ضربه گیر چدنی سنندج

جهت خرید انواع فلنج در سنندج و اطراف تماس بگیرید: 02155572094کد مطلب: 00177.html
لرزه گیر
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

سبزعلیپور: عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی شدنی نیست

آقای روحانی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با وعدۀ "ایران را عضو سازمان تجارت جهانی میکنم" وارد عرصه رقابت شد و...

به گزارش شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و صاحب نظر تجارت جهانی نسبت به دستور رئیس جمهور جهت پیگیری عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی آنهم در این مقطع زمانی واکنش نشان داد و شرایط حال حاضر اقتصاد ایران را و الزامات عضویت در آن سازمان را طی تحلیلی - ضربه گیر چدنی سنندج - به شرح زیر به رشته تحریر درآورد و نوشت:  
پس از گذشت چند سال از تمایل اولیۀ دولت یازدهم به عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی و مسکوت ماندن پیگیری الحاق کشورمان به WTO از چهار سال پیش تاکنون، در کمال تعجب دو روز قبل رئیس جمهور به یکباره به وزیر صنعت و معدن و - ضربه گیر چدنی سنندج - تجارت دستور دادند تا مجدداً عضویت و الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی WTO را پیگیری کند!!
هر چند که طی سالهای گذشته به کررات و بطور تخصصی و موشکافانه به این موضوع پرداخته ایم و پیوستن اقتصاد کشورمان به این سازمانِ جهانی را بعنوان جدی ‌ترین مسئلۀ اقتصاد ایران مطرح و مدنظر مسئولین ذیربط و رؤسای جمهور حال و پیشین قرار داده ایم که متأسفانه غالباً به حرف، شعار و پُز دادن عده ای از مسئولین و دولتمردان با عبارت "جهانی شدن" و پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی WTO گذشت!! پس شاید - ضربه گیر چدنی سنندج - در دهۀ پس از آغاز سال 1400 دوباره موضوع اول ایران بحث جدی عضویت و الحاق اقتصاد کشورمان به - ضربه گیر چدنی سنندج - سازمانهای جهانی از جمله سازمان تجارت جهانی WTO باشد البته بشرط رفع مشکلات اقتصادی، تنش زدایی با - ضربه گیر چدنی سنندج - کشورهای متخاصم، - ضربه گیر چدنی سنندج - بسترسازی لازم و رفع موانع الحاق.
از همین رو در این یادداشت قصد دارم تا بطور اِجمال به - ضربه گیر چدنی سنندج - سوابق پیگیری مقامات ایرانی جهت عضویت در سازمان تجارت جهانی، - ضربه گیر چدنی سنندج - الزامات، قوانین و شرایط الحاق و عضویت آن سازمان برای کشورهای خواهان پیوستن به WTO، چگونگی اقتصاد کشورهای خواستار عضویت و وضعیت حال حاضر اقتصاد ایران بپردازم و دست آخر نتیجه گیری - ضربه گیر چدنی سنندج - را برعهدۀ خوانندگان این یادداشت - ضربه گیر چدنی سنندج - بگذارم که خود - ضربه گیر چدنی سنندج - عادلانه قضاوت - ضربه گیر چدنی سنندج - کنند آیا دستور آقای - ضربه گیر چدنی سنندج - روحانی - ضربه گیر چدنی سنندج - در این مقطع از زمان برای عضویت کشورمان در سازمان تجارت جهانی قابلیت اجرا دارد و یا همچون گذشته باز هم وعده و شعاری بیش نمی باشد.
امروزه فرآیند جهانی شدن در سطح بین‌الملل بطور جدی از جانب سازمان ملل و سازمانهای تخصصی وابسته به آن مورد حمایت قرار گرفته و - ضربه گیر چدنی سنندج - به پیش برده میشود. در بعد جهانی‌ سازی اقتصاد، مشخصاً میتوان مشاهده کرد که سه سازمان بین‌المللی (صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی - ضربه گیر چدنی سنندج - و سازمان تجارت جهانی) بعنوان سازمانهای تخصصی در حیطه اقتصاد، سیاست هایی را در پیش گرفته‌اند که کاملاً در راستای جهانی کردن اقتصاد قرار دارد و چون این سازمانها بنوعی نقش هماهنگ ‌کننده اقتصاد جهانی را برعهده دارند لذا با استفاده از ابزارهایی که در اختیارشان میباشد کشورهای مختلف جهان و بویژه کشورهای در حال توسعه را بسمت سیاستهایی که - ضربه گیر چدنی سنندج - در پیش گرفته‌اند سوق میدهند و کشوری - ضربه گیر چدنی سنندج - که در راستای این سیاستها حرکت نکند را به انحاء مختلف تحت فشار قرار میدهند. به عبارتی ساده تر، عملکرد سازمانهای مذکور برای حضور اقتصادهای ملی در فرآیند اقتصاد جهانی نوعی اجبار را ایجاد میکند که همین اجبار باعث میشود تا هر کشوری - ضربه گیر چدنی سنندج - که بنابه هر دلیلی آمادگی حضور در این فرآیند را نداشته باشد خود را در مسیر انزوا ‌ببیند. بعنوان مثال اگر کشوری به عضویت سازمان تجارت جهانی که متولی اصلی تجارت آزادانه کالا و خدمات در سطح جهان میباشد درنیاید عملاً در دراز مدت قادر به رقابت - ضربه گیر چدنی سنندج - صادراتی و حضور موفق در بازارهای جهانی نخواهد بود. از طرف دیگر ممکن است عضویت این کشور در سازمان مذکور منجربه این اتفاق ناخوشایند نیز بشود که در کوتاه مدت، بسیاری از صنایع نوپا در آن کشور از میان رفته و - ضربه گیر چدنی سنندج - نابود شوند و همین تناقض، کشور مذکور را بشدت تحت فشار قرار میدهد. در حقیقت هرگونه قدرت تعدیل نیز زمان طولانی را از این کشور سلب میکند. در اصل، این سه سازمان بزرگ اقتصادی جهان، بستر ظهور دهکده و کلوپ جهانی اقتصاد را فراهم آورده و زمینه هدایت و عضویت کشورها را در این - ضربه گیر چدنی سنندج - دهکده بطور هدفمند برعهده دارند.
سازمان تجارت جهانی WTO که همان گات GATT سابق میباشد یک سازمان بین المللی اقتصادی است که کار آن سیاستگذاری و وضع قوانین در زمینه تعرفه و تجارت و اِعمال مجازات برعلیه کشورهای عضو خاطی میباشد و هیچگونه خدماتی به بخشهای غیر دولتی نمیدهد. - ضربه گیر چدنی سنندج - فقط دولتها عضو این سازمان میشوند و مقر اصلی آن در شهر ژنو سوئیس میباشد و در حال حاضر 164 عضو ثابت و 23 دولت عضو ناظر این سازمان هستند. ایران عضو رسمی WTO نبوده و فقط از سال - ضربه گیر چدنی سنندج - 84 عضو ناظر شده است.
با توجه باینکه سالهاست که دولتمردان ایران - ضربه گیر چدنی سنندج - بدون درنظر گرفتن واقعیات، شرایط روز و مشکلات پیش رو، به یاد سازمان تجارت جهانی WTO می افتند و هر از چند گاهی داستان پیوستن و الحاق کشورمان به این سازمان را پیش می کشند، لکن باید توجه داشت که مشکلات ایران جهت پیوستن به سازمان تجارت جهانی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم میشود. بغیر از مشکلات، معضلات و نابسامانی های فعلی حاکم بر اقتصاد ایران، برخی از قوانین داخلی نیز با مقررات WTO همخوانی ندارند. ازجمله اصل 44 قانون اساسی ومالکیت و انحصار دولت بر صنایع ومعادن بزرگ، بانکداری، رادیو و تلویزیون، کشتیرانی، هواپیمایی و.... (یعنی حضور بیش از حد دولت و شبه دولتی ها در عرصه اقتصاد و نقش کمرنگ بخش خصوصی در فعالیتهای اقتصادی) همچنین تک نرخی نبودن نرخ ارز و قوانین مربوط به بیمه های خارجی، سرمایه گذاری خارجیان در ایران، تعرفه های بالای واردات - ضربه گیر چدنی سنندج - و برخی دیگر از قوانین داخلی اصلی و ابدا با مقررات WTO همخوانی نداشته بلکه بشدت مغایرت هم دارند.
