فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، یزد

فروش انواع فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، در شهر یزد و اطراف یزد(اردکان، صدوق، میبد، مهریزو…).
امکان خرید مستقیم با بهترین قیمت از تهران و دریافت کالا در یزد و اطراف یزد(اردکان، صدوق، میبد، مهریزو…).
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

انواع فلنج

فلنج چیست؟

فلنج جهت اتصالات لوله ها و سایز تجهیزات لوله کشی استفاده می شود. شکل دیسکی داشته و با پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. فلنج دارای انواع گوناگونی است ولی آنچه که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در بازار بیشتر دیده می شود شامل (فلنج گلودار یا فلنج گردن جوشی، فلنج اسلیپون، فلنج لپ جوینت یا لبه دار، فلنج کور، فلنج ساکت یا محفظه جوشی و فلنج دنده ای یا رزوه ای می باشد. البته همان گونه که ذکر شد فلنج های دیگر وجود دارد مانند فلنج مهار کننده، فلنج اوریفیس و … . فلنج ها معمولا به صورت جفتی استفاده می شوند و بین فلنج ها عموما یک واشر قرار می گیرد. فلنج ها را بیشتر برای سهولت در سیستم لوله کشی و تغییرات بعد از آن استفاده می کنند. 

مشخصات حک شده روی فلنج

  1. نام تجاری (Brand)شرکت سازنده.
  2. سایز فلنج.
  3. میزان تحمل پذیری فلنج که بر اساس استاندارد ANSI به آن کلاس(Class) و بر اساس استاندارد DIN به آن بار(Bar) گفته می شود.
  4. موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
  5. شماره حرارتی یا کد حرارتی در هنگام ساخت فلنج.

انواع فلنج ها بر حسب اتصال به لوله:

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور

فلنج کور (Blind Flange)

این فلنج جهت انسداد در انتهای مسیر لوله کشی استفاده می شود. فلنج های کور تحت فشار بیشتری نسبت به فلنج های (گلودار، اسلیپون، لبه دار و …) قرار می گیرند. خرید از فروشگاه و پرداخت آنلان و دریافت فلنج کور در یزد و اطراف یزد(اردکان، صدوق، میبد، مهریزو…).

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار، فلنج یزد

فلنج گلودار جوشی (Neck Weld Flange)

همان گونه که در شکل مشخص است فلنج گلودار جوشی ظاهری مخروظی دارد. از فلنج گردن جوشی درمحیط هایی که فشار بالا و یا درجه حرارت بالا و یا زیر صفر است استفاده می شود. بعد از خرید و پرداخت مبلغ کالای خود را در شهر یزد  دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی کلیک کنید.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، ساری

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

دریافت کالا در شهر یزد و شهرهای اطراف مانند اردکان، صدوق، میبد، مهریز و…

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

فلنج اسلیپون، فلنج یزد

فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

لوله داخل فلنج اسلیپون قرار گرفته و جوشکاری در این نوع فلنج هم از داخل فلنج و هم از خارج فلنج انجام می شود. به دلیل نحوه تزاز در این فلنج اتصال فلنج اسلیپون به لوله آسانتر است.

از ما خرید کنید و در شهر یزد کالا را دریافت نمایید.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لپ جوینت بر خلاف سایر فلنج ها جای واشر ندارد. فلنج لپ جوینت با مایعات داخل مسیر لوله کشی تماس ندارد. به همین دلیل فرسایش در این نوع فلنج کم است و می توان در شرایط مناسب از این فلنج مجدد استفاده کرد. همچنین می توان از فلزات ارزانتر این فلنج را جهت اتصالات استفاده کرد. در بسیاری موارد از فلنج اسلیپون به جای فلنج لپ جوینت استفاده می شود. کسب اطلاعات بیشتر در فلنج لپ جوینت.

تضمین دریافت خرید در شهر یزد و شهرهای اطراف یزد بر عهده ماست.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت) کلیک نمایید.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

یزد فلنج محفظه جوشی ، فلنج یزد

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

فلنج ساکت یا فلنج محفظه جوشی که در بازار به فلنج ساکت معروف است. فلنج ساکت معمولا تا ۲ اینچ در بازار موجود است و برای سیستم لوله کشی با فشار بالا و قطر کم استفاده می شود. روش اتصال به این صورت است که فلنج را می توان از داخل هم به لوله جوش داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، گرگان

پس از تکمیل خرید فلنج را در شهر یزد تحویل بگیرید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت) کلیک نمایید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای

فلنج دنده ای (Threaded Flanges)

فلنج دنده ای از داخل رزوه شده و بر روی لوله های رزوه شده پیچیده می شود. فلنج دنده ای در شرایط عادی نیازی به جوشکاری ندارد. اتصالات رزوه ای غالبا در اندازه های کوچکتر لوله مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا در بازار فلنج رزوه ای تا ۶ اینچ موجود است. کسب اطلاعات بیشتر در فلنج دنده ای کلیک نمایید.

بعد از تکمیل خرید فلنج دنده ای را در یزد دریافت نمایید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

در زیر یک ویدئو از نحوه اتصال فلنج به لوله و فلکه نمایش داده می شود. این فیلم با حجم کم و جنبه آموزشی دارد.

انواع استانداردهای فلنج:

همانطور که ذکر شد فلنج ها داراری چند استانداردهای هستند که برای یکپارچگی سیستم لوله کشی به آن نیاز است چرا که سیستم در کل باید به یکدیگر متصل گردند و باید هم از نظر کیفیت عملکرد و هم از نظر تعدا پیچ ومهره و قطر لوله با یکدیگر همسان باشند تا اتصال به صورت کامل صورت پذیرد . از جمله مهمترین استانداردهای لوله فلنج می توان به موارد زیر اشاره کرد.

استانداردهای ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

لرزه گیرهای لاستیکی:

لرزش ها و حرکات ناشی از تجهیزات موجود در مسیر خط لوله کشی که معلول حرکت سیال در مسیر می باشد اگر باعث شکسته شدن یا خراب شدن تجیزات و لوله ها نشود حتما عمر استفاده از تجهیزات راکاهش می دهد و همراه با سر و صدا خواهد بود از این رو از لرزه گیر ها استفاده می شود تا ضمن برطرف کردن لرزش ها ، ارتعاشات و سر و صدا، سبب جلوگیری از سایش و استهلاک زودرس تجهیزات می گردد.

لرزه گیر ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

  • لرزه گیرهای لاستیکی
  • لرزه گیرهای آکاردئونی

از لرزه گیرها در صنایع آّب، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع فولاد، تاسیسات دریایی، صنایع غذایی و همچنین در موتور خانه های ساختمانی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه ایلام

باید با توجه به محیط کاری مانند دما و رطوبت موجود در محیط، دمای سیال، فشار موجود در سیستم خط لوله، خورندگی سیال و … از لرزه گیرهایی که متناسب با آن محیط می باشد استفاده کرد.

لرزه گیرهای آکاردئونی

معمولا لرزه گیرهای آکاردئونی در محیط هایی استفاده می شود که دما بالاست چرا که لرزه گیرهای لاستیکی در دمای بالا  تغییر شکل پیدا می کنند. عموما مقاومت لرزه گیرهای آکاردئونی از لرزه گیرهای لاستیکی بیشتر است. از این رو در مکان هایی که نیاز به لرزه گیرهایی با مقاومت و دمای بیشتری است از لرزه گیرهای آکاردئونی استفاده می شود.

از لرزه گیرهای آکاردئونی در انواع صنایع استفاده می شود از جمله کاربردهای آن می توان به سیستم های گرمایشی سرمایشی، سیستم های تهویه مطبوع، نیروگاههای بخار و مبدل های حرارتی ، صنایع فولاد ، چوب و کاغذ ، پالایشگاههای نفت و گاز ، صنایع مرتبط با پتروشیمی و صنایع غذایی اشاره کرد.

ارسال کالاها به شهر یزد به دو صورت امکان پذیر خواهد بود.

۱- ارسال از طریق یکی از باربری های شهر تهران به مقصد یزد. سپس دریافت بیجگ و ارسال بیجک به مشتری و در نهایت تحویل مشتری از باربری در شهر یزد. تا دریافت کالا در شهر یزد متعهد هستیم.

۲- ارسال کالا با یکی از ماشینهای فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر یزد که این مورد با بررسی کارشناسان ما صورت می پذیرد.

لیست شرکت های باربری شهر یزد

نام باربریشماره تلفن هاآدرس
پیشتاز بندر۰۹۱۳۲۵۸۲۴۲۲دفتر تهران(۰۲۱۵۵۰۵۹۰۰۶)شهر یزد تخلیه بار نورآباد

تبدیل واحدهای متداول بازار

DNInchبازاری
۶۱/۸
۸۱/۴
۱۰۳/۸
۱۸۵/۸۲
۲۰۳/۴۲٫۵
۳۲۱/۴ ۱۴
۴۰۱/۲ ۱۵
۵۰۲۶
۶۵۱/۲ ۲۷
۸۰۳۸
۹۰۱/۲ ۳
۱۰۰۴۱۰
۱۱۵۱/۲ ۴
۱۲۵۵
۱۵۰۶۱۵
۲۰۰۸۲۰
۲۵۰۱۰
۳۰۰۱۲۳۰
۳۵۰۱۴
۴۰۰۱۶۴۰
۴۵۰۱۸
۵۰۰۲۰
۵۵۰۲۲
۶۰۰۲۴

Sharing is caring!

1 دیدگاه در “فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، یزد

  1. Great, I really like it! Youre awesome

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *