لرزه گیر آما یزد

جهت خرید انواع فلنج در یزد و اطراف تماس بگیرید: 02155572094کد مطلب: 00051.html
لرزه گیر
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹

معاملات دولتی در ایران شفافیت کمی دارند

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که معاملات دولتی در ایران شفافیت کمی دارند گفت: دستگاه ها الزامی به ثبت دقیق قراردادهای خود در سامانه اطلاعات قراردادهای کشور ندارند. به همین دلیل از ۸۰ هزار قرارداد ثبت شده در این سامانه، ۱۶ هزار قرارداد آن خطا دارد.

به گزارش شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی سبحانیان، کارشناس اقتصادی در برنامه پایش با تاکید بر عدم اجرای تصمیمات صحیح اقتصادی در کشور به دلیل - لرزه گیر آما یزد - تعارض منافع، تصریح کرد: در کشور گروهای قدرت با استفاده از لابی گری های خود، مانع از اجرای تصمیمات صحیح در اقتصاد کشور می شوند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی گفت: در این زمینه لیست بلند بالایی را می توان مثال زد که نمونه آخر آن لایحه بودجه 99 است. این لایحه قرار بود با اصلاحات ساختاری تقدیم مجلس شود اما عملا لایحه ای تقدیم مجلس شده که اصلاحات ساختاری در آن وجود ندارد و لایحه بودجه 99 در ریل سابق حرکت می کند.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

سبحانیان افزود: مطالبه رسانه ها و کارشناسان می تواند به عملیاتی شدن راهکارهای صحیح موجود برای بهبود اقتصاد کشور کمک کند. شفافیت معاملات دولتی یکی از این راهکارها است. امسال برای اولین بار دولت یک ماه زودتر بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارائه داد که اتفاق خوبی است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: راهکاری که هم در اسناد - لرزه گیر آما یزد - بالا دستی و هم نظر کارشناسان است، عبور از تکیه به درآمدهای نفت و تمرکز بر منابع پایدار و ثبات مانند مالیات ها است. در این زمینه تاکنون اقدام اساسی نشده است. خیلی وعده داده شده بود که در لایحه بودجه 99 پایه های مالیاتی افزایش یابد اما عملا اتفاقی رخ نداد.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

کارشناس اقتصادی برنامه پایش ادامه داد: متاسفانه گاهی اوقات تعارض منافع و فشارهای گروه قدرت، اجازه گرفتن تصمیمات درست در کشور را نمی دهند. ما خیلی از پایه های مالیاتی را در کشور داریم که به خاطر به خطر انداختن منافع سرمایه داران اجرا نمی شود.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

سبحانیان با - لرزه گیر آما یزد - بیان اینکه 70 درصد پرداخت کنندگان مالیات در آمریکا ثروتمندان هستند، گفت: در ایران این آمار برعکس است و ثروتمندان کمترین مالیات و مستضعفان بیشترین - لرزه گیر آما یزد - مالیات را پرداخت می کنند. همین مسئله باعث فرار مالیاتی عظیم ثروتمندان در کشور شده است. نمونه آن مالیات - لرزه گیر آما یزد - ندادن هنرمندان با درآمدهای میلیاردی و انتشارات پردرآمد کشور است که این موارد خلاف عدالت است.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

وی - لرزه گیر آما یزد - افزود: در - لرزه گیر آما یزد - کشورهای پیشرفته حدی از درآمد - لرزه گیر آما یزد - تعیین می شود که تا آن میزان از مالیات معاف هستند و بیش از آن باید مالیات پرداخت شود. نباید هیچ - لرزه گیر آما یزد - فرقی بین مشاغل مختلف در مالیات ستانی قائل شد. مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس در دنیا تجربه شده که از محل آن عدالت و رشد اقتصادی ایجاد شده است. اما این نوع مالیات ها در کشور به دلیل تعارض منافع های موجود اجرا نمی شود.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

کارشناس اقتصادی کشور در پایان گفت: مسئولان اجرایی کشور با دادن آدرس غلط، به دنبال شانه خالی کردن از مسئولیت هستند. در کشور راهکارهای خوبی در زمینه برون رفت از وضعیت فعلی وجود دارد، اما مسئولان دچار بی عملی شده اند.

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

کاهش کسری بودجه دولت با شفافیت - لرزه گیر آما یزد - بودجه ای و معاملات دولتی

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

محمدحسین ملک نژاد، کارشناس شفافیت در برنامه - لرزه گیر آما یزد - پایش در خصوص شفافیت در معاملات دولتی، تصریح کرد: معاملات دولتی در ایران شفافیت کمی دارند. به عنوان مثال فردی با استفاده از روابط - لرزه گیر آما یزد - اقدام - لرزه گیر آما یزد - به تاسیس شرکت پیمانکاری نموده و بلافاصله اقدام به انعقاد قرارداد با وزارت نفت کرده - لرزه گیر آما یزد - است. به گونه ای که - لرزه گیر آما یزد - این - لرزه گیر آما یزد - شرکت وجود خارجی ندارد و تنها روی کاغذ بوده است.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

وی ادامه داد: این اتفاق به این دلیل رخ داده است که دستگاه ها الزامی به ثبت دقیق قراردادهای خود در سامانه اطلاعات قراردادهای کشور ندارند. به همین دلیل از 80 هزار قرارداد ثبت شده در این سامانه، 16 هزار - لرزه گیر آما یزد - قرارداد آن خطا دارد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

ملک نژاد گفت: پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور در سال 95 - لرزه گیر آما یزد - ایجاد و مسئول آن سازمان برنامه و بودجه است. اما متاسفانه قراردادهای ثبتی در آن درست - لرزه گیر آما یزد - نیست. این سازمان پایگاه دیگری نیز به بنام سامانه اطلاع رسانی جامع - لرزه گیر آما یزد - قراردادهای بخش عمومی کشور دارد که آن نیز به درستی کار نمی کند. آخرین قرارداد ثبت شده در این سامانه مربوط به سال 97 بوده است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این کارشناس شفافیت تصریح کرد:  سامانه دیگر مربوط به تدارکات الکترونیک دولت است که روی آن میلیاردها تومان معامله انجام می شود. در این سامانه - لرزه گیر آما یزد - با آنکه قرارداها ذکر شده اما طرفین قراردادها و - لرزه گیر آما یزد - جزئیات آن، مخفی است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: شفافیت اطلاعات قراردادهای دولتی در ایران شوخی است. رتبه جهانی کشور ما در این خصوص، رتبه آخر در بین 122 کشور است. یعنی - لرزه گیر آما یزد - از نظر شفافیت در معاملات دولتی هیچ کاری انجام نشده است. این درحالی است که کشورهای نظیر تانزانیا، اتیوپی، تایلند در این زمینه از ما پیشی گرفته اند.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

ملک نژاد تاکید کرد:  یکی از بهترین راه ها برای کاهش کسری بودجه، - لرزه گیر آما یزد - شفافیت است. در این زمینه کشور اوکراین خود نمونه موفقی از شفافیت در معاملات دولتی است که خود باعث کسری بودجه و صرفه جویی آنها شده است. اکراین با شفافیت در معاملات خود توانست 4/2 میلیون دلار در روز توانست صرفه جویی بودجه ای داشته باشد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

وی در پایان گفت: شفافیت در بودجه و معاملات دولتی می تواند رتبه ایران در جهان در این زمینه را کاهش دهد. سامانه تدارکات الکترونیکی دولت یکی از بهترین سامانه - لرزه گیر آما یزد - ها است که - لرزه گیر آما یزد - همه مناقصات و مزایدات دولتی در آن ثبت - لرزه گیر آما یزد - می شود. اما بخش شفاف سازی معاملات آن باید شفاف شود. سازمان برنامه و بودجه باید سامانه را - لرزه گیر آما یزد - جدی بگیرند. البته سامانه تدارکات مربوط به وزارت صنعت است که جای امیدواری دارد که سامانه تدارکات به نتیجه برسد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

انتهای پیام/

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن