قیمت لرزه گیر آما پمپ

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00319.html
لرزه گیر
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

یادداشت اقتصادی | «مطالبه‌گری تخصصی»، الزامی برای رونق تولید

برخی دانشجویان که روحیات مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی دارند می‌پرسند اگر بخواهیم از مسئولین مطالبه کنیم یا پویش‌ مطالبه‌گری راه بیندازیم چه کنیم که کارمان بهتر و مؤثرتر شود؟ پاسخ این است: «مطالبه‌گری تخصصی».

به گزارش خبرنگار اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، شب گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با 2500 نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و - قیمت لرزه گیر آما پمپ - فعالان اقتصادی دیدار داشتند و در این جلسه جمعی از کارآفرینان و فعالان عرصه‌ی اقتصاد و - قیمت لرزه گیر آما پمپ - تولید - قیمت لرزه گیر آما پمپ - ملی به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند. امام خامنه ای در این دیدار توصیه‌های مهمی خطاب به فعالان اقتصادی، عموم مردم، نخبگان دانشگاهی، نهادهای - قیمت لرزه گیر آما پمپ - عمومی غیردولتی، رسانه‌ها و دستگاه‌های دولتی بیان کردند.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

دکتر محمد نوروزی پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادقعلیه السلام  به بهانه برگزاری این جلسه یادداشتی را درباره موضوع رونق تولید برای شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم ارسال کرد که به - قیمت لرزه گیر آما پمپ - شرح زیر است:

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

"یکی از اساتید تأکید زیادی داشت مسائل فنی - قیمت لرزه گیر آما پمپ - و اصطلاحات تخصصی صنعت نفت را به‌خوبی یاد بگیریم و می‌گفت بارها و بارها، مردم و حتی خود مسئولین صنعت نفت، به خاطر اینکه زبان فنی این حوزه را بلد نیستند، فریب کارشناسان داخلی و خارجی را خورده‌اند. یکی دیگر از دوستان به طنز تلخی می‌گفت به نظر من، بسیاری از علوم تخصصی، چیزی فراتر از تعدادی اصطلاح نیست و این اصطلاحات، پوششی برای بی‌سوادی متخصصان این حوزه‌هاست و اگر همان مفاهیم را به زبان ساده توضیح دهند دانش خاصی ندارند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

موفقیت هر حرکت - قیمت لرزه گیر آما پمپ - اجتماعی نیازمند همکاری و - قیمت لرزه گیر آما پمپ - همراهی نقش‌های متعددی است. یکی از این نقش‌ها، ناظران و مطالبه‌گرانی هستند که قرار است چشم بیدار جامعه باشند و تحقق یا عدم تحقق اهداف این حرکت‌های اجتماعی را گزارش کنند. بخشی از این نقش را رسانه‌ها و خبرنگاران - قیمت لرزه گیر آما پمپ - ایفا می‌کنند؛ بخش دیگری از این نقش نیز بر عهده دانشگاهیان - قیمت لرزه گیر آما پمپ - است. گاه برخی دانشجویان که روحیات مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی دارند می‌پرسند اگر - قیمت لرزه گیر آما پمپ - بخواهیم از مسئولین مطالبه کنیم یا پویش‌های مطالبه‌گری راه بیندازیم - قیمت لرزه گیر آما پمپ - چه کنیم که کارمان بهتر و مؤثرتر شود؟

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

پاسخی که می‌توان برای بهبود و تحقق اهداف این نقش پیشنهاد کرد این است: مطالبه‌گری تخصصی.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

واقعیت این است که مسئولین به مطالبات عمومی پاسخگو نیستند. ضمن اینکه صداوسیما به‌صورت خاص بر روی مطالبات عمومی مردم متمرکز است. ولی هرچقدر موضوع موردنظر دستگاه‌های دولتی، فنّی‌تر و تخصصی‌تر باشد مسائل آن پیچیده‌تر شده و به همین جهت پیگیری آن‌هم دشوارتر می‌شود. از سوی دیگر چه‌بسا برخی از مسئولین و دستگاه‌ها هم تعمد داشته باشند که - قیمت لرزه گیر آما پمپ - موضوعات را به زبان فنی و پیچیده بیان کنند تا امکان ارزیابی عملکرد آن‌ها از بین برود. بدین‌جهت مطالبات می‌بایست به‌صورت تخصصی طرح شود وگرنه در گیرودار اصطلاحات و آمار و شکل و نگاره، اصل مفهوم گم می‌شود و سازمان‌ها هم با پیچیده نشان دادن شرایط، کارهای کرده و نکرده‌شان را توجیه می‌کنند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

یکی از نمونه‌های عینی این داستان، قراردادهای نفتی است. همان گروهی که چارچوب قراردادهای «بیع متقابل» را به تصویب رساندند و مدعی بودند که قراردادی به‌خوبی بیع متقابل وجود ندارد. چند سال بعد، آن را قالبی ناموفق ارزیابی کرده و چارچوب دیگری تحت عنوان «قرارداد نفتی ایران» موسوم به «آی.پی.سی» را طرح کردند ولی تفاوت در این بود که در زمان تصویب قرارداد بیع متقابل، دانش عمومی نسبت به قراردادهای نفتی و حتی مفاهیم اولیه فنی و مهندسی - قیمت لرزه گیر آما پمپ - نفت بسیار اندک بود؛ ولی در زمان طرح «آی.پی.سی»، - قیمت لرزه گیر آما پمپ - رسانه‌ها و متخصصان منتقد به قالب این قرارداد، که عموماً دانشگاهیان بودند، ضمن تشریح بندها و کلیات چارچوب قراردادی مذکور، به زبان غیرفنی کوشیدند فضای عمومی جامعه را با مفاهیم قراردادهای نفتی (که تا آن زمان به‌عنوان یک جعبه سیاه و موضوعی با زبان فنی تلقی می‌شد) آشنا سازند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

تأثیر این مطالبات تخصصی به‌گونه‌ای بود که بسیاری از تریبون‌های عمومی نیز همان مباحث تخصصی صنعت نفت را به زبانی عامه‌فهم و دقیق بیان می‌کردند و طراحان گونه جدید و دستگاه وزارت نفت مجبور به پاسخگویی شد و خلأها و ضعف‌های اساسی چارچوب اولیه به اطلاع عموم رسید و در نتیجه، اندک بهبودی که در آی.پی.سی رخ داد حاصل همان مطالبات تخصصی بود وگرنه مباحث فنی و مهندسی نفت به‌اندازه‌ای پیچیده است که از فهم عموم مردم خارج است. لذا کارشناسان این حوزه به‌راحتی می‌توانند مطالبات مردم را با چند عدد و آمار و شکل و چند اصطلاح پاسخ گویند و اقناع عمومی را شکل دهند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

باید گفت که تخصصی شدن مفاهیم و اصطلاحات و سعی در علمی جلوه دادن بسیاری از مسائل، سبب شده است که مطالبات عمومی کفایت لازم را نداشته باشد و اتفاقاً مطالبه‌گری تخصصی، نیازمند پشتوانه‌ای از مطالبه‌گران - قیمت لرزه گیر آما پمپ - عمومی هم هست ولی بدون مطالبه‌گری تخصصی نمی‌توان کار خاصی پیش برد. آن‌قدر واژه، اصطلاح، مفهوم و فرآیند در نظام‌هایی نظیر بانکداری، حوزه سلامت و بهداشت، صنعت نفت و ... وجود دارد که مسئولین این حوزه‌ها می‌توانند با استناد به داده و آمار از زیر بار مسئولیت‌هایشان شانه خالی کنند ولی اگر مطالبه‌گری تخصصی صورت گیرد احتمالاً وضعیت فرق خواهد کرد... .

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

می‌بایست درباره مطالبه‌گری تخصصی، بیشتر و بیشتر بحث کرد و ابعاد آن را واکاوی نمود ولی به‌طور خلاصه می‌توان به چند گزاره اشاره کرد:

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

الف) مطالبه‌گری تخصصی از شناسایی مسئله شروع شده و ضمن آسیب‌شناسی وضعیت موجود، راهکارهای - قیمت لرزه گیر آما پمپ - بدیل را نیز پیشنهاد می‌دهد.

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

ب) مطالبه‌گران تخصصی، افراد خیرخواهی هستند که بدون در نظر گرفتن منفعت فردی می‌کوشند در مسائلی که تعارض منافع فراوان وجود دارد ورود کرده و بدون اغراض سیاسی در جهت تحقق اهداف کشور بکوشند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

ج) مطالبه‌گر تخصصی، علاوه بر جوشش و غلیان درونی، نیازمند تمرکز در ابعاد علمی و فنی مسئله است - قیمت لرزه گیر آما پمپ - و سعی می‌کند ضمن حفظ مفاهیم پایه علمی به زبان همان رشته – مسئله، به اصل موضوع بپردازد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

د) مطالبه‌گران تخصصی می‌بایست مفاهیم پیچیده را به زبان عمومی نیز بیان کنند تا پشتوانه‌ای از مطالبه‌گران عمومی و تریبون‌های جمعی را برای حمایت - قیمت لرزه گیر آما پمپ - از مطالبات خود فراهم سازند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

در یک جمع‌بندی، باید گفت که تحقق شعارهای سال نیازمند همراهی اجتماعی - قیمت لرزه گیر آما پمپ - است. علاوه بر نقشی که مردم عادی در تحقق این شعارها اعم از مصرف کالای داخلی، تلاش در جهت سرمایه‌گذاری در امر تولید و ... ایفا می‌کنند، مسئولین نیز موظف به انجام برخی امور و حمایت لازم از این شعارها هستند. اثرات ویران‌کننده واردات یکباره محصولات خارجی توسط وزارت صمت، که معمولاً به سبب سوءمدیریت در طول سال بوده است، انعقاد قراردادهای بین‌المللی و استفاده از شرکت‌های خارجی در وزارت نفت، که حاصل نوعی تفکر انباشته غلط در تاروپود این وزارتخانه است، تلاش برخی افراد ذی‌نفوذ جهت تفکیک مجدد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بهره‌گیری هر چه بیشتر از منافع واردات در مقابل - قیمت لرزه گیر آما پمپ - تولید، و ده‌ها مورد مشابه دیگر که در سطح حاکمیت رخ می‌دهد به‌هیچ‌وجه با مصرف کالای ایرانی توسط مردم قابل مقایسه نیست. ولی مشکل اساسی این است که فهم چنین مسائلی نیازمند تخصص است و مسئولین نیز پاسخگوی مطالبات عمومی نیستند و حتی اگر در یک سخنرانی عمومی هم به این مسائل پاسخ دهند طوری سخن می‌گویند که امکان ارزیابی اقداماتشان وجود نداشته باشد. بدین سبب تحقق شعارهای سال به‌مانند بسیاری از حرکت‌های اجتماعی نیازمند مطالبه‌گری تخصصی است و این امر می‌تواند به‌عنوان نقشی خاص برای دانشگاهیان در نظر گرفته شود.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

برای تحقق شعارهای سال، مردم و دستگاه‌های دولتی و حاکمیت هر کدام نقش خاص خود - قیمت لرزه گیر آما پمپ - را دارند. تلاش مسئولان این است - قیمت لرزه گیر آما پمپ - که بر طبل فرهنگ‌سازی بکوبند و از مردم بخواهند که کالای ایرانی مصرف کنند و در امر تولید سرمایه‌گذاری نمایند ولی غافل - قیمت لرزه گیر آما پمپ - از اینکه، تحقق این اهداف مستلزم - قیمت لرزه گیر آما پمپ - اقدامات اساسی توسط خود - قیمت لرزه گیر آما پمپ - مسئولین است. تخصصی شدن مفاهیم، و استفاده از اصطلاحات - قیمت لرزه گیر آما پمپ - پیچیده و - قیمت لرزه گیر آما پمپ - توسل به آمار و داده‌های گسترده، که مسئولین در پشت آنها پنهان - قیمت لرزه گیر آما پمپ - می‌شوند، سبب شده که - قیمت لرزه گیر آما پمپ - عامه مردم نسبت به وظایف و وضعیت پیش‌برد اهداف توسط دستگاه‌های حاکمیتی جهل داشته باشند و در نتیجه مطالبات عمومی آنان پاسخی درخور نیابد. بدین - قیمت لرزه گیر آما پمپ - جهت، وجود افرادی که بتوانند خیرخواهانه، به دور از اغراض سیاسی و بدون توجه به منافع فردی، به - قیمت لرزه گیر آما پمپ - واکاوی علمی مسائل پرداخته و به مطالبه‌گری تخصصی از این دستگاه‌ها بپردازند، بسیار ضروری است."

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

انتهای پیام/

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن