لرزه گیر آما pn10

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00093.html
لرزه گیر
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

بوی نفتِ "بودجه ۹۹" مشام ملت را آزار می‌دهد

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با برشمردن ابهامات لایحه بودجه ۹۹ گفت: بوی نفتِ "بودجه ۹۹" مشام ملت را آزار می‌دهد.

محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در واکنش به بودجۀ تدوین شده دولت برای سال 1399 در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم گفت: بودجه به سندی گفته میشود که هزینه‌ ها را بوسیله واژه ‌ها و ارقام به اهداف معین ارتباط میدهد. طی تحقیقاتی جامع میتوان گفت که نظام بودجه ‌بندی کشور به‌ عنوان یک ابزار مهم و حساس برنامه ریزی به موازات رشد و توسعه دولت و جامعه، مراحل و تحولات مهمی را پشت سر گذاشته و امروزه بصورت یک نظام پیچیدۀ فنی و مالی درآمده است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

نظام بودجه ‌بندی از آغاز پیدایش خود به علت محدودیت حوزه فعالیت دولتها و به علت نگرش منفی جامعه نسبت به فعالیت دولتها، عمدتاً یک ابزار سیاسی بوده ولیکن از دهه سوم قرن میلادیِ جاری به علت رواج « اقتصاد کینزی» که دولت را به مداخله در فعالیت اقتصادی و سرمایه ‌گذاری اجتماعی تشویق و ترغیب مینمود، بودجه دولتی بعنوان ابزار اقتصادی و مالی، علاوه بر نقشهای سیاسی، نقشهای اقتصادی و مالی را نیز برعهده گرفت و بالاخره با گسترش فعالیتهای دولتی در همه جنبه های زندگی و بزرگتر و پیچدیده تر شدن سازمانهای دولتی و پیشرفت روشهای مدیریت و برنامه ریزی و ظهور تکنولوژی اطلاعاتی امروزه، نظام بودجه بندی مبدل به یک - لرزه گیر آما pn10 - سیستم پیچیده ای از طرحها و برنامه ها گردید و بودجه علاوه بر نقشهای سیاسی و اقتصادی، نقش حساس و مهم برنامه‌ریزی را نیز عهده دار شده است و امروزه بودجه، منعکس کنندۀ انواع برنامه‌ریزیهای سیاسی، اقتصادی، نظامی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی جامعه میباشد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

در ضمن از طرفی دیگر چون عیان و مشخص - لرزه گیر آما pn10 - گردیده که - لرزه گیر آما pn10 - توسعه اَمری تک بُعدی نبوده و توسعه اقتصادی میتواند به توسعه سیاسی، نظامی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی نیز - لرزه گیر آما pn10 - بیانجامد، پس مهمترین عامل در وقوع این امور، انتخاب درست اهداف، استراتژیها و نهایتاً رسالت های سیستم برنامه ها وطرحهای بودجه است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی افزود: بودجه ریزی و بودجه بندی اَمری بسیار مهم و پر اهمیت میباشد و اهداف و کاربردهای مختلفی در تنظیم، تصویب، اجرا و کنترل سیاستهای دولت - لرزه گیر آما pn10 - و سازمانها را برعهده دارد. در مرحله اول، بودجه چارچوبی را برای تنظیم سیاستهای دولت و سازمانها فراهم میکند و در مرحله تصویب، بودجه وسیله کنترل قانونی دخل و خرج دولت و هزینۀ دستگاههای بودجه بَر است. در مرحلۀ اجرا نیز بودجه بندی راهنمای مدیران در اجرای سیاستهای تدوین شده است و در نهایت بودجه بندی مهمترین ابزار کنترل و - لرزه گیر آما pn10 - نظارت بر عملکرد دولت و سازمانهای مصرف کنندۀ بودجه محسوب میگردد. با استناد به اهداف و مقاصدِ برشمرده، بودجه بندی را در سطح کلان(دولت) که قابل تصمیم به سطوح سازمانی نیز - لرزه گیر آما pn10 - میباشد را میتوان بشرح زیر بیان کرد:

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

1-  بودجه وسیله ای برای تدوین و تنظیم برنامه های دولت و سازمانها است.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

2-  بودجه وسیلۀ تحصیل - لرزه گیر آما pn10 - مجوز قانونی برای فعالیتهای دولتها و سازمانها است.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

3-  بودجه راهنمای اجرای سیاستهای دولتی و سازمانها است.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

4-  بودجه قویترین - لرزه گیر آما pn10 - وسیله کنترل قوه مجریه توسط قوه مقننه و وسیله آگاهی و اطمینان مردم از مصرف صحیح و قانونی درآمدهای دولت میباشد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

سبزعلیپور تأکید کرد: اَهم وظایف و اهداف دولتها، رسیدن به رشد اقتصادی و فراهم کردن خدمات عمومی و تحقق عدالت اجتماعی است. برای تحقق - لرزه گیر آما pn10 - این اهداف باید وظایف دولتها در کنار وظایف مردم و نهادهای عمومی و غیردولتی مشخص گردد و برای تحقق اهداف، بطور اصولی برنامه¬ریزی شود. بمنظور تحقق برنامه ¬ها، باید بودجه ¬ریزی دقیق، صحیح و واقع بینانه ای انجام شود و با تخصیص منابع درست، وظایف دولتها از قوه به فعل و به مرحله اجرا درمیآید. بودجه بعنوان برنامه‌ مالی دولتها، نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی کشورها دارد.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

خاستگاه و هدف اصلی نظام های بودجه ‌بندی، پاسخگویی و ارزیابی عملکرد دولتها میباشد که این هدف در نظام "بودجه ‌ریزی عملیاتی" در قالب سه معیار (کارآیی، اثربخشی و صرفه اقتصادی) نمایان میشود تا بدین ترتیب دولتها را در جهت تحقق اهدافشان یاری نماید.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی تصریح نمود: نظرباینکه حجم دخالت دولت در اقتصاد ایران بیش از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه میباشد، از همین رو اهمیت لایحه بودجه و نحوه تنظیم آن نیز در مقایسه با این کشورها دوچندان احساس میشود. در این راستا باید اذعان کرد که درمان بیماریهای اقتصاد ایران از جمله رکود، تورم، بیکاری، کاهش بهره وری و رشد پایین اقتصادی را باید - لرزه گیر آما pn10 - در سند بودجه جستجو کرد. زیرا ما باید اعداد و ارقامی را در بودجه بگنجانیم که واقعی و امکان تحقق آنها فی الواقع وجود داشته باشد اما متأسفانه غالباً شاهد این واقعیت - لرزه گیر آما pn10 - هستیم که اعداد ارائه شده در بودجه ها واقعی نیستند. به همین دلیل اعداد و ارقام ارائه شده در بودجه بسیار - لرزه گیر آما pn10 - مهم بوده و در زندگی مردم ایران تأثیرگذار و نقش حیاتی را بازی میکند پس چنانچه این اعداد در بودجه غیر واقعی نوشته و تحقق نیابند، باید منتظر مشکلات پیش بینی نشده ای در تمامی سطوح کشور - لرزه گیر آما pn10 - علی الخصوص در بطن زندگی مردم باشیم. از این رو - لرزه گیر آما pn10 - چشم تک تک آحاد مردم از صاحب نظران و مدیران ارشد و - لرزه گیر آما pn10 - برجسته سیاسی، اقتصادی، نظامی، عمرانی، - لرزه گیر آما pn10 - اجتماعی و فرهنگی کشور گرفته تا مردم کوچه و بازار، چشمشان به بودجۀ تنظیمی دولت میباشد تا از این طریق بفهمند اوضاع کشور و زندگی شان در سال آینده به چه شکلی خواهد و باید منتظر چه عاقبتی باشند؟ سالی خوش یا تیره و تار؟!!

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

البته در این ارتباط باید تأکید کنم که صاحب نظران و سیاسیون جهان علی الخصوص دولت کشورهای دشمن و متخاصم نیز لایحه بودجه تنظیمی دولت ایران را - لرزه گیر آما pn10 - با دقت نظاره و آن را واکاوی میکنند تا دقیقاً بفهمند که اوضاع سیاسی، اقتصادی و نظامی کشورمان در سال آینده چگونه خواهد بود و آیا میتوانند به اهداف شوم خود دست یافته و کمرِ ایران را - لرزه گیر آما pn10 - به خاک برسانند یا اینکه اوضاع ایران و ایرانی در سال بعد خوب و پُر رونق - لرزه گیر آما pn10 - و شکوفا خواهد بود و نقشه های شوم و مخرب دشمنان راه بجایی نخواهد برد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

پس ملاحظه میفرمائید که اهمیت بودجه و بودجه نویسی چقدر زیاد و حتی سرنوشت ساز میباشد.      

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این اقتصاددان با اشاره به بودجۀ تنظیمی - لرزه گیر آما pn10 - سال 99 دولت اظهار داشت: دولت - لرزه گیر آما pn10 - سالهاست که شعار میدهد که باید بودجه ای فارغ از درآمدهای نفتی تنظیم کرده و به درآمدهای غیرنفتی متکی شود، ولیکن در سالجاری دولت محترم به کررات تأکید نمود که میخواهد شعار چند سالۀ خود را محقق کرده و در ماههای اخیر نیز قول داد که لایحۀ بودجه سال آینده را با کمترین وابستگی به درآمدهای نفتی تنظیم و برای تصویب، روانه مجلس شورای اسلامی نماید!!

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

چند روز پیش جناب آقای روحانی لایحه بودجه - لرزه گیر آما pn10 - سال آتی را تقدیم - لرزه گیر آما pn10 - مجلس - لرزه گیر آما pn10 - نمود و با رونمایی از آن، در کمال تعجب متوجه شدیم که متأسفانه لایحۀ بودجه 99 نیز همچون بودجه سنوات پیشین از وزن و قواره قابل قبولی برخوردار نبوده - لرزه گیر آما pn10 - و بسیار خام، ناپخته و خوشبینانه تنظیم شده است و باز هم با کمال تأسف باید عرض کنم که نه تنها دولت به قول خود مبنی بر تنظیم بودجه غیرنفتی پایبند نبوده بلکه برخلاف انتظار، باز هم بوی نفتِ "بودجه 99" مشام ملت را آزار میدهد!!

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

و اما موضوع مهمی که مجدداً در بودجه 99 نیز لحاظ شده فقط و فقط افزایش نجومی درآمدهای دولت آنهم از هر طریق - لرزه گیر آما pn10 - ممکن (از طریق درآمدهای نفتی، غیرنفتی، از جیب مردم، از صندوق بانکها و... از هر جای دیگری) ولو باز هم به قیمت افزایش گرانی و تورم، تشدید رکود، کوچکتر - لرزه گیر آما pn10 - کردن سفرۀ مردم و افزایش نارضایتی در جامعه!! متأسفانه امسال نیز در تنظیم بودجه سال 99 اصلاً به میزان تحقق بودجه طی چند سال گذشته توجهی نشده و همین امر، دوباره تحقق درآمدهای بودجه سال 99 را با اما و اگر روبرو کرده و استحصال منابع پیش بینی شده در بودجه را زیر سوال برده است.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

در همین راستا نکات مبهم - لرزه گیر آما pn10 - و سوال برانگیز بسیاری در لایحه بودجه 99 وجود دارد که همین نکات و اعداد و ارقام مبهم و سوال برانگیز، آیندۀ زندگی مردم و همچنین رتق و فتق امورات و اداره کشور در سال آینده را با ابهام و بن بست روبرو کرده است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

علیپور اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم ملموس و شفاف بودجه 99 را واکاوی و - لرزه گیر آما pn10 - نقاط ضعف و - لرزه گیر آما pn10 - ایرادات وارده به آنرا بیان کنیم باید به اعداد و ارقام اشاره کرده و بودجه سال آینده را با بودجه سالجاری و سال گذشته مقایسه نمائیم.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

* کل رقم بودجه ای که برای سال آینده در متن لایحه بودجه 99 کل کشور پیش بینی شده عبارت است از (جمع منابع 1988 هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی 484 هزار میلیارد - لرزه گیر آما pn10 - تومان).

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

* کل رقم بودجه ای که برای امسال در بودجه 98 کل کشور پیش بینی شده بود عبارت است از (جمع منابع 1703هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی - لرزه گیر آما pn10 - 478 هزار میلیارد تومان).

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

* کل رقم بودجه ای که برای سال گشته در بودجه 97 کل کشور پیش بینی شده بود عبارت بود از (جمع منابع 1194هزار میلیارد تومان - لرزه گیر آما pn10 - و بودجه عمومی 429 هزار میلیارد تومان).

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

اگر هیچ توضیحی راجع به - لرزه گیر آما pn10 - بودجه 99 و امکان تحقق و یا عدم تحقق - لرزه گیر آما pn10 - آن ندهیم، هر کسی میتواند فقط با مقایسه بودجه پیش بینی شده برای سال آینده با بودجه امسال و سال گذشته بخوبی دریابد که آیا بودجه 99 واقع بینانه است یا نه و آیا این بودجه محقق خواهد شد یا خیر!!!

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

محض اطلاع خدمت مردم شریف ایران عرض میکنم که در سال 97 که ترامپ تازه اقدام به - لرزه گیر آما pn10 - خروج از "برجام" - لرزه گیر آما pn10 - کرده بود و شدت تحریمها هم مثل امسال نبود، صادرات نفت کشورمان در ابتدای سال 97 بیش - لرزه گیر آما pn10 - از دو میلیون بشکه در روز بود و در پایان سال 97 نیز صادرات نفت ایران تا حدود 700 هزار بشکه در روز کاهش یافته بود، با این وجود و با فروش این میزان - لرزه گیر آما pn10 - نفت در - لرزه گیر آما pn10 - روز آنهم با نرخ هر بشکه بین 50 الی - لرزه گیر آما pn10 - 60 دلار، بودجۀ 1194هزار میلیارد تومانی آن سال که حدوداً 800 هزار میلیارد از بودجه پیش بینی شده سال 99 کمتر بود بطور کامل محقق نشد و دولت با کسری بودجه مواجه گردید!!  

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

در سالجاری (سال 98) نیز که ایران با تحریمهای بیشتری علی - لرزه گیر آما pn10 - الخصوص در زمینه پولی و بانکی و همچنین فروش نفت روبرو شد صادرات نفت ایران در ابتدای سال 98 با حدود 700 هزار بشکه در روز شروع - لرزه گیر آما pn10 - شد و امروز پس از گذشت 9 ماه (آذر ماه 98) صادرات - لرزه گیر آما pn10 - کشورمان تا حدود 200 الی 300 هزار بشکه در روز کاهش یافته است و با وجود فروش هر بشکه نفت به قیمت حدود 50 الی 60 دلار، باز هم بودجه 1703هزار میلیارد تومانی امسال که حدوداً 400 هزار میلیارد از بودجه پیش بینی شده سال 99 کمتر میباشد تا به امروز بطور کامل محقق نشده و قطعاً دولت با کسری بودجه بالایی مواجه خواهد شد!!  

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

وی - لرزه گیر آما pn10 - افزود: حال چنانچه سال آینده در میزان صادرات نفت کشورمان خللی بیش از این بوجود نیاید و دولت بتواند همان300 - لرزه گیر آما pn10 - هزار بشکه در روز را صادر کند و قیمت هر بشکه نفت هم از 60 دلار پایین تر نیاید، در سال 99 حدوداً 7 میلیارد دلار درآمد نفتی خواهد داشت!!

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

اینجانب مردم عزیزمان را در خصوص مقایسه بودجه امسال و بودجه سال آینده به قضاوت دعوت میکنم، فلذا وقتیکه در بودجه امسال نرخ هر بشکه نفت 54 دلار محاسبه شده و قیمت هر دلار نیز 5800 تومان در نظر گرفته شده و بطور متوسط روزانه هم چیزی حدود400 الی 500 هزار بشکه نفت - لرزه گیر آما pn10 - صادر کرده ایم اما هنوز نتوانسته ایم بودجه ای را که حدوداً 400 هزار میلیارد از بودجه - لرزه گیر آما pn10 - پیش بینی شده سال 99 کوچکتر میباشد را محقق کنیم پس چطور بودجه ای برای سال آینده تنظیم و - لرزه گیر آما pn10 - تقدیم مجلس محترم کرده ایم که فروش روزانه نفت مان حدوداً نصف امسال خواهد بود و نرخ دلار نیز 1600 - لرزه گیر آما pn10 - تومان از قیمت امسال کمتر تعیین شده است، یعنی (4200 تومان بابت هر دلار) و خوشبینانه انتظار تحقق 1988 هزار میلیارد تومان هم داریم؟!!

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

یک کاسب جز و یک آدم نه چندان باسواد هم میتواند با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه برسد که تحقق چنین بودجه ای در سال 99 آنهم با این دخل و خرج غیرممکن و یا چیزی در حد معجزه است پس چرا دولت، علی الخصوص جناب آقای نوبخت و اقتصاددانان همکارشان چنین مهمی را متوجه نشده اند؟!!

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

سبزعلیپور در ادامه باز هم لایحه بودجه 99 را زیر سوال برد و تشریح کرد: وقتیکه بودجه عمومی 429 هزار میلیارد تومانی سال 97 و بودجه عمومی 478 هزار میلیارد تومانی سال 98 آنهم با درآمدهای بالای نفتی این دو سال نسبت به سال آینده محقق نشده و طبیعتاً بدلیل کمبود منابع، امکان تخصیص این مبالغ نیز وجود نداشته، - لرزه گیر آما pn10 - پس چطور توقع داریم که در سال آینده با این حجم پایین درآمدهای نفتی بتوانیم بودجه عمومی 484 هزار میلیارد تومانی را محقق و جهت هزینه کرد به دستگاهها تخصیص دهیم؟!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

مع الوصف بحث اصلی اینجاست که - لرزه گیر آما pn10 - بودجه سال 99 ، بودجه ایست مبهم، پُر اشکال و رؤیایی که حتی روی کاغذ نیز محقق نمیشود تا چه رسد به عمل و در عالم واقعیت!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

بودجه ای که قرار بود بدون اِتکا به نفت تدوین شود و دیگر ضعف بودجه نویسی سالهای قبل را - لرزه گیر آما pn10 - نداشته باشد، در کمال تعجب روی بودجه های پیشین را سفید - لرزه گیر آما pn10 - کرده است، یعنی در این ارتباط چی فکر میکردیم، چی شد!! پس باید به جرأت بگویم که صد رحمت به بودجه سالهای قبل!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

در ادامه فهرست وار به تعدادی از ابهامات برجستۀ لایحه بودجه 99 میپردازم:

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

دولت محترم بودجه 99 را نه تنها کاملاً نفتی نوشته است بلکه به - لرزه گیر آما pn10 - مواردی برای تحقق - لرزه گیر آما pn10 - منابع این بودجه متوسل شده که واقعاً تعجب برانگیز و حتی خجالت آور نیز میباشد!! مواردی از جمله:

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

* بودجه ای که دولت آقای روحانی برای تحقق بخشی از منابع آن روی وام گرفتن از کشور روسیه حساب باز کرده باشد، حال و روزش پیشاپیش معلوم میباشد!!

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

* وقتیکه دولت برای تحقق بخش - لرزه گیر آما pn10 - دیگری از منابع بودجه 99 به فروش "اوراق مالی" و استقراض از بانکها متوسل میشود، پس باید بزودی منتظر عواقب منفی این نوع بودجه نویسی بر اوضاع - لرزه گیر آما pn10 - کشور و زندگی مردم باشیم.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

در ارتباط با - لرزه گیر آما pn10 - فروش "اوراق مالی" دولت به بانکها لازم میدانم تا شفاف سازی و توضیحاتی را خدمتتان ارائه نمایم، نظرباینکه بخشی از منابع مالی و نقدینگی تمامی بانکهای دولتی و خصوصی که در اصل پول مردم میباشد بطور قانونی نزد بانک مرکزی سپرده گذاری میشود از همین رو دولت بنوعی برای این سپرده های بانکها در بانک مرکزی نقشه کشیده تا با توسل به هر شگردی که - لرزه گیر آما pn10 - شده - لرزه گیر آما pn10 - بخشی از کمبود منابع بودجه 99 را از این طریق تأمین نماید!!

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

یعنی دولت میخواهد کاغذی را تحت عنوان "اوراق مالی و بهادار" چاپ کرده و سپس مسئولین بانکهای کشور را مجبور کند تا بخشی از این اوراق را خریداری نموده و بجای پولی که نزد بانک مرکزی سپرده گذاری کرده - لرزه گیر آما pn10 - اند، اوراق مالی خریداری شده از دولت را وثیقه گذاری کنند!! یعنی سپردۀ بانکها نزد بانک مرکزی که حدوداً 210 هزار میلیارد تومان میباشد به - لرزه گیر آما pn10 - دولت داده - لرزه گیر آما pn10 - شود و کاغذهای فروخته شده دولت به بانکها تحت عنوان اوراق بهادار و تضمین شده بجای پول به بانک مرکزی - لرزه گیر آما pn10 - داده شود.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

در اصل دولت میخواهد بخشی از منابع - لرزه گیر آما pn10 - بودجه 99 را از بانکها قرض کند و با پول مردم امورات خود و کشور را بگذراند (یعنی قرض کند و حظ کند) حال بحث - لرزه گیر آما pn10 - اساسی اینجاست که آیا این اوراق مالی قابل فروش و واگذاری میباشند یا نه که قطعاً قابل - لرزه گیر آما pn10 - واگذاری خواهند بود، پس چنانچه بانکی بعد از گذشت ماهها، به پول اوراق خریداری شده نیاز داشته باشد این اوراق را باید به چه کسی بفروشد؟ و اگر باید فقط به دولت بفروشد پس دولتی که غرق در کسری بودجه میباشد از کجا میتواند - لرزه گیر آما pn10 - پول بانکها را پرداخت کند؟ فلذا محتمل - لرزه گیر آما pn10 - میباشد که دولت با اِعمال سیاستهای غلط خود و با کسری بودجۀ شدیدش، در سال آینده برخی از بانکها را نیز دچار بحران و در مسیر سراشیبی - لرزه گیر آما pn10 - قرار خواهد داد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

* رشد و افزایش بی منطق و بدون حساب و کتاب درآمدهای مالیاتی در بودجه سال 99 !!

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

پیش بینی درآمد 175 هزار میلیارد تومانی در بودجه سال آینده آنهم از طریق اخذ مالیات که نسبت به رقم 142 هزار میلیارد تومانی سال قبل، حدوداً 23 درصد رشد نشان - لرزه گیر آما pn10 - میدهد، صد در صد خام و غیر واقعی تنظیم شده است زیرا با اوضاع مریض اقتصاد کشورمان که چرخ تولید به کُندی میچرخد، تجارت راکد، بیکاری رو به ازدیاد و دست مردم از نقدینگی خالی و سفره ها روز به روز کوچکتر میشود، پس این چه انتظار بی جا و غیر معقولی است که از کسب - لرزه گیر آما pn10 - و کار راکد و بحران زده بیش از پیش مالیات اخذ شود؟ در جایی که دخل کسبه روز به روز کمتر میشود، چگونه میتوان مالیاتی بیش از - لرزه گیر آما pn10 - سالهای گذشته از کسبۀ گرفتار مطالبه نمود؟

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

اوضاع بحرانی اقتصاد ایران و وضعیت ضعیف مردم و نهایتاً - لرزه گیر آما pn10 - کاهش دخلِ کسبه گواهی - لرزه گیر آما pn10 - میدهند که مبلغ پیش بینی شدۀ 175 هزار میلیارد تومانی در - لرزه گیر آما pn10 - بودجه سال آینده از طریق اخذ مالیات هرگز محقق نخواهد شد.!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

* رشد قاچاق و محروم نمودن 40 الی50 درصدی دولت از درآمدهای گمرکی در سال 99 !!

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

سیاستهای غلط دولت موجب شده است تا روز به روز واردات قانونی فعالان اقتصادی به ایران محدودتر و ورود کالاهای مختلف از طریق غیر قانونی و قاچاق به کشورمان بیشتر شود!! از همین رو دولت با اعمال همین سیاستهای - لرزه گیر آما pn10 - غلطش نه تنها قاچاق کالا را رشد میدهد بلکه خود را - لرزه گیر آما pn10 - از درآمدهای کلان گمرکی نیز - لرزه گیر آما pn10 - محروم مینماید، بطوریکه درآمدهای گمرکی دولت از 33.5 هزار میلیارد تومان در سالجاری به 20 هزار میلیارد تومان در سال 99 کاهش یافته یعنی حدوداً 40 درصد کاهش نشان میدهد، به این ترتیب کل درآمدهای مالیاتی دولت در سال آینده (اعم - لرزه گیر آما pn10 - از مالیات و حقوق و - لرزه گیر آما pn10 - عوارض گمرکی) حدوداً به200 هزار میلیارد تومان بالغ خواهد شد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

لذا چنانچه به فرض محال - لرزه گیر آما pn10 - رقم 200 هزار میلیارد تومانی مالیات در سال 99 هم محقق شود باز دولت تا تحقق بودجه 480 هزار میلیارد تومانی منابع عمومی خود باز - لرزه گیر آما pn10 - هم280 هزار میلیارد تومان دیگر کسری دارد که باید مبلغ کسری بودجه منابع عمومی را نیز از محلهای دیگری تأمین نماید.

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

* افزایش - لرزه گیر آما pn10 - بودجه عمرانی کشور به 60 - لرزه گیر آما pn10 - هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 !!

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

براساس گفته های آقای نوبخت رئیس سازمان - لرزه گیر آما pn10 - برنامه و بودجه میبایست کل درآمدهای نفتی سال آینده تماماً به بودجه عمرانی کشور  اختصاص یابد و بودجه جاری سال 99 باید از محل مالیات و سایر درآمدها تأمین شود.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

این - لرزه گیر آما pn10 - گفتۀ آقای نوبخت نیز - لرزه گیر آما pn10 - به ابهام بودجه 99 و عدم تحقق درآمدهای آن دامن میزند!! با عنایت به کسری بودجه ای که در پیش داریم بودجه عمرانی پیش بینی کشور در سالجاری تاکنون تأمین نشده، ضمناً اگر سال آینده بتوانیم روزی 300 هزار بشکه نفت آنهم با قیمت هر بشکه 60 دلار صادر کنیم بیش از 30 هزار میلیارد - لرزه گیر آما pn10 - تومان - لرزه گیر آما pn10 - در سال نمیتوانیم درآمد نفتی داشته باشیم پس چگونه دولت محترم کل درآمد بخش عمرانی کشور را 60 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده است؟ با این تفاسیر درآمد بخش عمرانی کشور در سال 99 نیز کمافی السابق لنگ خواهد زد.!!

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

* و... دهها ابهام - لرزه گیر آما pn10 - دیگر....

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

علیپور در ادامه به سایر عواملی که بواسطه بودجه سال 99 زندگی مردم را دچار مشکل و گرفتاری - لرزه گیر آما pn10 - خواهد کرد پرداخت و گفت: افزایش مجدد قیمت حامل های انرژی حذف یارانه نان و متعاقباً افزایش دوباره نرخ انواع نان، افزایش مالیات در این اقتصاد بیمار و راکد، افزایش مجدد و - لرزه گیر آما pn10 - خنده دار عوارض خروج - لرزه گیر آما pn10 - از کشور و... دهها مورد دیگر که ذکر تک تک آنها از حوصله این بحث خارج میباشد موجب شکل گیری بحران در جامعه و فشار سنگین - لرزه گیر آما pn10 - مالی بر کار و زندگی عموم مردم خواهد - لرزه گیر آما pn10 - شد!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

از افزایش کرایه حمل و نقل کالا و مسافر گرفته تا رشد قیمت مایحتاج مردم، افزایش هزینه های جاری مردم، افزایش نرخ دلار - لرزه گیر آما pn10 - و سفرهای خارجی و ورود گران کالا با - لرزه گیر آما pn10 - نرخهای جدید ارزهای خارجی که چندان قابل پیش بینی نیست، افزایش قاچاق، رکود تولید، ازدیاد بیکاران و.و.و.و.و... متأسفانه همه این موارد زندگی - لرزه گیر آما pn10 - مردم را فلج و موج جدیدی از گرانی، تنگی معیشت، تورم و رکود و حتی معضلات اجتماعی را براه خواهد انداخت که با این تفاسیر باید عرض کنم سال آینده سال بسیار سختی خواهد بود و از همین رو تأکید میکنم که در سال 99 باز هم فقر، مشکلات اقتصادی از جمله - لرزه گیر آما pn10 - رکود و تورم و بیکاری و کسری بودجه در راه است!! پس با وجود چنین بودجه ای که برای سال آینده تنظیم شده مردم منتظر معجزه از طرف دولت روحانی و رفع مشکلات در سال 99 نباشند و - لرزه گیر آما pn10 - باز هم تأکید میکنم که مردم آمادۀ فشارهای بیشتری باشند چون سال آینده سال بسیار سخت تری خواهد بود!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در پایان اظهارتش گفت: همچنانکه طی سالهای گذشته نیز گفته ام مجدداً عرض میکنم که متأسفانه باز هم شاهد گسترش هزینه ‌های جاری دولت در بودجه پیشنهادی 99 هستیم و عدم تحقق درآمدها و کسری بودجه بسیار زیادی را هم - لرزه گیر آما pn10 - بطور قطع در - لرزه گیر آما pn10 - پیش داریم، فلذا با چنین بودجه ای و مشکلاتی که با خود به همراه دارد به عینه و باکمال تعجب می بینیم که دولت محترم چشمانش را در برابر واقعیات بسته و باز هم خلاف واقع - لرزه گیر آما pn10 - به مردم "درِ باغ سبز" نشان میدهد و دولتمردان خنده کنان در برابر دوربین ها ظاهر میشوند و چشم به دوربین ها میدوزد و با سفسطه و مغلطه، واقعیات انکار ناپذیر را منکر شده و همه - لرزه گیر آما pn10 - چیز را بر وفق مراد نشان میدهد و آنچنان سخن میگوید که انگار از - لرزه گیر آما pn10 - مدینه فاضله تعریف میکند!! واقعیت امر - لرزه گیر آما pn10 - این است که سخنان دولتمردان با این - لرزه گیر آما pn10 - اوضاع و احوال و با این بودجه ای - لرزه گیر آما pn10 - که برای سال 99 تنظیم شده بطور فاحشی در تضاد بوده و کشوری که - لرزه گیر آما pn10 - کسری بودجه مستمر دارد هرگز نمیتواند رشد بالای اقتصادی داشته باشد پس - لرزه گیر آما pn10 - باید - لرزه گیر آما pn10 - صراحتاً عرض کنم که با چنین بودجه ای متأسفانه دیگر خبری از رشد اقتصادی تک رقمی که هیچ بلکه نیم رقمی هم نخواهد بود و باید بطور کلی با رشد اقتصادی برای همیشه (البته در این دولت) خداحافظی کنیم.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

علیپور تصریح کرد: دولت با صرفه جویی و انضباط مالی میتواند مشکل کسری بودجه سال 99 را تا حدود زیادی حل کند و با اقدامات اساسی و زیربنایی خود موجب انضباط مالی و کاهش هزینه های جاری گردد. دولت با کاهش هزینه های جاری - لرزه گیر آما pn10 - خود حتی میتواند هزینۀ پروژه های عمرانی را نیز کاهش - لرزه گیر آما pn10 - و بودجه مورد نیاز آنها را افزایش و به راحتی آنرا تأمین نماید تا وعده های داده شده خود به مردم را نیز محقق کند. ضمناً دولت با پرهیز از خام فروشی و حمایت از صادرات غیرنفتی و حضور در بازارهای جهانی و دست آخر با تحقق و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی میتواند رشد درآمدهای ارزی کشور را بیش از پیش سرعت بخشیده و شر کسری مستمر بودجه را از سر ایرانِ ثروتمند دور کند و برای جوانان کشورمان نیز اشتغال ایجاد نماید و دیگر بودجه کشور را از جیب و حلقوم مردم تأمین ننماید!!

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

اما متأسفانه سال به سال - لرزه گیر آما pn10 - شاهد افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری و دستگاههای مقرب درگاه رئیس جمهور میباشیم و برعکس بودجه نظامی و دفاعی کشور دائماً آب رفته و کم میشود!!

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

در پایان از نمایندگان محترم مجلس استدعا دارم تا با درایت و دانش و دید بالای خود، لایحه بودجه 99 را دلسوزانه و با دقت مورد بررسی قرار دهند و از تصویب موارد و ارقام - لرزه گیر آما pn10 - مبهم و مشکل ساز خوداری و در تصویب بند بند بودجه 99 ، منافع ملی و رونق اقتصادی و همچنین آرامش، امنیت اقتصادی و معیشت مردم عزیزمان را مدنظر داشته باشند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

انتهای پیام/

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن