قیمت ضربه گیر pn16

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00121.html
لرزه گیر
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

گزارش تسنیم| الزام واگذاری خودروسازان چطور منتفی شد؟

طرح ساماندهی بازار خودرو که یکی از بندهای آن واگذاری سهام شرکتهای خودروسازی بود، پس از اصلاحات مکرر در نهایت با لغو الزام واگذاری سهام دو شرکت بزرگ خودروساز به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار - قیمت ضربه گیر pn16 - اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، به‌هم‌ریختگی بازار خودرو در سال 96 و ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو باعث شد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 200 امضاء مراحل تصویب - قیمت ضربه گیر pn16 - طرحی تحت عنوان " ساماندهی بازار خودرو" را کلید بزنند. این طرح اولیه که البته موافقان و مخالفان خودش را داشت 6 ماه برای حمایت از تولید داخلی مسکوت - قیمت ضربه گیر pn16 - ماند و در نهایت در سال 98 - قیمت ضربه گیر pn16 - در صحن مجلس به تصویب رسید.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

در یکی از بندهای آن قرار بود - قیمت ضربه گیر pn16 - قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان اصلاح شود تا بتوان - قیمت ضربه گیر pn16 - بازار - قیمت ضربه گیر pn16 - رقابتی را در این خودروها ایجاد کرد. علاوه بر این با مصوبه مجلس پای شورای رقابت هم به قیمت گذاری خودرو باز شد و نمایندگان مجلس مصوب کردند، شورای رقابت به صورت قانونی مرجع - قیمت ضربه گیر pn16 - قیمت گذاری خودرو  باشد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

همین موضوع عاملی شد تا نقل و قول های مختلفی در مورد ورود دوباره شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو مطرح شود ولی وزارت صنعت همچنان مصرّ بر تعیین دستورالعمل قیمت خودرو  براساس چارچوب های گذشته بود و اعلام کرد "در چارچوب سیاست‌های - قیمت ضربه گیر pn16 - دولت، تدوین و ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری خودرو از طریق سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد که پس از طرح در کمیته خودرو، حتماً در ستاد تنظیم بازار مطرح و پس از تصویب - قیمت ضربه گیر pn16 - نهایی، مبنای عمل برای موضوع قیمت گذاری قرار خواهد گرفت."

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

علاوه بر این نمایندگان مجلس در خصوص واگذاری سهام خودروسازان و به صفر رساندن تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی هم موادی را در این - قیمت ضربه گیر pn16 - طرح به تصویب رساندند که پس از تصویب در صحن علنی مجلس به شورای نگهبان رفت. شورای نگهبان در روند بررسی این مصوبه مجلس به واگذاری سهام شرکت های خودروساز ایراد گرفت و اعلام کرد، "این ماده با سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی که به دولت اجازه می‌داد تا 20 درصد از سهام خودروسازان را در اختیار داشته باشد، مغایر است."

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

همچنین شورای نگهبان با تعرفه صفر درصدی واردات خودروهای برقی و هیبریدی هم مخالفت کرد. عدم تأیید این مصوبه در شورای نگهبان باعث شد تا طرح برای اصلاح به مجلس ارسال شود تا نمایندگان ایرادات را برطرف کنند.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

در روند چکش - قیمت ضربه گیر pn16 - کاری طرح ساماندهای بازار خودرو نمایندگان در مردادماه امسال درباره واگذاری سهام دولت در شرکت های خودروساز تصمیم گرفتند دولت ظرف سه سال از لازم‌الاجرا شدن قانون، با اجرای صحیح سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن و سیاست‌های کلی - قیمت ضربه گیر pn16 - تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، زمینه رقابت‌پذیری در صنعت خودرو را - قیمت ضربه گیر pn16 - به نحوی فراهم کند که خود صرفا اقدامات نظارتی و سیاست‌گذاری - قیمت ضربه گیر pn16 - و تنظیم‌گری را انجام - قیمت ضربه گیر pn16 - دهد. در این - قیمت ضربه گیر pn16 - ماده عبارت "تصدی‌گری دولت خاتمه - قیمت ضربه گیر pn16 - یافته"، حذف - قیمت ضربه گیر pn16 - شد.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

در ماده 3 نیز نمایندگان مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کردند با همکاری وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو و راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به تدوین سند راهبردی فناوری های نوین در صنعت - قیمت ضربه گیر pn16 - خودروسازی از جمله خودروهای تمام برقی، ترکیبی (هیربیدی- انواعی که قابلیت پر شدن مخزن انرژی (شارژ) از طریق اتصال به منبع های خارجی را نیز دارند) و خودران و نیز امکان استفاده از سوخت های غیر سنگواره ای (غیرفسیلی) دیگر حداکثر ظرف مدت یک سال پس از لازم الاجراء شدن این قانون اقدام کند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

در ادامه نمایندگان با اصلاح ماده 5 طرح ساماندهی صنعت خودرو با رعایت مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مصوب 16 بهمن ماه 1390 مکلف کردند در افق سند چشم انداز بیست ساله بسترهای لازم را برای ورود فناوری های جدید و مستقل تولید خودرو - قیمت ضربه گیر pn16 - با همکاری شرکتهای معتبر خودروسازی جهان و - قیمت ضربه گیر pn16 - یا به صورت سرمایه گذاری مشترک با شرکتهای فعال موجود فراهم شود. آیین نامه اجرائی این ماده ظرف مدت سه ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاقها و انجمن های تخصصی تولیدی ذی ربط تهیه میشود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

 علاوه بر این در ماده الحاقی شرکتهای خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای رقابت اعلام کنند. تخلف از این امر، جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازاتهای تعزیری درجه شش موضوع - قیمت ضربه گیر pn16 - ماده (19) قانون مجازات اسلامی مصوب 1 - قیمت ضربه گیر pn16 - اردیبهشت 92 محکوم می شود.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

 

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

 با اعمال اصلاحات این طرح دوباره برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شد اما شورای نگهبان باز هم طرح را رد و اعلام کرد" نظرات شورا در مورد - قیمت ضربه گیر pn16 - ایرادات طرح ساماندهی خودرو به خصوص مواد 2 و 7 تامین - قیمت ضربه گیر pn16 - نشده است."

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

در ادامه، 50 نفر از نمایندگان - قیمت ضربه گیر pn16 - مجلس نیز در نامه‌ای - قیمت ضربه گیر pn16 - به شورای‌ نگهبان، ایراداتی را درباره طرح ساماندهی خودرو مطرح کردند و - قیمت ضربه گیر pn16 - خواستار شفاف شدن برخی موارد از جمله خصوصی‌سازی و بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری و اسقاط خودروهای فرسوده و همچنین تعرفه هیبریدی‌ها و برقی‌ها شدند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

 با بازگشت مجدد طرح از شورای نگهبان به مجلس، بیش از 50 نماینده مجلس ضمن تشریح ایرادات سیاست‌گذاری و قانونی - قیمت ضربه گیر pn16 - طرح موجود، طی فرایند قانونی مراعی (مسکوت ماندن)، درخواست بازنگری و اصلاح بنیادین این طرح در کمیسیون صنایع و معادن مجلس را به هیئت رییسه مطرح کردند. کمیسیون صنایع و معادن که این ایرادات را منطقی و قابل بررسی مجدد ارزیابی - قیمت ضربه گیر pn16 - کرد، مصوب کرد تا مجدداً این طرح توسط هیئت تحقیق و - قیمت ضربه گیر pn16 - تفحص خودرو بررسی و - قیمت ضربه گیر pn16 - در جلسات بعدی کمیسیون ارائه شود.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

اما کمیسیون صنایع و معادن خارج - قیمت ضربه گیر pn16 - از دستور کمیسیون، این - قیمت ضربه گیر pn16 - طرح را بدون حضور هیئت تحقیق و - قیمت ضربه گیر pn16 - تفحص خودرو در روز دوشنبه مورخ 20 آبان - قیمت ضربه گیر pn16 - و بدون اعمال نظرات اصلاحی این هیئت، مجدد اصلاح و مصوب نمود. نحوه تصویب این طرح در کمیسیون، مورد نقد برخی نمایندگان کمیسیون بوده و این طرح را دارای صلاحیت کافی برای تصویب در صحن نمی‌دانستند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

محمدرضا نجفی، رییس هیئت تحقیق و تفحص - قیمت ضربه گیر pn16 - خودرو مجلس شورای اسلامی که در جلسه تصمیم‌گیری مجدد طرح ساماندهی خودرو به‌دلیل عدم اطلاع‌رسانی قبلی - قیمت ضربه گیر pn16 - حضور نداشت، در این‌خصوص به خبرنگار تسنیم گفته است: با وجود اینکه کمیسیون مصوب کرده بود، طرح ساماندهی صنعت خودرو با نظرات اصلاحی هیئت تحقیق و تفحص تلفیق شود و حتی کمیته‌ای - قیمت ضربه گیر pn16 - برای این‌منظور تشکیل شده بود، اما از نقطه­ نظرات این مجموعه، چیزی - قیمت ضربه گیر pn16 - در این طرح اعمال نشد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این عضو کمیسیون صنایع - قیمت ضربه گیر pn16 - و معادن مجلس درخصوص اصلاحات جدید طرح ساماندهی خودرو همچنین بیان کرد: طرح فعلی ساماندهی صنعت خودرو، طرح ناکارآمد و از پیش شکست خورده ­ای است. این - قیمت ضربه گیر pn16 - طرح در زمینه‌های مهمی همچون قیمت خودرو در بازار، اثر مثبت قابل‌توجهی به - قیمت ضربه گیر pn16 - نسبت نیازهایی که این - قیمت ضربه گیر pn16 - صنعت بزرگ دارد، نه پیش­ بینی کافی و جامع دارد و نه کارکرد مؤثری خواهد داشت.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

نماینده مردم تهران در مجلس درخصوص تصویب این طرح در صحن علنی مجلس گفت: - قیمت ضربه گیر pn16 - طرح فعلی قطعاً یک طرح عجولانه و ناقص است. با توجه به اینکه کار کارشناسی دقیقی روی این طرح انجام نشده، تصویب این طرح در مجلس در شرایط کنونی اصلاً کمکی به صنعت و بازار خودرو نمی‌کند، بلکه وضعیت نابه‌سامان فعلی را بدتر خواهد کرد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

اصلاحات طرح ساماندهی بازار خودرو که به تصویب کمیسیون صنایع مجلس رسید به شرح زیر است:

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

قیمت ضربه گیر pn16قیمت ضربه گیر pn16

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

حمید رضا - قیمت ضربه گیر pn16 - فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی در خصوص مصوبه طرح ساماندهی بازار خودرو با اشاره به اینکه این طرح چندین بار مورد اصلاح قرار گرفت تا با موافقت شورای نگهبان روبه رو شود به خبرنگار تسنیم می‌گوید: در طرح اولیه موضوع شیب تند کاهش تعرفه واردات خودرو برای رقابت پذیری - قیمت ضربه گیر pn16 - محصولات در بازار - قیمت ضربه گیر pn16 - مطرح شده بود که این - قیمت ضربه گیر pn16 - موضوع مورد موافقت من هم نبود.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

وی با اعلام اینکه در اصلاحات انجام شده برای طرح ساماندهی بازار خودرو کاهش تند تعرفه واردات خودرو مورد اصلاح قرار گرفت، - قیمت ضربه گیر pn16 - افزود: شرایط کشور در - قیمت ضربه گیر pn16 - سال گذشته به خاطر مسائل ارزی و - قیمت ضربه گیر pn16 - وضعیت تولیدکنندگان مناسب نبود تا کاهش تعرفه واردات خودرو اعمال شود.

expansion-joint accordion with thread ضربه گیر آکاردئونی رزوه ای

وی اضافه کرد: قرار شد تغییرات تعرفه‌ای در اختیار خود دولت قرار گیرد تا دولت مطابق با دو اصل حمایت - قیمت ضربه گیر pn16 - از تولید و ایجاد رقابت در بازار تغییرات تعرفه‌‌ای را انجام دهد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

وی با اشاره به ایراد شورای نگهبان به کاهش تصدی‌گری دولت در بخش صنعت خودرو، افزود: با تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو این شبهه بوجود آمده که واگذاری دو شرکت ایران خودرو و سایپا منتفی شده، درحالیکه ما در طرح ساماندهی بازار خودرو اعلام کردیم که دولت باید ظرف دو سال زمینه سیاست گذاری، نظارت و تنظیم گری خود را برای ایجاد رقابت در - قیمت ضربه گیر pn16 - بازار خودرو فراهم کند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی اضافه کرد: باید این نکته را تأکید کنم که صنایع خودروسازی جزو صنایع بزرگ بوده که باید فقط 80 درصد آنها واگذار شود اما دولت می‌تواند این موضوع را با یک مصوبه تغییر و خودروسازی را در گروه یک صنایع قرار داده تا 100 درصد واگذار شود.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

فولادگر در ادامه با اشاره به اینکه گفته می شود طرح مذکور یک شبه و بدون مشورت با کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان تصویب شده، گفت: قرار بود گزارش نهایی را به ما اعلام کنند اما این موضوع ارائه نشد وقتی شورای نگهبان به  طرحی ایراد می‌گیرد باید اصلاح آن فورا در دستور کار کمیسیون قرار بگیرد این درحالیست که دو ماه از اعلام ایرادات طرح ساماندهی خودرو می‌گذشت و ما عجله ای در تصویب این موضوع نکردیم.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی بازار خودرو می تواند تأثیرات مهمی بر بهبود وضعیت صنعت خودروی کشور داشته باشد، گفت: ما در قالب - قیمت ضربه گیر pn16 - تصویب این طرح پیشنهاداتی را نیز در صحن علنی مطرح خواهیم کرد که با تصویب آنها به طور حتم اجرای این طرح درصنعت خودرو اثرات مثبتی خواهد گذاشت.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

این پیشنهادات که در قابل طرح ساماندهی بازار خودرو مطرح شده است به شرح زیر است:

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

 قیمت ضربه گیر pn16

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

قیمت ضربه گیر pn16

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

 انتهای پیام/

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن