لرزه گیر

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00001.html
لرزه گیر
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت با اخذ مالیات از اموال لوکس

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کسری ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه ۹۹ گفت: می توان از دو پایه مالیاتی جدید نظیر مالیات بر ثروت و مالیات بر اموال لوکس این رقم را به صفر رساند.

به گزارش شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا یزدی زاده، کارشناس اقتصادی در برنامه پایش با تاکید بر عدم تغییر ساختاری لایحه بودجه - لرزه گیر - 99، - لرزه گیر - تصریح کرد: اگر وضعیت بودجه 99 همانند سال های قبل باشد، مالیات ها نیز به شیوه سابق دریافت می شود و هیچ برنامه ای برای جلوگیری فرار مالیاتی در بودجه 99 نیست. کسری بودجه در سال آینده با این لایحه حتما اتفاق خواهد افتاد که حاصل آن تورم است و این تورم به اقشار ضعیف جامعه نیز فشار خواهد آورد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

وی گفت: فرار مالیاتی در 2 بخش اتفاق می افتد. بخش اول در اقتصاد شفاف و بخش عمده آن در اقتصاد زیرزمینی و اقتصاد غیر شفاف کشور است. این فرار به دلیل تسهیلاتی که در سیستم معاملاتی وجود دارد، رخ می دهد که یک نمونه آن وجود - لرزه گیر - چک های حامل در دست مردم است. به گونه ای که بدون هیچ ردی مبادلات مالی انجام می شود.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

یزدی زاده - لرزه گیر - افزود: همین چک می تواند منشا فرار مالیاتی و پول شویی های عظیم در - لرزه گیر - کشور باشد. در این زمینه قانونی نیز تصویب شد که واگذاری چک بدون نام را ممنوع کرده اما تاکنون این قانون اجرا نشده - لرزه گیر - است. این کار باعث شفافیت اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی است.  

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: برای جبران کسری بودجه دو راه شفافیت اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی - لرزه گیر - و ایجاد پایه های جدید مالیاتی وجود دارد. باید سراغ پایه های مالیاتی جدید رفت. در کشورهای صنعتی قوانین مالیات بر ثروت - لرزه گیر - را تدوین کرده اند تا هرشکلی که تشکیل ثروت می دهد را مشمول مالیات قرار دهند. در این کشورها خانه، ماشین، سهام، پس انداز بانکی و حتی اوراق قرضه دولتی مشمول مالیات می شوند.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

کارشناس اقتصادی برنامه پایش ادامه داد: علت اینکه کشورهای صنعتی به سراغ مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر ثروت رفته اند، به خاطر افزایش ضریب جینی کشورهایشان بود. افزایش ضریب جینی خطر مهمی در اقتصاد است که نحوه توزیع درآمد و ثروت در جامعه را نشان می دهد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

عزیزی با بیان اینکه باید تورم در جامعه کنترل شود، گفت: تورم موجود در کشور از سال 53 تاکنون فقرا را فقیرتر کرده است. راه جلوگیری از تورم و فشار به مردم، ایجاد پایه های مالیاتی جدید در کشور است. را برخورد با لوکس گرایی ممنوعیت واردات کالاها نیست بلکه ایجاد مالیات بر مصرف این نوع کالاها است.  

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی افزود: باید بر سرمایه های غیر مولد کشور، مالیات بسته شود. باید از کالایی نظیر خودرو - لرزه گیر - و مسکن که جنبه پس انداز - لرزه گیر - دارد، مالیات گرفته شود. از طرف دیگر فعالیت های تولیدی و مولد کشور باید - لرزه گیر - مالیات کمتری بپردازند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

کارشناس اقتصادی کشور گفت: در وضع مالیات بر ثروت، باید طراحی به - لرزه گیر - گونه ای باشد که به طبقات - لرزه گیر - ضعیف و متوسط جامعه اصابت نکند. برآورد حجم مالیات بر اموال لوکس در کشور در حدود 50 هزار میلیارد تومان است. این در حالی است که کسری بودجه در دولت تقریبا 100 هزار میلیارد تومان است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

یزدی زاده افزود: می توان از دو پایه مالیاتی جدید نظیر مالیات بر ثروت و مالیات - لرزه گیر - بر اموال لوکس بیش از 100 هزار میلیارد تومان درآمد داشت. اگر - لرزه گیر - ما همانند کشور ترکیه در دریافت مالیات عمل می کنیم، می توانیم سالانه 550 هزار میلیارد تومان درآمد کسب نماییم و این در حالی است که بودجه کشور 420 هزار میلیارد تومان است.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

کارشناس اقتصادی برنامه پایش بیان کرد: کسب این درآمد مستلزم کشف راه های اقتصاد زیر زمینی و مقابله با آن و ایجاد پایه های مالیاتی جدید است که مستقیما ثروتمندان جامعه را مورد اصابت قرار می دهد.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

وی - لرزه گیر - ادامه داد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس با مبلغی در حدود 70 هزار میلیارد تومان ساخته شده است. اگر فرض شود 4 درصد خودرو های کشور قیمت متوسط 500 میلیون تومان داشته باشند، 500 هزار میلیارد تومان سرمایه غیر مولد در این بخش وجود دارد. یعنی با این مبلغ می توان 7 پالایشگاه نظیر ستاره خلیج فارس ساخت که خود به مقابله با تحریم مقابله می کند.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

یزدی زاده با بیان اینکه بر اساس آمار بانک مرکزی 70 درصد سپرده های کشور دست 2 درصد مردم کشور - لرزه گیر - است، گفت: ایجاد پایه های مالیاتی جدید باعث افزایش درآمد دولت و رفاه مردم می شود. باید مالیات های جدید طوری طراحی شود که با تورم مقابله نماید. از طرفی این مالیات ها می تواند با تجمل گرایی نیز مقابله کند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی در پایان افزود: - لرزه گیر - مغرضین که در صدد ضربه به کشور هستند، با ایجاد اینگونه مالیات ها مخالفت می کنند. البته کسانی هم که تعارض منافع با این طرح ها دارند نیز مخالفت ساسی دارند. این طرح ها باعث افزایش امنیت اجتماعی و پیشرفت کشور می شود.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

انتهای پیام/

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن