فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، قم

فروش انواع فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، در شهر قم و اطراف.
امکان خرید مستقیم با بهترین قیمت از تهران و دریافت کالا در قم و اطراف.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

انواع فلنج

فلنج چیست؟

فلنج یک اتصال دهنده لوله است، تجهیزات و لوله های موجود در یک سیستم لوله کشی را به یکدیگر مرتبط می سازد . شکل دیسکی دارد و با پیچ و مهره به هم متصل می شوند. فلنج ها انواع گوناگونی دارند و عموما جهت سهولت در اصلاح و تغییرات در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. فلنج ها معمولا به صورت جفتی استفاده می شوند و در بین فلنج ها واشر (Gasket) قرار می گیرد و جنس واشر با توجه به سیالات داخل لوله و نوع کاری که انجام می شود و همچنین میزان فشار داخل لوله متفاوت است.

مشخصات حک شده روی فلنج

  1. نام تجاری شرکت سازنده.
  2. سایز فلنج.
  3. میزان تحمل پذیری فلنج که بر اساس استاندارد ANSI به آن کلاس(Class) و بر اساس استاندارد DIN به آن بار(Bar) گفته می شود.
  4. موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
  5. شماره حرارتی یا کد حرارتی در هنگام ساخت فلنج.

انواع فلنج ها بر حسب نوع صفحه:


فلنج های با سطح ساده.
فلنج های با سطح برجسته (شیاردار).
فلنج های نر و ماده.
فلنج ها با صفحه زبانه دار و شیاردار.
فلنج ها با صفحه اتصال رینگی.

انواع فلنج ها بر حسب اتصال به لوله:

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور

فلنج کور (Blind Flange)

فلنج کور برای مسدود کردن انتهای لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. این فلنج ها تحت فشار بیشتری نسبت به فلنج های دیگر قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، مشهد

در مورد فلنج کور بیشتر بدانیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار

فلنج گلودار جوشی (Neck Weld Flange)

فلنج گلودار جوشی یا گردن دار جوشی به دلیل مخروطی بودن به راحتی از دیگر فلنج ها قابل شناسایی است از این فلنج به خاطر ظاهر مخروطی اش می توان در فشار بالا، درجه حرارت بالا یا زیر صفر نیز استفاده کرد.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

 

فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

لوله درون فلنج اسلیپون قرار می گیرد به گونه ای که هم از داخل فلنج اسلیپون و هم از خارج جوشکاری شود. نصب فلنج اسلیپون آسانتر است زیرا تراز لوله با دقتی که در هنگام نصب  فلنج جوشی است مورد نیاز نیست.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لپ جوینت مشابه فلنج اسلیپون با این تفاوت که جای واشر ندارد. فلنج لپ جوینت با مایعات و سیالات داخل مسیر لوله کشی تماس ندارد. این فلنج براحتی قابل تنظیم است به دلیل اینکه آزادانه دور لوله می چرخد. عدم تماس با مایع در مسیر لوله کشی به کارفرمایان این امکان را می دهد تا دوباره از این فلنج استفاده کنند و یا اینکه در زمان نصل لوله کشی از فلنج ارزان تر استفاده کنند شایان ذکر است اغلب می توان فلنج اسلیپون را جایگزین فلنج لپ جوینت (لبه دار) کرد.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت) کلیک نمایید.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

 

فلنج محفظه جوشی

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

به فلنج محفظه جوشی فلنج ساکت نیز می گویند. در بازار این فلنج به فلنج ساکت معروف است و کمتر به اسم محفظه جوشی شناخته می شود. فلنج ساکت تا ۲ اینچ در بازار موجود است فلنج ساکت جهت سیستم لوله کشی با فشار بالا و قطر کم استفاده می شود. روش اتصال به این صورت است که فلنج را می توان از داخل هم به لوله جوش داد.

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه اردبیل

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت) کلیک نمایید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

 

فلنج دنده ای

فلنج دنده ای (Threaded Flanges)

فلنج دنده ای همانطور که از نامش پیداست داخل رزوه شده و بر روی لوله های رزوه شده پیچیده می شود. فلنج دنده ای در شرایط عادی نیازی به جوشکاری ندارد. این نوع فلنج اگر چه در اندازه های مختلف در دسترس است اما اتصالات پیچی معمولا در اندازه های کوچکتر لوله مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

در زیر یک ویدئو از نحوه ساخت فلنج گلودار نمایش داده شده است. لازم به ذکر است این ویدئو جنبه آشنایی داشته و روش های کم هزینه تر و بهینه تری وجود دارد.

انواع استانداردهای فلنج:

جهت هماهنگی در استفاده از تجهیزات لوله و اتصالات مرتبط با فلنج باید از استانداردهایی پیروی کرد. این استانداردها لازم و ضروری هستند. چرا که با نبود استاندارد واحد تولید کننده ها نمی توانند محصولات خود را جهت عرضه به کشورهای مختلف تولید نمایند. زیرا محصولات با یکدیگر مرتبط بوده و به یکدیگر متصل می گردند. ضمن اینکه از لحاظ ایمنی نیز باید بررسی های کاملی صورت پذیرد. از این رو برای انواع لوله و فلنج ما استانداردهایی داریم که از جمله مهمترین آنها استانداردهای ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

 

فروشگاه اینترنتی اتصالات جهت رفاه حال مشتریان شهرهای کشور از اول بهمن ماه سال ۱۳۹۷ ارسال رایگان کالاها به شهرهای قم، زنجان، همدان، قزوین، رشت، سمنان، کاشان، اصفهان را آغاز کرد. البته با توجه به هزینه دار بودن این خدمات برای فروشگاه در حال حاضر این خدمات هفته ای یک روز (دوشنبه ها) برای مشتریان با فاکتور بیش از ۲ میلیون تومان قابل ارائه می باشد.

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه بندرانزلی

قم یکی از شهرهای نزدیک تهران است و خدمات ارسال رایگان کالا به شهر قم برای مشتریانی که روزهای دوشنبه هر هفته خریدشان تکمیل شود صورت می پذیرد.

ارسال کالاها به شهر قم به دو صورت امکان پذیر خواهد بود.

۱- تحویل کالا به باربری مورد اعتماد فروشگاه اینترنتی اتصالات و ارسال آن به شهر قم که به یکی از باربری های این شهر تحویل می گردد. ارسال بیجک آن به مشتری و در نهایت تحویل مشتری از باربری. در تمام مراحل متعهد هستیم. تضمین دریافت کالا از باربری با ماست.

۲- ارسال کالا با یکی از ماشینهای فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری که این مورد با بررسی کارشناسان ما صورت می پذیرد.

تبدیل واحدهای متداول بازار

DN Inch بازاری
۶ ۱/۸
۸ ۱/۴
۱۰ ۳/۸
۱۸ ۵/۸ ۲
۲۰ ۳/۴ ۲٫۵
۳۲ ۱/۴ ۱ ۴
۴۰ ۱/۲ ۱ ۵
۵۰ ۲ ۶
۶۵ ۱/۲ ۲ ۷
۸۰ ۳ ۸
۹۰ ۱/۲ ۳
۱۰۰ ۴ ۱۰
۱۱۵ ۱/۲ ۴
۱۲۵ ۵
۱۵۰ ۶ ۱۵
۲۰۰ ۸ ۲۰
۲۵۰ ۱۰
۳۰۰ ۱۲ ۳۰
۳۵۰ ۱۴
۴۰۰ ۱۶ ۴۰
۴۵۰ ۱۸
۵۰۰ ۲۰
۵۵۰ ۲۲
۶۰۰ ۲۴

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *