فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، شیراز

کالای خریداری شده را در شهر شیراز تحویل بگیرید.

انواع فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، انواع واشر (لاستیکی ، نسوز، منجیت دار) در شهر شیراز و اطراف شیراز (زرقان، بیضا، مرودشت، رامجرد، صدرا و…).
امکان خرید مستقیم از تهران و دریافت جنس در شیراز و اطراف(زرقان، بیضا، مرودشت، رامجرد، صدرا و…).
هم اکنون تماس بگیرید ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

فروشگاه اینترنتی اتصالات تمام تلاش خود را جهت رضایت مندی مشتریان انجام خواهد داد. ضمن ارسال کالا به شهرهای کشور مانند شیراز در صفحات مربوط به شهرهای کشور اطلاعاتی در مورد برخی از کالاها ارائه میدهد. در این صفحه نیز اطلاعاتی در مورد انواع فلنج، شیرپروانه ای (شیر ویفری)، سوپاپ و … ارائه شده است.

فلنج ها دارای استانداردهایی هستند که این استانداردها در برخی کشورها تدوین شده است البته این استانداردها در کل جهان مورد استفاده قرار می گیرند. جهت تدوین این استانداردها از کارشناسان بسیاری از کشورهای جهان استفاده شده از مهمترین استانداردهای شناخته شده در این حوزه ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS می باشند . برای کسب اظلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

فلنج و کاربردهای آن:

فلنج از صفحه ای معمولا گرد با حفره ای در وسط آن (غیر از فلنج کور) و با تعدادی سوراخ نزدیک به لبه صفحه فلنج، حفره وسط محل اتصال به لوله و سوراخ های روی صفحه محل جایگیری پیچ و مهره جهت مهر و موم کردن اتصال لوله می باشد. اغلب فلنج ها به صورت جفتی با یک واشر در میان شان به یکدیگر متصل می گردند (غیر از فلنج کور). در تصویر زیر چند نمونه از فلنج نمایش داده شده است. فلنج در سیستم لوله کشی برای سهولت در انتقال و امتداد خط لوله و همچنین اصلاح خط لوله در صنایع آب ، نفت ، پتروشیمی و گار کاربرد دارند.

انواع فلنج

مشخصات حک شده روی فلنج

برای شناسایی فلنج های دارای استاندارد روی فلنج ها اطلاعاتی درج یا حک می شود این درج ضمن نمایش اطلاعات مفید در مورد فلنج گاهی به صورت سلیقه ای از سوی شرکتها دیده شده است ولی مهمترین اطلاعاتی که روی انواع فلنج درج می شوند عبارتند از:

 1. نام تجاری (Brand)شرکت سازنده.
 2. سایز فلنج.
 3. میزان تحمل پذیری فلنج که بر اساس استاندارد فلنج.
 4. موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
 5. شماره حرارتی یا کد حرارتی در زمان ساخت.

انواع فلنج ها بر حسب اتصال به لوله:

فلنج ها برحسب اتصال به لوله تقسیم بندی شده اند و عبارتند از:

 • فلنج گلودار جوشی (گردن جوشی)
 • فلنج اسلیپون
 • فلنج کور
 • فلنج دنده ای
 • فلنج لپ جوینت (لبه دار)
 • فلنج ساکت (محفظه جوشی)

فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار، فلنج شیراز

فلنج گلودار جوشی (Neck Weld Flange)

فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

دریافت کالا در شهر شیراز و شهرهای اطراف مانند زرقان، بیضا، مرودشت، رامجرد، صدرا و… .

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

فلنج اسلیپون، فلنج شیراز

فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

فلنج کور (Blind Flange)

فلنج کور

فلنج کور (Blind Flange)

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای

فلنج دنده ای (Threaded Flanges)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در فلنج دنده ای کلیک نمایید.

پس از تکمیل فرآیند خرید، فلنج دنده ای را در شیراز یا شهرهای اطراف مانند زرقان، بیضا، مرودشت، رامجرد، صدرا و… دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، شهریار

مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

اطلاعات بیشتر در فلنج لپ جوینت.

تضمین دریافت خرید در شهر شیراز و شهرهای اطراف شیراز بر عهده ماست.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت) کلیک نمایید.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

شیراز فلنج محفظه جوشی ، فلنج شیراز

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

پس از تکمیل خرید فلنج را در شهر شیراز تحویل بگیرید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت) کلیک نمایید.

آموزش نصب فلنج و فلکه به لوله در فیلم نمایش داده شده است.

شیر پروانه ای و کاربرد های آن :

شیر پروانه ای (Butterfly valve) یکی از شیر آلات صنعتی است که در صنایع آب ، نفت ، پتروشیمی و گاز استفاده می گردد. معمولا دارای یک صفحه فلزی با جنس کروم یا استیل و … است که جهت تنظیم میزان مایعات خروجی از مسیر لوله کشی استفاده می شود این صفحه تقریبا ۹۰ درجه می چرخد. طراحی آن ساده بوده و از قطعاتی ساخته می شود که به راحتی می توان آن را سرهم کرد. در تصاویر زیر دو نمونه از شیر پروانه ای نمایش داده شده است یکی اهرم دستی و دیگری گیربکسی است. اجزای اصلی شیر پروانه ای شامل دیسک ، بدنه ، اهرم ، لاینر، عملگر می باشد. شیر پروانه ای را شیر ویفری نیز می نامند و میتواند دارای فلنج یا بدون فلنج باشد. بین بدنه و دیسک یک لاستیک جهت آب بندی قرار می گیرد. با تجه به مایعات داخل خط لوله یا مخزن این لاستیک از جنس EPDM یا NBR و… می باشد. شیر پروانه ای در کارخانه ها و تاسیسات کاربرد فراوان دارند. اغلب در پالایشگاه ها و دیگر صنایع مانند آب و فاضلاب و گاهی در کنار استخر های آب از شیر پروانه ای استفاده می شود. جنس بدنه شیر پروانه ای معمولا از فولاد، چدن خاکستری، چدن داکتیل، استنلیس استیل و یا پلیمری می باشد. شیر پروانه ای نیز مانند اغلب وسایل و تجهیزات صنعتی دارای استانداردها و کلاس های مختلفی است.

شیر پروانه ای اهرمی

 شیر پروانه ای گیربکسی

شیر پروانه ای و انواع آن:

 • شیر ویفری
 • شیر پروانه ای فلنج دار
 • شیر پروانه ای چدنی
 • شیر پروانه ای استنلیس استیل
 • شیر پروانه ای فولادی
 • شیر پروانه ای پلیمری
 • شیر پروانه ای دستی
 • شیر پروانه ای اهرمی
 • شیر پروانه ای پنوماتیک

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای.

تحویل کالا در شیراز و اطراف شیراز.

اسمبل شیر پروانه ای:

در فایل زیر نحوه جمع بندی و به هم بستن اجزاء شیر پروانه ای نشان داده می شود.

موارد استفاده از شیرهای پروانه ای

۱ – ایستگاههای نیروی حرارتی

۲ – ایستگاههای نیروی هیدرولیکی

۳ – صنایع ، بخصوص صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سایر رشته‌های صنعتی

۴ – در مورد لوله کشی آب و فاضلاب

مزایای شیر پروانه ای

 • وزن سبک
 •  عدم لزوم به تکیه گاه اضافی
 •  نصب آسان
 • افت فشار کم
 •  استفاده از محرک (ساده و آسان)
 •  استفاده از شیر برای باز کردن و بستن شیر و کنترل کردن سیالات داخل خط لوله

معایب شیر پروانه ای

دیسک همواره تحت تاثیر تلاطم سیالات داخل خط لوله است و همواره در معرض جریان است در نتیجه افت فشار در این شیر به صورت دایمی  وجود دارد.

سوپاپ و کاربرهای آن :

سوپاپ وسیله‌ایست که در ابتدای خط لوله و کف چاه قرار داده می شود دو وظیفه را بر عهده دارد اول اینکه جلوگیری می کند ا زورود رسوبات ، مواد و ذرات معلق در سیالات چاه به مسیر خط لوله و مهمتر از آن سوپاپ با طراحی ساده ای که دارند جلوگیری می کنند از برکشت سیالات داخل لوله به سمت چاه به عبارتی دیگر با خاموش شدن پمپ سیالات داخل لوله می مانند و به چاه برگشت ندارند. از سوپاپ ها عموما در صنایع کشاورزی استفاده می شوند البته برای نفت و مایعات دیگر نیز کاربرد دارند. همانطور که عنوان شد برای جلوگیری از ذرات معلق در مایعات از توری هایی در طراحی استفاده می شود که جنس این توری ها با توجه به سیالات مورد استفاده متفاوت است و اغلب از گالوانیزه، چدن و استیل ساخته می شوند و سوپاپ ها به صورت دنده ای یا فلنج دار ساخته می شوند.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه بوشهر
سوپاپ فلنج دار، سوپاپ شیراز
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ شیراز
سوپاپ دنده ای

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:

لرزش ها و حرکات ناشی از تجهیزات موجود در مسیر خط لوله کشی که معلول حرکت سیال در مسیر می باشد اگر باعث شکسته شدن یا خراب شدن تجیزات و لوله ها نشود حتما عمر استفاده از تجهیزات را کاهش می دهد و همراه با سر و صدا خواهد بود از این رو از لرزه گیر ها استفاده می شود تا ضمن برطرف کردن لرزش ها ، ارتعاشات و سر و صدا، سبب جلوگیری از سایش و استهلاک  زودرس تجهیزات می گردد.

لرزه گیر ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

 • لرزه گیرهای لاستیکی
 • لرزه گیرهای آکاردئونی

از لرزه گیرها در صنایع آّب، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع فولاد، تاسیسات دریایی، صنایع غذایی و همچنین در موتور خانه های ساختمانی استفاده می شود.

باید با توجه به محیط کاری مانند دما و رطوبت موجود در محیط، دمای سیال، فشار موجود در سیستم خط لوله، خورندگی سیال و … از لرزه گیرهایی که متناسب با آن محیط می باشد استفاده کرد.

لرزه گیرهای لاستیکی:

لرزه گیرهای لاستیکی دارای فلنج یا بدون فلنج و همچنین دارای مهار یا بدون مهار می باشند. البته خود این فلنج ها بر اساس استاندارد PN10، PN16  ،PN25  و… یا بر اساس Class 150 ، Class 300  و … می باشد. که غالبا PN10  جهت استفاده های با فشار پایین و دمای کمتر از ۶۰ درجه سانتی گراد کاربرد دارد. و از لرزه گیرهای PN16  و Class 150 به بالا جهت کاربرد با فشار بالا و دمای بالا استفاده می گردد.

نکاتی که در نصب لرزه گیرهای لاستیکی باید رعایت کرد:

 • عدم استفاده از بکارگیری وسایل تیز در نزدیکی لاستیک لرزه گیرهای لاستیکی
 • عدم رنگ آمیزی و یا روغن کاری قسمت لاستیکی لرزه گیر
 • جلوگیری از جوشکاری در نزدیکی لاستیک لرزه گیر
 • دقت کردن در زمان نصب لرزه گیر جهت عدم تغییر شکل لرزه گیر به دلیل وزن تجهیزات و ملزومات
 • تراز بودن مسیر لوله کشی در محل نصب لرزه گیر
بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، کرج

لرزه گیرهای آکاردئونی

معمولا لرزه گیرهای آکاردئونی در محیط هایی استفاده می شود که دما بالاست چرا که لرزه گیرهای لاستیکی در دمای بالا  تغییر شکل پیدا می کنند. عموما مقاومت لرزه گیرهای آکاردئونی از لرزه گیرهای لاستیکی بیشتر است. از این رو در مکان هایی که نیاز به لرزه گیرهایی با مقاومت و دمای بیشتری است از لرزه گیرهای آکاردئونی استفاده می شود.

از لرزه گیرهای آکاردئونی در انواع صنایع استفاده می شود از جمله کاربردهای آن می توان به سیستم های گرمایشی سرمایشی، سیستم های تهویه مطبوع، نیروگاههای بخار و مبدل های حرارتی ، صنایع فولاد ، چوب و کاغذ ، پالایشگاههای نفت و گاز ، صنایع مرتبط با پتروشیمی و صنایع غذایی اشاره کرد.

جنس مواد ورق لرزه گیرهای آکاردئونی:

با توجه به دما و فشار در محیط و همچنین نوع مواد داخل مسیر لوله کشی، جنس تشکیل دهنده لرزه گیرهای آکاردئونی متفاوت می باشد. به عنوان مثال از استنلیس استیل با آلیاژهای (۳۰۴، L304، ۳۱۶، L316، ۳۰۹، ۳۲۱ و …) ساخته می شوند.

از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

نکاتی که در نصب لرزه گیرهای آکاردئونی باید رعایت کرد:

 • در نظر قرار دادن شرایط محیطی از قبیل دما و فشار و… وهمچنین سیال داخل مسیر لوله کشی باید میزان تغییر طول (انقباض و انبساط) خطوط و خود لرزه گیر را محاسبه کرد و این محاسبات بر اساس جنس و ضخامت لوله در نظر گرفت سپس از لرزه گیرهای متناسب استفاده کرد.
 • جلوگیری از اضافه بار روی لرزه گیرها به سبب سنگینی وسایل و تجهیزات استفاده شده در مسیر لوله کشی.
 • تراز بودن مکان قرارگیری و نصب لرزه گیرهای آکاردئونی.

ارسال کالاها به شهر شیراز به دو صورت امکان پذیر خواهد بود.

۱- ارسال از طریق یکی از باربری های شهر تهران به مقصد شیراز. سپس دریافت بیجگ و ارسال بیجک به مشتری و در نهایت تحویل مشتری از باربری در شهر شیراز. تا دریافت کالا در شهر شیراز متعهد هستیم.

۲- ارسال کالا با یکی از ماشینهای فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر شیراز که این مورد با بررسی کارشناسان ما صورت می پذیرد.

لیست شرکت های باربری شهر شیراز

نام باربریشماره تلفن هاآدرس
پیشتاز بندر۰۹۱۷۷۱۵۳۶۹۵

۰۴۱۳۳۳۲۳۲۰۰

شیراز چهار راه ادبیات ابتدای بلوار گلستان روبه روی بریدگی اول تخلیه بار عمران فر

تبدیل واحدهای متداول بازار

DNInchبازاری
۶۱/۸
۸۱/۴
۱۰۳/۸
۱۸۵/۸۲
۲۰۳/۴۲٫۵
۳۲۱/۴ ۱۴
۴۰۱/۲ ۱۵
۵۰۲۶
۶۵۱/۲ ۲۷
۸۰۳۸
۹۰۱/۲ ۳
۱۰۰۴۱۰
۱۱۵۱/۲ ۴
۱۲۵۵
۱۵۰۶۱۵
۲۰۰۸۲۰
۲۵۰۱۰
۳۰۰۱۲۳۰
۳۵۰۱۴
۴۰۰۱۶۴۰
۴۵۰۱۸
۵۰۰۲۰
۵۵۰۲۲
۶۰۰۲۴

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *