فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، شهریار

ارسال کالا به شهریار

انواع فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، انواع واشر (لاستیکی ، نسوز، منجیت دار) تحویل در شهریار .
امکان خرید مستقیم از تهران و دریافت جنس در شهریار و اطراف.
با ما تماس بگیرید ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

با توجه به اینکه فروشگاه اینترنتی اتصالات ، کالاها و تجهیزات صنعتی را به فروش می رساند لازم است در مورد برخی از کالاها اطلاعاتی را به مشتریان ارائه دهد. با عنایت به اینکه یک سایت جامعی در این زمینه که همه اطلاعات مرتبط با وسایل و تجهیزات را به زبان فارسی ارائه دهد وجود ندارد لذا فروشگاه اتصالات حداکثر توان خود را جهت جمع آوری مطالب آموزنده و در خور مشتریان انجام میدهد تا بتواند شاید نقشی هر چند کوچک در این حوزه ایفا کند.

موارد ذکر شده در این صفحه

فلنج ها دارای استانداردهایی هستند که این استانداردها در برخی کشورها تدوین شده است البته این استانداردها در کل جهان مورد استفاده قرار می گیرند. جهت تدوین این استانداردها از کارشناسان بسیاری از کشورهای جهان استفاده شده از مهمترین استانداردهای شناخته شده در این حوزه ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS می باشند . برای کسب اظلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

فلنج و کاربردهای آن:

فلنج از صفحه ای معمولا گرد با حفره ای در وسط آن (غیر از فلنج کور) و با تعدادی سوراخ نزدیک به لبه صفحه فلنج، حفره وسط محل اتصال به لوله و سوراخ های روی صفحه محل جایگیری پیچ و مهره جهت مهر و موم کردن اتصال لوله می باشد. اغلب فلنج ها به صورت جفتی با یک واشر در میان شان به یکدیگر متصل می گردند (غیر از فلنج کور). در تصویر زیر چند نمونه از فلنج نمایش داده شده است. فلنج در سیستم لوله کشی برای سهولت در انتقال و امتداد خط لوله و همچنین اصلاح خط لوله در صنایع آب ، نفت ، پتروشیمی و گار کاربرد دارند.

انوااع فلنج و تصاویرشان

نوع فلنجتصویر فلنجتوضیحات
فلنج گردن جوشیفلنج گلودار، فلنج شهریارمشاهده قیمت و خرید فلج گلوداردارای گردنی بلندتر نسبت به سایر فلنج ها و به صورت لب به لب، به لوله جوش داده می شود
فلنج اسلیپونفلنج اسلیپون، فلنج شهریار

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون

روی لوله قرار می گیرد و از داخل و خارج فلنج به لوله جوش داده می شود
فلنج کورفلنج کور

مشاهده قیمت و خرید فلج کور

در انتهای خط لوله نصب شده و سبب مسدود شدن مسیر لوله می شود
فلنج دنده ایفلنج دنده ای

مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای

فلنج دنده ای از داخل رزوه شده و بر روی لوله پیچیده می شود گاهی آن را به لوله جوش هم می دهند.
فلنج ساکتشهریار فلنج محفظه جوشی ، فلنج شهریار

شاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت)

درون این فلنج یک زبانه ای تعبیه شده است که لوله از یک طرف وارد می شود ولی از طرف دیگر با توجه به زبانه داخلی در فلنج خارج نمی شود و لوله از داخل به این زبانه فلنج جوش داده می شود
فلنج لپ حوینتفلنج لبه دار

شاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت)

مشابه فلنج اسلیپون است با این تفاوت که روی لوله لب برگشته قرار می گیرد و با مایع داخل لوله تماس ندارد

مشخصات حک شده روی فلنج

بر روی فلنج ها اطلاعاتی حک شده است . البته فلنج هایی نیز وجود دارند که چیزی بر روی آنها حک نشده است . اگر قرار است از فلنج ها در شرایط محیطی خاصی استفاده شود که نیاز به رعایت کردن مجموعه ای از استاندارد باشد باید در نظر گرفت که فلنج ها هم از حای معتبر خریداری شده باشند و هم اینکه استانداردهای مورد نظر را داشته باشد. از مواردی که اغلب بر روی فلنج ها در می شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. نام تجاری شرکت سازنده.
  2. سایز فلنج.
  3. میزان تحمل پذیری فلنج که بر اساس استاندارد فلنج است.
  4. موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
  5. شماره حرارتی یا کد حرارتی در زمان ساخت.

در فیلم زیر نصب فلنج نمایش داده شده است.

شیر پروانه ای و کاربرد های آن :

شیر پروانه ای (Butterfly valve) یکی از شیر آلات صنعتی است که در صنایع آب ، نفت ، پتروشیمی و گاز استفاده می گردد. معمولا دارای یک صفحه فلزی با جنس کروم یا استیل و … است که جهت تنظیم میزان مایعات خروجی از مسیر لوله کشی استفاده می شود این صفحه تقریبا ۹۰ درجه می چرخد. طراحی آن ساده بوده و از قطعاتی ساخته می شود که به راحتی می توان آن را سرهم کرد. در تصاویر زیر دو نمونه از شیر پروانه ای نمایش داده شده است یکی اهرم دستی و دیگری گیربکسی است. اجزای اصلی شیر پروانه ای شامل دیسک ، بدنه ، اهرم ، لاینر، عملگر می باشد. شیر پروانه ای را شیر ویفری نیز می نامند و میتواند دارای فلنج یا بدون فلنج باشد. بین بدنه و دیسک یک لاستیک جهت آب بندی قرار می گیرد. با تجه به مایعات داخل خط لوله یا مخزن این لاستیک از جنس EPDM یا NBR و… می باشد. شیر پروانه ای در کارخانه ها و تاسیسات کاربرد فراوان دارند. اغلب در پالایشگاه ها و دیگر صنایع مانند آب و فاضلاب و گاهی در کنار استخر های آب از شیر پروانه ای استفاده می شود. جنس بدنه شیر پروانه ای معمولا از فولاد، چدن خاکستری، چدن داکتیل، استنلیس استیل و یا پلیمری می باشد. شیر پروانه ای نیز مانند اغلب وسایل و تجهیزات صنعتی دارای استانداردها و کلاس های مختلفی است.

شیر پروانه ای اهرمی

 شیر پروانه ای گیربکسی

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای.

تحویل کالا در شهریار و اطراف شهریار.

اسمبل شیر پروانه ای:

در فایل زیر نحوه جمع بندی و به هم بستن اجزاء شیر پروانه ای نشان داده می شود.

موارد استفاده از شیرهای پروانه ای

ایستگاههای نیروی حرارتی

ایستگاههای نیروی هیدرولیکی

صنایع نفت، گاز، پتروشیمی

لوله کشی آب و فاضلاب

مزایا و معایب :

اهم مزیت های استفاده از شیرپروانه ای:

  • وزن سبک
  •  نصب آسان
  • افت فشار کم
  •  استفاده از محرک (ساده و آسان)

مهمترین ایراد شیر پروانه ای:

صفحه وسط شیر پروانه ای (دیسک) همواره در معرض جریان مایعات داخل خط لوله است که در حالت کاملا باز هم، دارای اندکی افت فشار خواهیم بود.

سوپاپ و کاربرهای آن :

سوپاپ ها برای اینکه آب یا مایعات داخل مسیر لوله برگشت نداشته باشد استفاده می شود و معمولا در نزدیکی انتهای چاه قرار داده می شودو دارای یک توری به جنس فلز (چدنی، گالوانیزه، استیل و…) می باشد این توری از ورود ذرات معلق در مایعات به داخل سوپاپ جلوگیری می کند. شیوه عمیکرد به این صورت است که با روشن شدن پمپ مایعات داخل چاه کشیده شده و از سوپاپ عبور می کند و پس از اتمام کار و خاموش شدن پمپ مایعات داخل مسیر لوله کشی شروع به بازگشت می کنند به دلیل ارتفاع ولی دریچه سوپاپ بسته شده و اجازه برگشت نمی دهد به عبارت دیگر سوپاپ مشابه یک شیر یکطرفه عمل می کند. از سوپاپ هم در صنایع آب مانند کشاورزی و هم در صنایع نفت و گاز استفاده می شود. با توجه به مایعات و میزان خورندگی جنس آن نیز متفاوت است و به صورت رزوه ای (دنده ای) و فلنج دار ساخته می شوند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ شهریار
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ شهریار
سوپاپ دنده ای

ارسال کالاهای خریداری شده به شهریار.

لیست شرکت های باربری شهریار

نام باربریشماره تلفن هاآدرس

واشر (Gasket) چیست؟

واشرها در ببشتر صنایع کاربرد دارند و در هر یک از صنایع کاربرد مخصوص به خود را دارد ولی آنچه که ما مورد نظر قرار می دهیم واشرهایی است که مرتبط به اتصالات لوله و فلنج ها می باشد.

از آنجاییکه واشرها بین فلنج ها قرار می گیرند با توجه به محیط عملیاتی و سیالات داخل خط لوله جنس واشرها نیز متغییر است. آنچه که بیشتر در اتصالات فلنج ها استفاده می شوند از نوع لاستیکی یا پلاستیکی ، نسوز، نسوز سیم دار، منجیت دار یا نخ دار است. البته باید خاطر نشان کرد در بین فلنج ها از نظر ظاهر دو نوع واشر (گسکت) قرار می گیرد یکی به صورت کامل و سوراخ دار و دیگر فقط محل مشخص شده روی فلنج که جای واشر است را می پوشاند.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

در زیر جدول مربوط به استانداردهای واشر برای استاندارد ANSI نمایش داده شده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸

تبدیل واحد DIN و INCH در جدول زیر:

تبدیل واحد

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:
– لرزه گیر لاستیکی
یکی از موارد استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت Suction و Discharge پمپها می‌باشد که علاوه بر جذب لرزشهای موجود، قابلیت حذف ضربات قوچ و شوکهای به وجود آمده را دارا میباشد از دیگر کاربردهای لرزه گیرهای لاستیکی حذف حرکات ناشی از تغییرات ناشی از تغییرات ابعادی خطوط می‌باشد. گاهی نیز از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی استفاده می‌شود.
انواع لرزه گیرها پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* لرزه گیر لاستیکی کلاس ۱۵۰ فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی PN16 فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار د

– لرزه گیره آکاردئونی
از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

Sharing is caring!

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه اهواز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *