ضربه گیر چدنی ساری

جهت خرید انواع فلنج در ساری و اطراف تماس بگیرید: 02155572094کد مطلب: 00101.html
لرزه گیر
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

یادداشت اقتصادی| آیا بنیادها و ستادها از مالیات معاف هستند؟

سوالی در بین برخی از فعالان فضای رسانه‌ای درباره معافیت بنیادها و ستادها از مالیات مطرح شده که باید به آن پاسخ روشن داد.

شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، از مدت‌ها پیش سوالی در بین برخی فعالان رسانه‌ای مطرح - ضربه گیر چدنی ساری - شده است که ادعا می‌کنند بنیادها و ستادها از مالیات معاف هستند. - ضربه گیر چدنی ساری - این ادعا بیش از همه بنیاد مستضعفان انقلاب - ضربه گیر چدنی ساری - اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد 15 خرداد، آستان قدس رضوی و نهادهایی مشابه - ضربه گیر چدنی ساری - را هدف گرفته و قائل به استثنا شدن آنها از پرداخت مالیات فعالیت‌های اقتصادی آنها به - ضربه گیر چدنی ساری - دولت است.

expansion-joint accordion with flange ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار

نگارنده - ضربه گیر چدنی ساری - قویا اعتقاد دارد که نظام مالیاتی کشور نارسا، ناعادلانه و نیازمند اصلاحات اساسی است، اما ادعای معافیت نهادهای فوق‌الذکر که از آنها به نهادهای حاکمیتی یاد می‌شود را رد کرده و با استدلال‌های قابل آزمون و بدیهی نشان می‌دهد که این ادعا ساختگی و بیشتر برای جوسازی و سیاسی‌کاری است. شاید هم با این تشکیک‌ها قرار است فراریان اصلی از مالیات در سایه‌ پنهان شوند. - ضربه گیر چدنی ساری - و اما اصل ماجرا چیست؟

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

ستادها و بنیادها دارای بنگاه‌های اقتصادی در قالب شرکت‌ها و هلدینگ‌ها هستند. یا مستقیما مالک شرکت هستند و یا با ایجاد هلدینگ‌های تخصصی مجموعه‌ای از شرکت‌ها را برای نیل به هدف خاصی در حوزه‌های مختلف اقتصادی ایجاد کرده‌اند. فرض بفرمایید شرکت پاک که وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است و - ضربه گیر چدنی ساری - یکی از قطب‌های تولید لبنیات در کشور است، آیا می‌تواند مالیات نپردازد؟ آیا اساسا یک شرکت می‌تواند مالیات نپردازد؟ کسانی - ضربه گیر چدنی ساری - که - ضربه گیر چدنی ساری - حداقل آشنایی با قانون تجارت داشته باشند به خوبی می‌دانند که این کار؛ یعنی نپرداختن مالیات؛ غیرممکن است - ضربه گیر چدنی ساری - و بسیاری از مدیران این شرکت‌ها حتی بعد از اتمام دوره حضور با مشکلات ناشی از ابهامات مالیاتی ممنوع‌الخروج می‌شوند. هیچ شرکتی نمی‌تواند مالیات پرداخت نکند.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

جالب توجه اینکه بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه بنیادها و نهادها در بازار سرمایه حضور دارند و سهام آنها به اشتراک گذاشته شده و از قوانین بازار سرمایه تبعیت می‌کنند. آیا این شرکت‌ها مالیات نمی‌پردازند؟ به روشنی پیداست که این کار غیرممکن است و همه شرکت‌ها مالیات‌های خود را پرداخت می‌کنند. اما - ضربه گیر چدنی ساری - آیا بنیاد مستضعفان و ... هم باید مالیات پرداخت کنند؟

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

اصل ابهام و ناقص فهمیدن مطلب از اینجا شروع می‌شود. درآمد بنیاد مستضعفان و نهادهای مشابه از شرکت‌های آنها است که قبلا مالیات خود را پرداخت - ضربه گیر چدنی ساری - کرده و سود(زیان) آنها در سبد درآمدهای مربوطه نشسته است. طبیعتا قرار نیست از این درآمدها مالیات مجدد اخذ شود. هیچ منطق روشن و قانون مشخصی چنین - ضربه گیر چدنی ساری - چیزی را تجویز - ضربه گیر چدنی ساری - نمی‌کند که یک نهاد اقتصادی دو بار مالیات پرداخت کند.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

بنابراین تشکیک در وضعیت - ضربه گیر چدنی ساری - مالیاتی ستادها و بنیادها اشتباه است، اما یک استثنا جالب وجود دارد و آنهم خیریه‌ها است که در همه جای دنیا با - ضربه گیر چدنی ساری - هدف فرار از مالیات ایجاد می‌شوند و در ایران هم به وفور وجود دارند. به گفته محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خیریه‌ای(خصوصی) در ایران وجود دارد که دارای شرکت هواپیمایی است، اما حتی یک صفحه اظهارنامه مالیاتی - ضربه گیر چدنی ساری - ارائه نکرده است. با این حال کسی به این کارتل‌های عظیم - ضربه گیر چدنی ساری - اقتصادی معاف از نظارت و مالیات کاری ندارد. شاید شایعه معافیت بنیادها و ستادها از مالیات را همین خیریه‌های بی‌خیر با هدف پرت کردن حواس‌ها از اصل فراریان از مالیات ایجاد کرده باشد. الله اعلم

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

* عطا بهرامی

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

انتهای پیام/

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن