فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، ساری

ارسال کالا به شهر ساری

فروش انواع فلنج، رینگ، واشر، لرزه گیر، سوپاپ، شیرپروانه،پیچ ومهره، محصولات توپی دنده ای برزیل در شهر ساری و اطراف (آمل ، بابل، قائم شهر و…).
کیفیت مناسب با بهترین قیمت، در شهر ساری کالای خریداری شده را تحویل بگیرید.
با ما تماس بگیرید ۵۵۸۱۳۷۱۳-۰۲۱

توضیح کوتاه در مورد کالاها

در تصویر بالا برخی از کالاهایی را مشاهده می کنید که در فروشگاه اینترنتی اتصالات به فروش می رسد. این فروشگاه جهت ارائه خدمات بهتر و بالا بردن سطح کیفی و دانش مشتریان خود لازم می داند در هر بخش توضیحاتی در مورد کالاها ارائه نماید در این صفحه که مربوط به شهر ساری است ما در مورد تجهیرات زیر مطالبی کوتاه ومفید آورده ایم.

انواع فلنج:

فلنج جهت اتصال به لوله استفاده می شود برای اینکه بتوان خط لوله را امتداد داد و یا اینکه تغییراتی در آینده در مسیر خط لوله ایجاد کرد باید از انواع فلنج استفاده شود. فلنج ها غالبا ظاهری گرد دارند اگرچه ممکن است برخی از انواع دیگر فلنج ها گرد نباشند. از نظر صفحه و نوع اتصال فلنج ها تقسیم بندی می شوند. بهترین نوع تقسیم بندی می توان به شکل ظاهر آنها اشاره کرد. البته باید توجه داشت که هر فلنج با خصوصیات مربوط به خود برای کار خاصی طراحی شده است.

 • فلنج گلودار جوشی
 • فلنج اسلیپون
 • فلنج کور
 • فلنج دنده ای
 • فلنج ساکت
 • فلنج لپ جوینت  یا لبه دار

معمولا فلنج ها به صورت جفتی، و به گونه ای که واشر بین آنها قرار دارد استفاده می شوند. تصویر زیر نشاندهنده چند نوع فلنج است.

انواع فلنج به همراه تصویر فلنج و توضیح کوتاه در مورد کاربرد و نحوه اتصال فلنج به لوله در جدول زیر آمده است. ضمنا برای بدست آوردن اطلاعات بیشتری در هر مورد می توانید روی نام نوع فلنج کلیک کنید تا به صفحه مربوط به همان فلنج انتقال داده شوید.

انوااع فلنج و تصاویرشان

نوع فلنجتصویر فلنجتوضیحات
فلنج گردن جوشی

(Welding Neck Flange)

فلنج گردن جوشی ، فلنج ساریمشاهده قیمت و خرید فلج گلوداربرای سیستم های لوله کشی که فشار بالا دارند از این فلنج استفاده می شود و طریقه اتصال به لوله جوش در لبه فلنج است که تراز بودن هنگام جوش امری مهم است و نیاز به آموزش دارد
فلنج اسلیپون

(Slip-On Flange)

فلنج ساری، فلنج اسلیپون

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون

مشابه فلنج گلودار ولی قسمت گلوی این فلنج خیلی کوتاه است و بر خلاف فلنج گردن جوشی، لوله داخل فلنج قرار گرفته و در این نوع فلنج میتوان از داخل و از خارج جوشکاری را انجام داد.
فلنج کور

(Blind Flange)

فلنج کور، فلنج ساری

مشاهده قیمت و خرید فلج کور

از فلنج کور در انتهای خط لوله و یا برای تست فشار استفاده می گردد.
فلنج دنده ای

(Threaded Flange)

فلنج ساری ، فلنج دنده ای

مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای

فلنج رزوه شده است که معمولا برای سایزهای کوچک تر لوله استفاده می شود بر روی لوله دنده شده قرار می گیرد و در مواقعی نیز به لوله جوش داده می شود.
فلنج ساکت

(Socket Weld Flange)

ساری فلنج محفظه جوشی ، فلنج ساری

مشاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت)

لوله درون حفره این فلنج قرار میگیرد و به دلیل نوع کاربرد آن یک زبانه در داخل فلنج وجود دارد که لوله از آن نمی تواند خارج شود.
فلنج لپ حوینت

(Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار ، ساری فلنج

مشاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت)

مشابه فلنج اسلیپون است با این تفاوت که روی لوله لب برگشته قرار می گیرد و با مایع داخل لوله تماس ندارد. تفاوت مهمی که با فلنج اسلیون دارد این است که در فلنج لپ جوینت جای واشر وجود ندارد.

مشاهده انواع فلنج و خرید آنلاین

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

شیر پروانه ای با طراحی ساده ای که دارد به راحتی می توان از آن استفاده کرد. شیر پروانه ای مانند تمام شیرها برای تنظیم ورود و خروج مایعات از خط لوله استفاده می شود شیر پروانه ای انواع مختلفی دارد. طراحی شیر پوانه ای به گونه ای است که دیسکی در وسط وظیفه تنظیم و انتقال مایعات را دارد. و با باز و بسته شدن مایعات داخل مسیر خط لوله را به میزان لازم هدایت می کند.

شیر پروانه ای اهرمی

 شیر پروانه ای گیربکسی

شیر پروانه ای اهرمی
شیر پروانه ای

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای.

تحویل کالا در ساری و اطراف ساری (آمل ، بابل، قائمشهر و…).

اسمبل شیر پروانه ای:

در فایل زیر یک نمونه از شیر پروانه ای را مشاهده می کنید که اجزاء آن سرهم بندی می شود.

مزایا و معایب :

مزایا:

 • وزن سبک
 •  نصب آسان
 • افت فشار کم
 •  استفاده از محرک (ساده و آسان)
 • عدم نیاز به نگهداری

معایب:

همانطور که مشاهده می شود شیر پروانه ای از محور وسط دیسک می چرخد در نتیجه در صورتی که بخواهیم مسیر خط لوله به طور کامل باز باشد باز هم این دیسک به ضخامت دیسک با مایعات داخل مسیر خط لوله برخورد دارد. بنابراین همواره هر چند اندک ولی افت فشار وجود دارد.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ وسیله ای است که بین پمپ و ته چاه قرار می گیرد . طراحی سوپاپ بسیار ساده بوده و برای عدم ورود ذرات و اشیائ داخل مایعات به سیستم خط لوله استفاده می شود. دو نوع سوپاپ الف) سوپاپ دنده ای و ب) سوپاپ فلنج دار در بازار موجود است.

 سوپاپ دنده ای:

سوپاپ دنده ای معمولا در سایزهای کوچکتر استفاده می شود و از برگشت سیالات داخل لوله به چاه جلوگیری می کند.

سوپاپ فلنج دار:

اغلب برای سایزهای بزرگتر از سوپاپ های فلنج دار استفاده می شود. کاربردش با سوپاپ دنده ای یکی است.

نحوه عملکرد سوپاپ :

درون سوپاپ دریچه ای دارد که با روشن شدن پمپ و با فشار موجود در لوله باز شده و اجازه ورود مایعات از داخل چاه را می دهدو با خاموش شدن پمپ این دریچه بسته شده و از بازگشت مایع داخل لوله به چاه جلوگیری می کند. همچنین با وجود یک توری در ابتدای مسیر ورودی سوپاپ، از ورود ذرات و اجرام به داخل مسیر خط لوله جلوگیری می کند تا پمپ آسیب نبیند.

 مشخصات فنی‌ سوپاپ چدنی فلنچ دار:

 اجزا داخلی‌ سوپاپ چدنی از آلیاژهایی مقاوم تهیه گردیده تا از رسوبات و خورندگی در امان باشد

توریهای استفاده شده در سوپاپ‌های فلنجدار از نوع فولاد گالوانیزه می‌باشد. در صورت نیاز و یا سفارش مشتری می‌توان از توری استیل استفاده کرد. واشرهای مورد استفاده در بین فلنج ها اغلب از نوع منجیت دار است . کلیه سطوح داخلی و خارجی توسط رنگ الکترواستاتیکی  پوشش داده می شوند تا در برابر خوردگی مقاوم باشد.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ ساری
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ ساری
سوپاپ دنده ای

واشر (Gasket) :

در صنایع از واشرها (گسکت) استفاده می شود. اما آنچه ما مورد بررسی قرار میدهیم واشرهایی است که مخصوص فلنج بوده و برای اتصالات لولهمصرف دارد. .واشر (گسکت) یک درزگیر (درزبند) می ­باشد­ که به­ گونه­ ای طراحی شده­ تا در فضای خالی بین دو فلنج­ که تحت فشار سیالات یا مایعات هستند قرار­گرفته تا از نشتی جلوگیری بعمل آید و به اصطلاح آب­بندی گردد. واشرها را معمولا از ورق های با ضخامت مناسب برش می دهند برای درزبندی برای فلنج ها معمولا از واشرهای با ضخامت ۳ میل استفاده می شود، انواع واشر از مواد مختلف تولید می ­شوند همچون :مقوایی، لاستیکی، سیلیکونی، فلزی، نمدی، فایبرگلاس و یا پلیمرهای پلاستیکی، گاهی نیز از مواد آزبستی استفاده می شود که البته استفاده از آزبست به دلیل آلودگی ممنوع می باشد.

انواع واشر در ظاهر:

 •  واشر معمولی: این نوع واشر بین فلنج ها قرار گرفته و سایزشان به گونه ای است که جای واشر در نظر گرفته روی فلنج را می پوشانند.
 •  واشر سوراخ دار: این نوع واشرها تمام سطح فلنج را در بر می گیرند و سوراخ های موجود در واشر با سوراخ های فلنج یکسان است تا به راحتی پیچ و مهره ها بسته شوند.

برای هر دو نوع واشر (معمولی و سوراخ دار) واشرهایی به جنس لاستیکی ، پلاستیکی ، نسوز، نخ دار ، منجیت دار و سیم دار در بازار موجود است که هر کدام برای کاربرد مخصوص طراحی شده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

لرزه گیر

برای جلوگیری از ارتعاشات و لرزش های ناخواسته از لرزه گیرها بر روی مسیر خط لوله استفاده میشود. لرزه گیر ها موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار موجود می باشند. به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر متصل می کند مهار می گویند و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند. لرزه گیرها در سایزهای مختلفی ساخته می شوند و معمولا از ۱ اینچ تا ۱۰ اینچ در بازار موجود می باشد و چنانچه سایز بزرگتر یا کوچکتر مورد نیاز باشد باید سفارش داده شود.
لرزش ها و حرکات ناشی از تجهیزات موجود در مسیر خط لوله کشی که معلول حرکت سیال در مسیر می باشد اگر باعث شکسته شدن یا خراب شدن تجهیزات و لوله ها نشود حتما عمر استفاده از تجهیزات را کاهش می دهد و همراه با سر و صدا خواهد بود از این رو از لرزه گیرها استفاده می شود تا ضمن برطرف کردن لرزش ها ، ارتعاشات و سر و صدا، سبب جلوگیری از سایش و استهلاک زودرس تجهیزات گردد.

لرزه گیر ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

 • لرزه گیرهای لاستیکی
 • لرزه گیرهای آکاردئونی

از لرزه گیرها در صنایع آّب، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع فولاد، تاسیسات دریایی، صنایع غذایی و همچنین در موتور خانه های ساختمانی استفاده می شود.

باید با توجه به محیط کاری مانند دما و رطوبت موجود در محیط، دمای سیال، فشار موجود در سیستم خط لوله، خورندگی سیال و … از لرزه گیرهایی که متناسب با آن محیط می باشد استفاده کرد.

لرزه گیرهای لاستیکی:

لرزه گیرهای لاستیکی دارای فلنج یا بدون فلنج و همچنین دارای مهار یا بدون مهار می باشند. البته خود این فلنج ها بر اساس استاندارد PN10، PN16  ،PN25  و… یا بر اساس Class 150 ، Class 300  و … می باشد. که غالبا PN10  جهت استفاده های با فشار پایین و دمای کمتر از ۶۰ درجه سانتی گراد کاربرد دارد. و از لرزه گیرهای PN16  و Class 150 به بالا جهت کاربرد با فشار بالا و دمای بالا استفاده می گردد.

نکاتی که در نصب لرزه گیرهای لاستیکی باید رعایت کرد:

 • عدم استفاده از بکارگیری وسایل تیز در نزدیکی لاستیک لرزه گیرهای لاستیکی
 • عدم رنگ آمیزی و یا روغن کاری قسمت لاستیکی لرزه گیر
 • جلوگیری از جوشکاری در نزدیکی لاستیک لرزه گیر
 • دقت کردن در زمان نصب لرزه گیر جهت عدم تغییر شکل لرزه گیر به دلیل وزن تجهیزات و ملزومات
 • تراز بودن مسیر لوله کشی در محل نصب لرزه گیر

لرزه گیرهای آکاردئونی

معمولا لرزه گیرهای آکاردئونی در محیط هایی استفاده می شود که دما بالاست چرا که لرزه گیرهای لاستیکی در دمای بالا  تغییر شکل پیدا می کنند. عموما مقاومت لرزه گیرهای آکاردئونی از لرزه گیرهای لاستیکی بیشتر است. از این رو در مکان هایی که نیاز به لرزه گیرهایی با مقاومت و دمای بیشتری است از لرزه گیرهای آکاردئونی استفاده می شود.

از لرزه گیرهای آکاردئونی در انواع صنایع استفاده می شود از جمله کاربردهای آن می توان به سیستم های گرمایشی سرمایشی، سیستم های تهویه مطبوع، نیروگاههای بخار و مبدل های حرارتی ، صنایع فولاد ، چوب و کاغذ ، پالایشگاههای نفت و گاز ، صنایع مرتبط با پتروشیمی و صنایع غذایی اشاره کرد.

جنس مواد ورق لرزه گیرهای آکاردئونی:

با توجه به دما و فشار در محیط و همچنین نوع مواد داخل مسیر لوله کشی، جنس تشکیل دهنده لرزه گیرهای آکاردئونی متفاوت می باشد. به عنوان مثال از استنلیس استیل با آلیاژهای (۳۰۴، L304، ۳۱۶، L316، ۳۰۹، ۳۲۱ و …) ساخته می شوند.

از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

نکاتی که در نصب لرزه گیرهای آکاردئونی باید رعایت کرد:

 • در نظر قرار دادن شرایط محیطی از قبیل دما و فشار و… وهمچنین سیال داخل مسیر لوله کشی باید میزان تغییر طول (انقباض و انبساط) خطوط و خود لرزه گیر را محاسبه کرد و این محاسبات بر اساس جنس و ضخامت لوله در نظر گرفت سپس از لرزه گیرهای متناسب استفاده کرد.
 • جلوگیری از اضافه بار روی لرزه گیرها به سبب سنگینی وسایل و تجهیزات استفاده شده در مسیر لوله کشی.
 • تراز بودن مکان قرارگیری و نصب لرزه گیرهای آکاردئونی.

ارسال کالاها به شهر ساری اطراف ساری(آمل ، بابل، قائمشهر و…)

۱- ارسال از طریق یکی از باربری های شهر تهران به مقصد ساری.
۲- ارسال کالا با یکی از خودرو های فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر ساری .

لیست شرکت های باربری شهر ساری

نام باربریشماره تلفن هاآدرس
باربری وطن۰۹۱۱۲۵۴۷۵۹۴

دفتر تهران ۰۲۱۵۵۱۸۷۲۷۲

ساری به سمت قاءم شهر بعداز اداره آبیاری نمایندگی وطن

Sharing is caring!

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، مشهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *