب ارزان - بسیار بسیار مهم است. استفاده از سنگهای عقیق و فیروزه با ارزش افزوده‌ی بسیار بالا که معادن آن در کشور موجود بوده و در حال حاضر به صورت خام فروخته میشود بر روی مصنوعات صادراتی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - که جذابیت بسیار زیادی را برای - لرزه گیر پمپ آب ارزان - کشورهای منطقه نیز دارد از نقاط قوت این صنعت - لرزه گیر پمپ آب ارزان - در راستای استراتژی راهبردی صادراتی میباشد.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

از دیگر شاخصه‌های این صنعت وابستگی مستقیم آن به نیروی انسانی است و از این حیث یک صنعت اشتغالزا است که بیش از سی درصد نیروی انسانی شاغل در این رسته را - لرزه گیر پمپ آب ارزان - بانوان تشکیل میدهند. حضرت آقا! ترکیه یک کشور بلامنازع در بخش صادرات است، بالغ بر یک میلیون و دویست الی سیصد هزار نفر در این صنعت مشغول به کارند با بیست‌و‌پنج الی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - سی میلیارد دلار در سال.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

با اندکی توجه و تغییر نگاه مسئولین و نهادهای مرتبط به این صنعت میتوان در یک دوره‌ی پنج ساله بدون اینکه کوچک‌ترین بار مالی بر دولت تحمیل گردد بیش از یکصد هزار شغل جدید - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و پایدار به وجود آورد و با تولید پانصد تن مصنوعات و صد تن صادرات از آن مقدار، بیش از چهار میلیارد دلار ارز را روانه‌ی خزانه‌ی کشور نمود. عدد ممکن است بزرگ است - لرزه گیر پمپ آب ارزان - ولی وقتی در جلساتی که داشتیم دقیق شدیم، دیدیم بسیار بسیار کار ساده و روانی است. براساس نقشه‌ی راه و برنامه‌ی استراتژیک - لرزه گیر پمپ آب ارزان - که در این صنعت تدوین - لرزه گیر پمپ آب ارزان - شده است، هدف اولیه‌ی این صنعت دستیابی به رتبه‌ی دوم صادرات مصنوعات در منطقه و به وجود آوردن حداقل دو نشان تجاری و معتبر جهانی در این حوزه و در گام دوم بازپس‌گیری جایگاه واقعی این صنعت از کشور ترکیه می - لرزه گیر پمپ آب ارزان - باشد که سالهای سال است در - لرزه گیر پمپ آب ارزان - این عرصه اقتدار و یکه‌تازی میکند.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

من یک خاطره باید بگویم. ما سال 93 ده تا تولیدکننده رفتیم نمایشگاه استانبول یک - لرزه گیر پمپ آب ارزان - غرفه گرفتیم. از جناب آقای دکتر خباز و آقای دکتر نامور مطلق و یکی از مدیران وزارت صمت دعوت کردیم و تشریف آوردند نمایشگاه برای اینکه - لرزه گیر پمپ آب ارزان - از آن سال بنا شد که این صنعت را نمایش بدهیم. آمدند از نزدیک چهار روز در کنار ما بودند، وقتی که رفتند آنها هم رئیس اتحادیه -آنجا مثل ایران نیست که متأسفانه 400 اتحادیه‌ی متعدد داشته باشد؛ متمرکزند- رئیس اتحادیه وقت آنجا و بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی آنجا کلامی - لرزه گیر پمپ آب ارزان - به این دو آقایان - لرزه گیر پمپ آب ارزان - گفت که من فکر میکنم جزو بدترین - لرزه گیر پمپ آب ارزان - روزهای زندگی‌ام بود. برگشت به جناب آقای دکتر خباز گفت ما تا پانزده سال پیش آرزوی این را داشتیم که یک کار از ایران وارد کشورمان بکنیم ولی الان ما بیست سال جلوتر از شماییم. باورتان نمیشود آن شب ما با - لرزه گیر پمپ آب ارزان - آقای دکتر خباز آن - لرزه گیر پمپ آب ارزان - قدر صحبت کردیم که این ناراحتی را از وجود خودمان خارج کنیم.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

من بند خواسته‌هایمان را باید حتماً بگویم چون - لرزه گیر پمپ آب ارزان - اینجا خیلی برایمان - لرزه گیر پمپ آب ارزان - مهم است، من معذرت میخواهم. بدون شک رسیدن به مقام - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی مصنوعات در جهان شایسته‌ی کشور عزیزمان ایران است. در پایان بر خود لازم میدانم که از زحمات فراوان و بی‌دریغ - لرزه گیر پمپ آب ارزان - و پیگیری‌های مستمر جناب آقای دکتر آقامحمدی که ما را برآن داشت تا ظرف - لرزه گیر پمپ آب ارزان - مدت کوتاهی سند چشم‌انداز و برنامه‌ی استراتژیک صنعت طلا و جواهر کشور را تدوین نموده و با عزمی راسخ‌تر به تلاشهایمان ادامه دهیم تقدیر کنیم. این سند امروز آماده شد الحمدلله و همچنین مراتب تقدیر و تشکر ویژه‌ی خود - لرزه گیر پمپ آب ارزان - را از مقام وزارت جناب آقای دکتر - لرزه گیر پمپ آب ارزان - رحمانی به واسطه‌ی تمامی تلاشهایی که جهت رشد و توسعه‌ی این صنعت مبذول داشته‌اند ابراز میدارم.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

ما پنج خواسته داریم. ایجاد مرکز توسعه‌ی صنعتی و تجاری فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها به دلیل تعدد مراجع تصمیم‌گیری. ما چون تعهد دادیم به حاکمیت که افق 1404 آن چهار میلیارد و یکصد هزار شغل و پانصد تن و صد تن صادرات را حتماً انجام بدهیم؛ ایجاد اتاق فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در گمرکات به منظور تسهیل صادرات و واردات؛ صدور مجوز - لرزه گیر پمپ آب ارزان - صنعتی در شعاع صد و بیست کیلومتر و جهت توسعه، این صنعت جزو صنایع پاک در جهان انتخاب شده است؛ اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، ما مخالفش نیستیم، فقط باید اصلاح - لرزه گیر پمپ آب ارزان - بشود؛ جلوگیری از ورود مصنوعات قاچاق به داخل کشور با عزمی راسخ‌تر و جدیت بیشتر؛ تسهیل در قوانین و آیین‌نامه‌ها و تعرفه‌های مربوط به ورود ماشین‌آلات و ابزار و موارد اولیه. در آخر
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
خیلی متشکرم از حضرتعالی، باعث افتخار این - لرزه گیر پمپ آب ارزان - صنعت شد که یک روزی در خدمت شما باشد."

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

 

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

انتهای پیام/

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن