ضربه گیر چدنی آما

تلفن دفتر مرکزی : 02155572094کد مطلب: 00069.html
لرزه گیر
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

حذف بند مرتبط با شفافیت مناقصات دولتی در لایحه بودجه ۹۹

یک کارشناس اقتصادی گفت: در قانون بودجه سال ۱۳۹۶، تبصره ای به نام تبصره ۱۹ وجود داشت که بیان می کرد اطلاعات کامل همه مناقصه ها و مزایده ها باید به طورکامل و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد اما در قانون بودجه ۹۷ ، ۹۸ و ۹۹ این تبصره وجود ندارد.

به گزارش شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهرام حلاج، کارشناس اقتصادی در برنامه پایش در خصوص شفافیت در امور عمومی، - ضربه گیر چدنی آما - تصریح کرد: بحث درباره - ضربه گیر چدنی آما - شفافیت امور عمومی، امری آسان نیست. زیرا عده ای قدرتمند با شفافیت در این امور، منافعشان به خطر می افتد. امور عمومی یعنی مسائلی که - ضربه گیر چدنی آما - مرتبط با شخص خاصی نیست - ضربه گیر چدنی آما - بلکه متعلق به عموم مردم است.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

وی ادامه - ضربه گیر چدنی آما - داد: یکی از مسائلی در آن باید شفافیت ایجاد شود، مربوط به مناقصات دولتی است. زیرا به خاطر پول کلانی - ضربه گیر چدنی آما - که در آن است، مورد طمع سودجویان قرار می گیرد. قوانین در این زمین فراز و فرود داشته است. معاملات عمومی باید پیش بینی پذیری داشته باشد. - ضربه گیر چدنی آما - چرا که شفافیت مکمل پیش بینی پذیری است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

حلاج گفت: مثال های متعددی - ضربه گیر چدنی آما - در قوانین می توان زد که طرف دولتی یا شهرداری، با وجود برگزاری مناقصه از طرف دلخواه خود خرید کرده است. زیرا متون قانون جوری نوشته شده است که می توان از آن سواستفاده کرد. این قانون متعلق به سال 1355 است و بدون اصلاح در حال اجرایی سازی است.

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد:  در واقع این رویه ها خطرناک است و باعث فساد می شود. دغدغه این است که معاملات باید در رویه - ضربه گیر چدنی آما - های قابل پیش بینی باشد. خوشبختانه در سال 81 قانونی در مجلس تصویب شد که برگزاری مناقصات را ساماندهی می کرد. در ماده 25 این قانون شرکت کنندگان در مناقصه می توانند در خصوص - ضربه گیر چدنی آما - روندهای مناقصه سوال کنند و رئیس دستگاه برگزار کننده ملزم به پاسخگویی است.

expansion-joint accordion with flange mahardar ضربه گیر آکاردئونی فلنجدار مهاردار

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: خیزهایی در خصوص تضعیف این - ضربه گیر چدنی آما - قانون از سوی صاحبان امضا دستگاه های عمومی و دولتی برداشته است. چراکه دستگاه اداری ما به این شیوه شفافیت عادت ندارد. نمایندگان - ضربه گیر چدنی آما - ملت باید وارد شوند و از حقوق ملت صیانت نمایند.

expansion-joint rubber mahardar ضربه گیر لاستیکی مهاردار

حلاج تاکید کرد:  در ماده ای دیگر این قانون نیز تاکید می کند اسناد مبهم را نباید به دست مردم داد بلکه باید این اسناد شفاف شود. در حال حاضر بسته به کسی که برنده مناقصه یا مزایده باشد متون قرارداد سختگیرانه یا آسان نوشته می شود که این امر خود - ضربه گیر چدنی آما - نوعی فساد است. هیچ ابهامی نباید در متون قرارداد وجود داشته باشد که باعث تفسیرهای گوناگون شود.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی - ضربه گیر چدنی آما - ادامه داد: در قانون بودجه سال 1396، تبصره ای به نام تبصره 19 وجود داشت که بیان می کرد اطلاعات کامل همه مناقصه ها و مزایده ها باید به طورکامل و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد و تفسیر قراردها نیز باید به طور شفاف اعلام گردد. اما در - ضربه گیر چدنی آما - قانون بودجه 97 و 98 این تبصره وجود ندارد! که خود جای سوال دارد.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

حلاج تصریح کرد: شگفت آور اینکه در بودجه 97 و 98 بندی آمده است که در قوه مجریه - ضربه گیر چدنی آما - نه تنها تفسیر قرارداد ها شفاف اعلام نمی شود بلکه تفسیرهایی که از سوی قوه مقننه نیز اعلام شده را در ادارات خود مجددا بازبینی خواهد کرد. در واقع در بودجه این دو سال اختیارات تفسیری مجلس گرفته شده است. در بودجه 99 این موضوع بازهم تکرار شده است.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

وی گفت: حتی یک لایحه مشارکت عمومی و خصوصی به مجلس داده شده است - ضربه گیر چدنی آما - که در ماده 10 آن تصریح می کند که دولت در انتخاب طرف قرارداد خود با وجود مناقصه، مختار است. - ضربه گیر چدنی آما - یعنی - ضربه گیر چدنی آما - همه قوانین گذشته در این - ضربه گیر چدنی آما - لایحه نادیده گرفته - ضربه گیر چدنی آما - شده است.

expansion-joint accordion welding ضربه گیر آکاردئونی جوشی

حلاج در پایان افزود: باید همیشه از حق محافظت کرد. اگر در یک قانون خوبی همچون قانون برگزاری مناقصات توانسته باشیم - ضربه گیر چدنی آما - حقوق مردم را رعایت کنیم، وظیفه داریم همیشه مردم را برای گرفتن حقوقشان تشویق کنیم تا نسبت به حقوقشان حساس باشند.

expansion joint rubber with flange ضربه گیر لاستیکی فلنجدار

انتهای پیام/

expansion-joint accordion ضربه گیر آکاردئونی

*** مشتری گرامی، با توجه به نوسانات قیمت، لطفا قبل از واریز وجه منتظر تایید کارشناس فروش بمانید. *** رد کردن