محض اطلاع، دولتهای آقایان هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد موضوع پیوستن ایران به WTO را پیگیری نمودند و فقط در زمان دولت اصلاحات درخواست عضویت ما از جانب آن سازمان پذیرفته شد و نهایتاً ایران عضو ناظر آن سازمان گردید ولیکن از زمان ارائه نظامنامه رژیم تجاری ایران به سازمان تجارت جهانی در دولتهای نهم و دهم، کار قفل شده و هیچ پیشرفتی نداشته است!!
جناب آقای روحانی هم در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 92 با وعدۀ "ایران را عضو سازمان تجارت جهانی میکنم" وارد عرصه رقابت شد و پس از پیروزی، در دولت یازدهم علی الخصوص در زمان "برجام" که دولتمردان ایرانی با "جان کری" ناهار میخوردند و با هم در خیابان قدم میزدند، برای الحاق ایران به WTO تلاش کردند اما آن زمان نیز توفیقی حاصل نشد و تا به امروز که کمتر از دو سال به پایان دولت دوازدهم مانده، پیگیری عضویت ایران - ضربه گیر چدنی سنندج - در سازمان تجارت جهانی حتی یک قدم هم پیشرفت نداشته و همچنان در بن بست گیر - ضربه گیر چدنی سنندج - کرده است!!   
عضویت کشورها در سازمان تجارت جهانی قوانینی دارد و مستلزم پذیرفتن اصول و معاهدات متعددی است که مورد قبول کشورهای عضو قرار گرفته ‌است. این مراحل شامل تقاضای عضویت، پذیرش درخواست (الحاق بعنوان عضو ناظر)، تدوین گزارش سیاستهای تجاری کشور متقاضی، تشکیل کار گروه الحاق و در نهایت مذاکرات دوجانبه و چند جانبه‌ای بمنظور تعیین شرایط عضویت و حصول توافق برای - ضربه گیر چدنی سنندج - الحاق میباشد. هماکنون سازمان تجارت جهانی 164 عضو دائم دارد (تقریباً تمامی 123 کشوری که در اجلاس اروگوئه شرکت کردند، امروز در این سازمان عضو دائم شده‌اند).
اعضا میبایست در طی مراوداتی با دیگر کشورهای عضو تعامل داشته باشند و لزوم عضویت در سازمان این اَمر را تأیید نمیکند که کشورها - ضربه گیر چدنی سنندج - میتوانند در منطقه اقلیمی خود خودکفا باشند - ضربه گیر چدنی سنندج - یا به استقلال دیگر کشورها صدمه‌ای وارد نمایند.
ضمناً جهت عضویت - ضربه گیر چدنی سنندج - کشورهای جدید - ضربه گیر چدنی سنندج - در این سازمان، موافقت و اجماع تمامی اعضاء مورد نیاز میباشد و مخالفت حتی یک کشور - ضربه گیر چدنی سنندج - عضو دائم با عضویت کشور متقاضی، مانع الحاق خواهد شد، پس باید موافقت تمامی کشورهای - ضربه گیر چدنی سنندج - عضو سازمان تجارت جهانی جهت عضویت کشور جدید اخذ شود.!!
در این راستا، کشورهایی از عضویت در سازمان تجارت جهانی بیشترین سود را میبرند که، بخش خصوصی قوی - ضربه گیر چدنی سنندج - و قدرتمندی داشته باشند، اقتصادشان فی الواقع خصوصی باشد و بدست فعالان بخش خصوصی مدیریت - ضربه گیر چدنی سنندج - گردد، چرخ تولید و همچنین چرخ کارخانجات آن کشور بخوبی بچرخد، صادرات غیرنفتی آن از - ضربه گیر چدنی سنندج - نظر کمی و کیفی چشمگیر و قابل توجه باشد، محدویتی - ضربه گیر چدنی سنندج - برای واردات کالا وجود نداشته باشد، در آن کشور سرمایه گذاری کلان خارجی جذب شده باشد، قوانین شان پایدار بوده و روز به روز و لحظه به لحظه تغییر نکنند، بورکراسی - ضربه گیر چدنی سنندج - دست و پاگیر اداری نداشته باشند و.... دهها مورد دیگر. کشورهایی با - ضربه گیر چدنی سنندج - این شرایط - ضربه گیر چدنی سنندج - و با چنین اوضاع اقتصادی، از عضویت در سازمان تجارت جهانی بیشترین بهره را خواهند برد و منافع سرشاری را طریق تجارت با دیگر کشورهای عضو WTO بدست خواهند آورد.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

خوب، سوال مهم این است که در حال حاضر واقعیتِ اقتصاد ما چیست و اقتصاد ایران در چه جایگاهی قرار دارد؟
اقتصاد ایران بنابه دلایل متعددی غرق در مشکلات و نابسامانی های مختلف میباشد که نه تنها مریضی حادی - ضربه گیر چدنی سنندج - همچون سرطان، در بدنِ اقتصاد ایران ریشه دوانده - ضربه گیر چدنی سنندج - بلکه زندگی و معیشت مردم عزیزمان را نیز تحت شعاع قرار داده و - ضربه گیر چدنی سنندج - روز به روز سفره غالب - ضربه گیر چدنی سنندج - هموطنانمان - ضربه گیر چدنی سنندج - را نیز کوچکتر کرده است. اما بجای اینکه دولت محترم تمام هم و غم خویش را معطوف به رفع مشکلات اقتصادی بنماید متأسفانه چشمان خود را بر روی مشکلات اقتصادی - ضربه گیر چدنی سنندج - ایران بسته و بعضاً آنها را فراموش کرده و فقط با آمارسازی، - ضربه گیر چدنی سنندج - شعارپردازی و سخنرانی اعلام میکند که اقتصاد کشور فلان درصد رشد کرده و یا تا چند ماه آینده شکوفا و همه چیز نورالانور خواهد شد!! درصورتیکه (به عمل کار برآید، به سخندانی نیست) و با این روش و سیاستی که دولت محترم در پیش گرفته نه تنها اقتصاد کشورمان رشد نخواهد کرد بلکه روز به روز در سراشیبی سقوط قرار خواهد گرفت.
واقعیت این است که روابط پشت پرده ای وجود دارد که بخش خصوصی واقعی و کارآمد را نه تنها به بازی نمیگیرد بلکه آن را از صحنه رقابت هم خارج میکند. غالب آمارها نیز نمایشی میباشد و واقعیت، حکایت از نبود رقابت و حذف بخش خصوصی است.
ظهور پی در پی ژن های خوب و برتر نیز روح و روان مردم را آزرده و روز به روز آزار میدهد. رشد اشتغال و کاهش بیکاری نیز تنها در آمارها مشاهده میشود. اما - ضربه گیر چدنی سنندج - واقعیت جامعه ما حکایت از بیکاری و باز هم - ضربه گیر چدنی سنندج - بیکاری دارد و بس. واقعیت، تعدیل نیرو و اخراج کارگران است.
واقعیت، گسترش بیکاری است و از دست رفتن اشتغال و معوق شدن حقوقها و تحصن کارگران در خیابانها است!!
- ضربه گیر چدنی سنندج - پس واقعیت امروز اقتصاد ایران بوضوح نشان میدهد که رکود داریم، تورم سنگین، گرانی لحظه به لحظه و بیکاری بالا داریم، رشد - ضربه گیر چدنی سنندج - سنگین نقدینگی، بدهی کلان مردم و دولت به بانکها را داریم، فساد مالی - ضربه گیر چدنی سنندج - و اداری، رانت خواری و قاچاق کالا و اختلاس هم که داریم، کاهش ارزش پول ملی، ورشکستگی واحدهای تولید و صنعتی و توقف چرخ تولید، کاهش صادرات - ضربه گیر چدنی سنندج - و افزایش واردات، خام فروشی، بحران پولی و بانکی نیز داریم. درکل صدها مورد دیگر هم داریم که اصلاً این داشته ها قابل افتخار نیست و برعکس، دارایی های مذکور این - ضربه گیر چدنی سنندج - واقعیت - ضربه گیر چدنی سنندج - را به اثبات میرسانند که اقتصاد ایران بیمار است و بیمار و مشکلات اقتصادی بیداد میکند!!
کشوری که درگیر جنگ اقتصادی نابرابر بوده و تحت فشار - ضربه گیر چدنی سنندج - سنگین ترین تحریمهای آمریکایی میباشد.!!
سوال اصلی این است که آیا آمارهای نگران کننده جهانی که درخصوص اقتصاد ایران منتشر میشود و این همه مشکلات، معضلات و بیماری که اقتصاد کشورمان را احاطه کرده در شان جمهوری اسلامی ایران میباشد؟ آیا هفدهمین اقتصاد جهان - ضربه گیر چدنی سنندج - باید چنین وضعیتی داشته باشد؟ با چنین اوضاعی که در حال حاضر اقتصادمان دارد، واقعاً کجای دنیا و چندمین اقتصاد جهان هستیم؟
- ضربه گیر چدنی سنندج - حال با این اقتصادِ مریض، آیا میتوان سخن از - ضربه گیر چدنی سنندج - جهانی شدن و پیوستن به سازمان تجارت جهانی زد؟ آیا با این اوضاع اقتصادی و در این برهه از زمان دستور رئیس جمهور جهت پیگیری عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی منطقی و قابل اجرا میباشد و یا باز هم هوسی بیش نیست؟
مشکلات و - ضربه گیر چدنی سنندج - موانع خارجی مهمترین سد در برابر الحاق ایران - ضربه گیر چدنی سنندج - به WTO میباشند. هر چند که پیوستن به سازمان تجارت جهانی مزایای زیادی برای اقتصاد ایران در برخواهد داشت لکن دستیابی به این امر منوط به رفع مشکلات سیاسی ایران با غالب کشورهای جهان علی الخصوص بازیگران اصلی و قدرتمندان عرصه تجارت جهانی و همچنین اعضاء - ضربه گیر چدنی سنندج - بزرگ و تصمیم گیرنده این سازمان میباشد. همچنانکه در بالا اشاره شد، بطور قطع شرایط پیوستن یا عضویت هر کشوری در WTO در گرو موافقت تمامی کشورهای عضو با الحاق کشور جدید میباشد، لکن چنانچه یکی از اعضاء هم مخالف الحاق باشد بطور قطع عضویت کشور متقاضی، مورد قبول واقع نخواهد شد، یعنی اجماع تمامی اعضاء برای پیوستن کشور - ضربه گیر چدنی سنندج - جدید ضروری و لازم میباشد.
یکی از مهمترین موانع اصلی پیوستن ایران به این سازمان، رأی منفی آمریکا - ضربه گیر چدنی سنندج - و همپیمانانش میباشد که مطمئناً باعث میشود تا اجماع لازم بنفع کشورمان بوجود نیامده و پذیرش ایران هرگز مورد موافقت قرار نگیرد. در ضمن واقعیت را - ضربه گیر چدنی سنندج - هم نباید کتمان کرد زیرا آمریکا از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند بوده و بر این اساس غالب اعضاء نیز از آن کشور حرف شنوی دارند. مخالفت این کشور بر تصمیم غالب کشورها تأثیر گذار است البته جدای از آمریکا، حتی اگر یک عضو ضعیف هم با پذیرش ایران مخالفت - ضربه گیر چدنی سنندج - کند باز هم عضویت ایران در دستور کار   WTOقرار نمیگیرد. بطور مثال عضویت کشور بزرگی مثل روسیه سالها - ضربه گیر چدنی سنندج - در دستان کشور کوچک گرجستان محبوس شده بود که بالاخره با پادرمیانی - ضربه گیر چدنی سنندج - قدرتهای بزرگی همچون آمریکا پس از 18 سال این گره باز شد و عضویت روسیه مورد موافقت قرار گرفت. حال جدای از آمریکا و همپیمانان اروپایی - ضربه گیر چدنی سنندج - اش، کشوری همچون اسرائیل یا عربستان و - ضربه گیر چدنی سنندج - همپیمانان آنها نیز در برابر عضویت ایران قرار دارند که باتوجه به اختلافات ریشه ای و اعتقادی ایران با دولتمردان صهیونیست، مطمئناً وجود آن کشورها نیز مانع بزرگی بر سر راه - ضربه گیر چدنی سنندج - عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی خواهد بود. حال برای رفع این موانع یا باید از اصول اعتقادی انقلاب اسلامی و شعارهای داده شده کوتاه بیائیم و یا فعلاً عطای عضویت ایران در WTO را به لقایش ببخشیم. بالاخره آمریکا و همپیمانانش از این مسئله بعنوان حربه ای سیاسی علیه ایران سود خواهند برد. علی الخصوص با زمامداری شخص تندروئی همچون "دونالد ترامپ" بر ایالات - ضربه گیر چدنی سنندج - متحده آمریکا - ضربه گیر چدنی سنندج - که ظاهراً ریاست جمهوریش چند سال دیگر نیز بطول خواهد انجامید، قطعاً با خصومت - ضربه گیر چدنی سنندج - و دشمنی که با کشورمان دارد، موانع عضویت بر سر راه ایران در WTO را روز به روز افزایش خواهد داد.!!
از همین رو تا زمانیکه اختلافات سیاسی ایران با کشورهای معاند حل و فصل نشود و همچنین مشکلات اقتصادی کشورمان نیز مرتفع نگردد قطعاً پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی - ضربه گیر چدنی سنندج - اَمری محال و غیر ممکن است، ضمناً لازم به ذکر است - ضربه گیر چدنی سنندج - که "برجام" پرجنجال نیز با کارشکنی "ترامپ" به فرجام نرسید و فعلاً بین زمین و هوا گیر کرده است که اجرا و یا عدم - ضربه گیر چدنی سنندج - اجرای آن میتواند بر معادلات سیاسی و اقتصادی کشورمان اثرات مثبت و یا منفی داشته باشد. لکن در بحث اجرای "برجام" همه به عینه دیدیم که دولتمردان آمریکا علیرغم تعهدی که داده بودند چگونه مانع تراشی کرده و از "برجام" خارج شدند پس حتماً این مانع تراشی ها را بر سر راه عضویت ایران در - ضربه گیر چدنی سنندج - WTO  افزایش خواهند داد.
بنظر بنده، درحال حاضر پیوستن کشورمان به سازمان تجارت جهانی یک آرزوی محال و دست نیافتنی است!!
اما کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که همانند سایر اقتصادهای ملی خواسته یا ناخواسته، دیر یا زود بسمت اقتصاد جهانی رانده میشود. منتهی عضویت ایران نزد سازمان تجارت جهانی  WTO قبل از هر چیزی نیازمند بکارگیری سیاستهای گسترده آزادسازی تجاری و تولیدی و تغییرات - ضربه گیر چدنی سنندج - قابل توجهی در قوانین و مقررات - ضربه گیر چدنی سنندج - اقتصادی و کوتاه شدن دست دولت و شبه دولتی ها از فعالیتهای اقتصادی است که این تغییرات میتواند تاثیر گسترده‌ای بر اقتصاد کشور و امنیت اقتصادی داشته باشد.
به اعتقاد اینجانب عضویت ایران نزد سازمان تجارت جهانی و ورود به دهکده جهانی اَمری ضروری و اجتناب ناپذیر است - ضربه گیر چدنی سنندج - پس مجدداً تأکید میکنم که دیر یا زود باید این اتفاق بیافتد زیرا در آینده ای نه چندان دور، اعضاء WTO فقط با هم تجارت خواهند کرد و با کشورهای غیر عضو، ارتباط اقتصادی نخواهند داشت. البته لازم به ذکر است که عضویت ایران در WTO آنهم با اقتصادی که فعلاً داریم اصلاً امکانپذیر نیست و به فرض اینکه امکان عضویت هم وجود - ضربه گیر چدنی سنندج - داشته باشد، قطعاً با وضعیتی که در آن بسر میبریم برای اقتصاد ایران - ضربه گیر چدنی سنندج - از سم نیز مهلک تر و خطرناکتر است!! اما اگر زیرساخت های اقتصادی را بسازیم و صنایع مادر را احیاء، نوسازی و گسترش دهیم و دست آخر کشور را به یک صادرکننده کالاهای غیرنفتی مبدل نمائیم آنوقت پیوستن به این سازمان برای ما - ضربه گیر چدنی سنندج - مفید، سودمند و سرشار از رشد و شکوفائی خواهد بود - ضربه گیر چدنی سنندج - ولیکن بدون انجام این اقدامات، عضویت در WTO فقط موجب خواهد شد تا این چند کارخانۀ فعال در کشور هم سریعاً ورشکست و درب آنها نیز بسته شود.
درکل کشور ما از بابت عضویت در WTO بدنبال ورود به دهکده جهانی و خانواده تجارت جهانی است تا بتواند سهم و منافع خود را از - ضربه گیر چدنی سنندج - فرصتهای اقتصادی بین 164 کشور عضو سازمان بدست آورد.
 در ضمن صنعت وتجارت ایران برای الحاق به سازمان تجارت جهانی نیازمند تغییر و تحولات گسترده ای میباشد. زیرا هر کشوری در دنیا، ناچار به ارتباط با سایر کشورهای جهان است و به - ضربه گیر چدنی سنندج - همین خاطر در سند چشم انداز ایران نیز این رابطه و تعامل با جهان با صفت سازنده و مؤثر بودن و براساس اصول حکمت و عزت و مصلحت مطرح شده است و بطور طبیعی تعاملات اقتصادی کشورمان و در رأس آن صادرات غیرنفتی، باید چنین باشد.
اول دولت و - ضربه گیر چدنی سنندج - دولتمردان ایرانی باید به این باور برسند که حیات و پیشرفت آینده کشورمان در گرو درآمدهای بیش از پیش صادرات غیرنفتی است و بعد از آن از طریق فرهنگ سازی دقیق و ایجاد جذابیت های گوناگون، میبایست "دید شخصی" را به "دید ملی" و توجه به منافع شخصی را توجه - ضربه گیر چدنی سنندج - به "منافع ملی" مبدل نمایند.
باز هم مجبورم تا برای چندمین بار تکرار کنم که عضویت در سازمان تجارت جهانی WTO زمانی برای ایران مفید و سودمند میباشد که ایران، کشوری کاملاً صادراتی باشد و بر روی صنایع مادر سرمایه گذاری ریشه ای و بنیادی کرده باشد نه مثل الان که کشوری کاملاً وارداتی داریم - ضربه گیر چدنی سنندج - و اعداد و ارقام قاچاق کالاهای خارجی سرسام آور است و اکثر صنایع - ضربه گیر چدنی سنندج - و کارخانجات نیز بدلیل مشکلات اقتصادی ورشکست شده و یا با حداقل ظرفیت کار میکنند و غالب - ضربه گیر چدنی سنندج - کارگران کارخانه ها هم بدنبال حقوق معوقه خود میباشند. پس تا زمانیکه تنش سیاسی ایران در عرصه جهانی پابرجا است، کشورمان غرق در مشکلات اقتصادی - ضربه گیر چدنی سنندج - است، اکثر شرکتها و کارخانجات فرسوده و ورشکسته میباشند،60 - ضربه گیر چدنی سنندج - الی70 درصد فعالیتهای اقتصادی کشورمان در اختیار دولت و شبه دولتی ها باشد، بخش خصوصی قوی و کارآمدی نداشته - ضربه گیر چدنی سنندج - باشیم، کشوری کاملاً واردکننده باشیم نه صادرکننده، قاچاق بی رویه کالا ادامه داشته و از ارز تک نرخی نیز خبری نباشد و سایه رکود، تورم و بیکاری بر سر ایران و ایرانی سنگینی کند و درکل با وجود این تیم ضعیف و ناهماهنگ اقتصادی دولت، هیچگاه عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی WTO محقق نخواهد شد که اگر به فرض محال هم چنین اتفاقی در فضای بد اقتصادی - ضربه گیر چدنی سنندج - امروز رخ دهد و گوش شیطان کر، با تمام این مشکلات، درهای سازمان تجارت جهانی را باز کنند و ایران را با عزت و احترام و فرش قرمز به عضویت WTO درآورند این عضویت همانند شمشیر تیزی، ابتدا صنایع فعال کشورمان را و سپس ایران را قلع و قم خواهد کرد. از همین رو به دولتمردان عزیز توصیه میکنم - ضربه گیر چدنی سنندج - که بجای - ضربه گیر چدنی سنندج - خوشبینی کاذب، بهتر است کمی واقع بین باشند و بجای انجام کارهای تبلیغاتی و پوپولیستی، - ضربه گیر چدنی سنندج - اول مشکلات را مرتفع و اقتصاد ایران را بطور زیربنائی بازسازی کنند تا خود به خود زمینه عضویت ایران در WTO  و سایر سازمانهای بین المللی فراهم شود نه اینکه به هر قیمتی شده کارها را اجرا کنیم تا - ضربه گیر چدنی سنندج - بتوانیم در داخل و خارج جار بزنیم که ای ایها الناس: ببینید که ما چه کارهای - ضربه گیر چدنی سنندج - مهمی انجام داده ایم و چه قراردادها و تفاهمنامه هایی را در دوران صدارت مان به امضاء - ضربه گیر چدنی سنندج - رسانده ایم: مثلاً "برجام" را ما به نتیجه رساندیم FATF را هم ما اجرا کردیم و همچنین الحاق ایران به WTO را هم ما به سرانجام رساندیم!!! که همۀ اینها بیش از اینکه اجرایی و مفید باشند بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.
درخاتمه، سخنان خود - ضربه گیر چدنی سنندج - را جمع بندی کرده و عرض میکنم که اینجانب بیش از بیست و پنج سال است با دلیل و - ضربه گیر چدنی سنندج - برهان اعلام کرده ام که عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی WTO فعلاً میسر و امکانپذیر نیست اما هیچ دولتی عرض بنده را نپذیرفته و رؤسای جمهوری و تمامی دولتمردان اقتصادی اسبق و سابق و فعلی قاطعانه اعلام کرده اند که بزودی عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی را دائمی خواهند کرد که با گذشت حدود سه - ضربه گیر چدنی سنندج - دهه، هنوز "آنروز" موعود و تحقق وعده های داده شده از راه نرسیده و باز هم میگویند بزودی!! بقول معروف (حرف مرد یکی است).
پس با استناد به مطالب فوق، بنده قاطعانه خدمتتان عرض میکنم با این وضعیتی که اقتصاد کشورمان درگیر آن است پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی WTO حداقل تا 10 سال آینده محقق نخواهد شد و اقتصاد ایران بعنوان یکی از اقتصادهای بزرگ - ضربه گیر چدنی سنندج - جهان فعلاً باید چند سال دیگری را نیز خارج از WTO باقی بماند.
- ضربه گیر چدنی سنندج - مخلص کلام اینکه آیا جناب آقای روحانی بعنوان ریاست جمهوری ایران، مواردی که بنده در این - ضربه گیر چدنی سنندج - یادداشت عرض کردم را نمیدانند و از اوضاع نابسامان اقتصاد کشورمان بی اطلاع میباشند که در این مقطع از زمان به یکباره یاد عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی - ضربه گیر چدنی سنندج - افتاده و دو روز پیش به وزیر صمت دستور پیگیری عضویت و الحاق ایران در WTO را صادر کرده اند؟!! قضاوت در این خصوص را به مردم شریف ایران و خوانندگان محترم این یادداشت محول میکنم.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

انتهای پیام

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

 

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن