فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، زنجان

ارسال کالا به شهر زنجان

فروش انواع فلنج، رینگ، واشر، لرزه گیر، سوپاپ، شیرپروانه،پیچ ومهره، محصولات توپی دنده ای برزیل در شهر زنجان و اطراف (سلطانیه، زرین آباد، نیک پی، ارمغانخانه، چورزق و…).

کیفیت مناسب با بهترین قیمت، در شهر زنجان واطراف (سلطانیه، زرین آباد، نیک پی، ارمغانخانه، چورزق و…) کالاهای خریداری شده را تحویل بگیرید.
با ما تماس بگیرید ۵۵۸۱۳۷۱۳-۰۲۱

 

کالاهای فروشگاه اینترنتی اتصالات

درباره محصولات

در فروشگاه اینترنتی اتصالات کالاهای مرتبط به تجهیزات و الزامات سیستم لوله کشی ارائه می شود و همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می تمایید تنوع محصولات زیاد است از این رو تصمیم گرفتیم تا برخی از محصولات و کالاهای را معرفی نماییم و جهت ارتقاء دانش مشتریان در مورد کاربردها و استانداردهای هز یک توضیحاتی ارائه دهیم

 

فلنج:

فلنج غالبا به شکل گرد است و جهت اتصال در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. فلنج ها فرآیند اصلاح یا تغییرات را تسهیل می کنند. دارای استاندارها در غالب Class یا PN  و یا … می باشند. جهت اطلاع از استانداردهای فلنج کلیک کنید.

انواع فلنج:

 • فلنج گلودار جوشی
 • فلنج اسلیپون
 • فلنج کور
 • فلنج دنده ای
 • فلنج ساکت
 • فلنج لپ جوینت  یا لبه دار

غالبا فلنج ها به صورت جفتی استفاده می شوند، به گونه ای که واشر(گسکت) جهت مهر و موم کردن یا به اصطلاح آب بندی بین آنها قرار دارد. چندین نمونه از فلنج را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

در جدول زیر انواع فلنج با توضیح مختصر بیان شده است در صورت نیاز می توانید به صفحه مخصوص فلنج ها بروید و اطلاعات کاملتری کسب کنید.

انوااع فلنج و تصاویرشان

نوع فلنج تصویر فلنج توضیحات
فلنج گردن جوشی

(Welding Neck Flange)

فلنج زنجان فلنج گردن جوشی مانند اکث انواع فلنج به لوله جوش داده می شود و با پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. گردن این فلنج بلندتر از دیگر فلنج ها است و زمان جوش دادن به لوله باید جهت تراز بندی دقت بیشتری صورت پذیرد.

مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار

فلنج اسلیپون

(Slip-On Flange)

فلنج زنجان قسمت گلوی فلنج اسلیپون کوتاه تر ار فلنج گردن جوشی است و لوله رون این فلنج قرار گرفته و جوشکاری صورت می گیرد و با پیچ و مهره به فلنج دیگر متصل می شود.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون

فلنج کور

(Blind Flange)

فلنج کور، فلنج زنجان فلنج کور جهت بستن  یا مسدود کردن خط لوله به کار می رود. این فلنج به صورت تکی استفاده می شود منظور از تکی به این صورت است که دو تا فلنج کور مقابل یکدیگر قرار نمی گیرند. از این فلنج می توان با یک فلنج دیگر مانند فلنج گردن جوشی برای مسدود کردن خط لوله استفاده کرد.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور

فلنج دنده ای

(Threaded Flange)

فلنج زنجان فلنجی که از داخل رزوه شده و به لوله پیچیده می شود. در مواقعی به لوله جوش داده می شود و سایر فلنج ها باید یک واشر بین فلنج قرار گیرد.

مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای

فلنج ساکت

(Socket Weld Flange)

فلنج زنجان زبانه ای در داخل این فلنج تعبیه شده است که لوله از آن عبور نمی کند البته این زبانه به گونه ای طراحی شده است که لوله را به آن نزدیک کرده و از داخل جوش داده می شود.

مشاهده قیمت و خرید فلنج محفظه جوشی (ساکت)

فلنج لپ حوینت

(Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار ، زنجان فلنج شبیه سایر فلنج ها ولی این فلنج با مایعات و سیالات داخل لوله به هیچ وجه تماس ندارد و این فلنج روی لوله جای گرفته و آزادی عمل بیشتر دارد. دیگر تفاوت این فلنج آن است که جای واشر روی فلنج تعبیه نشده است.

مشاهده قیمت و خرید فلنج لبه دار (فلنج لپ جوینت)

 

مشاهده انواع فلنج و خرید آنلاین

 

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

شیر پروانه ای طراحی ساده ای دارد با یک محور وسط و دیسکی به شکل گرد که به آن متصل است و در زمان باز و بسته شدن این دیسک از وسط می چرخد و مایعات داخل مسیر خط لوله را به سمت دیگر هدایت می کند.

 

 

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای.

تحویل کالا در زنجان و اطراف زنجان (سلطانیه، زرین آباد، نیک پی، ارمغانخانه، چورزق و…).

 

مزایا و معایب :

مزایا:

 • وزن سبک
 •  نصب آسان
 • افت فشار کم
 •  استفاده از محرک (ساده و آسان)
 • عدم نیاز به نگهداری

معایب:

همانطور که مشاهده می شود شیر پروانه ای از محور وسط دیسک می چرخد در نتیجه در صورتی که بخواهیم مسیر خط لوله به طور کامل باز باشد باز هم این دیسک به ضخامت دیسک با مایعات داخل مسیر خط لوله برخورد دارد. بنابراین همواره هر چند اندک ولی افت فشار وجود دارد.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ تجهیزاتی است که طراحی آن بسیار ساده بوده و برای جلو گیری از ورود اشیاء و اجرام داخل مایعات به سیستم خط لوله استفاده می شود.

سوپاپ تقریبا انتهای چاه قرار می گیرد همانگونه که ذکر شد از ورود ذراتی که ممکن است به داخل مسیر لوله کشی رفته و موجب گرفتگی یا خرابی در پمپ شود جلوگیری می کند.

طراحی سوپاپ:

طراحی سوپاپ ساده می باشد و از یک دریچه با واشر و یک توری تشکیل شده است و انتهای آن نیز دو وضیعت دارد الف) دنده شده است که دراین صورت به لوله پیچیده می شود ب) دارای فلنج است که با فلنج دیگر به صورت پیچ و مهره بسته می شود.

بنابر اینکه در کجا استفاده می شود جنس سوپاپ ها نیز متفاوت است. توری سوپاپ نیز معمولا چدنی گالوانیزه و یا استیل می باشد.

نحوه عملکرد:

بدین شکل عمل می کند که درون سوپاپ دریچه ای تعبیه شده است و هنگامی که پمپ شروع به کار می کند مایعات بین پمپ و سوپاپ به سمت پمپ مکیده می شود در نتیجه با فشار مایع داخل لوله دریچه درون سوپاپ با حرکت به سمت بالا باز می شود مایعات داخل چاه مکیده شده و به داخل سوپاپ انتقال می یابد. زمانی هم که پمپ خاموش می شود دریچه درون سوپاپ بسته شده و از بازگشت مایعات داخل لوله بین پمپ و سوپاپ جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

 

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ زنجان
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ زنجان
سوپاپ دنده ای

 

واشر (Gasket) :

گسکت یا واشر یک نوع درز بند یا درز گیر می باشد و طوری طراحی شده که فضای خالی بین دو شی را پر کند تا از عبور مایعات یا سیالات جلوگیری شود. واشرها بسیار متنوع هستند و در همه صنایع از واشرها استفاده می شود. از صنعت خودرو سازی گرفته تا صنعت درب و پنجره سازی از واشر استفاده می کنند البته واشرها بنابر محیط عملیاتی که در آن هستند باید استانداردهایی را رعایت کنند. آنچه که برای ما اهمیت دارد استفاده از واشر در اتصالات و تجهیزات سیستم لوله کشی می باشد و با توجه به اینکه سیستم لوله کش مربوط به صنایع، آب ، نفت ، گاز و پتروشیمی است بیشتر روی واشرهایی تمرکز میکنیم که مرتبط با این مقوله باشد.

در اغلب موارد از واشر در بین فلنج ها استفاده می شود. لذا از لحاظ ظاهر دو نوع واشر (gasket) برای فلنج ها وجود دارد. ۱٫ واشر معمولی ۲٫ واشر سوراخ دار

 •  واشر معمولی: واشرهای معمولی دقیقا جای واشر در نظر گرفته روی فلنج را می .
 •  واشر سوراخ دار: واشرها سوراخ دار تمام سطح فلنج را در بر می گیرند و سوراخ های موجود در واشر با سوراخ های فلنج یکسان است.

جنس واشر:

 • لاستیکی
 • پلاستیکی
 • نسوز
 • نخ دار
 • آزبست
 • نان آزبست
 • سیم دار
 • منجیت دار
 • سیلیکونی
 • نمدی
 • فایبرگلاس
 • پلیمری

در زیر استاندارد کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۹۰۰ مربوط به اندازه قطر داخلی و خارجی واشر فلنج آمده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنج قطر داخلی قطر خارجی
DN Inch کلاس ۱۵۰ کلاس ۳۰۰ کلاس ۴۰۰ کلاس ۶۰۰ کلاس ۹۰۰
۱۵ ۱/۲ ۲۱ ۴۸ ۵۴ ۵۴ ۵۴ ۵۴
۲۰ ۳/۴ ۲۷ ۵۷ ۶۷ ۶۷ ۶۷ ۷۰
۲۵ ۱ ۳۳ ۶۷ ۷۳ ۷۳ ۷۳ ۷۹
۳۲ ۱/۴ ۱ ۴۲ ۷۶ ۸۳ ۸۳ ۸۳ ۸۹
۴۰ ۱/۲ ۱ ۴۸ ۸۶ ۹۵ ۹۵ ۹۵ ۹۸
۵۰ ۲ ۶۰ ۱۰۵ ۱۱۱ ۱۱۱ ۱۱۱ ۱۴۳
۶۵ ۱/۲ ۲ ۷۳ ۱۲۴ ۱۳۰ ۱۳۰ ۱۳۰ ۱۶۵
۸۰ ۳ ۸۹ ۱۳۷ ۱۴۹ ۱۴۹ ۱۴۹ ۱۶۸
۹۰ ۱/۲ ۳ ۱۰۲ ۱۶۲ ۱۶۵ ۱۶۲ ۱۶۲
۱۰۰ ۴ ۱۱۴ ۱۷۵ ۱۸۱ ۱۷۸ ۱۹۴ ۲۰۶
۱۲۵ ۵ ۱۴۱ ۱۹۷ ۲۱۶ ۲۱۳ ۲۴۱ ۲۴۸
۱۵۰ ۶ ۱۶۸ ۲۲۲ ۲۵۱ ۲۴۸ ۲۶۷ ۲۸۹
۲۰۰ ۸ ۲۱۹ ۲۷۹ ۳۰۸ ۳۰۵ ۳۲۱ ۳۵۹
۲۵۰ ۱۰ ۲۷۳ ۳۴۰ ۳۶۲ ۳۵۹ ۴۰۰ ۴۳۵
۳۰۰ ۱۲ ۳۲۴ ۴۱۰ ۴۲۲ ۴۱۹ ۴۵۷ ۴۹۸
۳۵۰ ۱۴ ۳۵۶ ۴۵۱ ۴۸۶ ۴۸۳ ۴۹۲ ۵۲۱
۴۰۰ ۱۶ ۴۰۶ ۵۱۴ ۵۴۰ ۵۳۷ ۵۶۵ ۵۷۵
۴۵۰ ۱۸ ۴۵۷ ۵۴۹ ۵۹۷ ۵۹۴ ۶۱۳ ۶۳۸
۵۰۰ ۲۰ ۵۰۸ ۶۰۶ ۶۵۴ ۶۴۸ ۶۸۳ ۶۹۹
۶۰۰ ۲۴ ۶۱۰ ۷۱۸ ۷۷۵ ۷۶۸ ۷۹۱ ۸۳۸

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

 

توپی دنده ای (Tupy):

tupy نام تجاری شرکتی در کشور برزیل است که در سال ۱۹۳۸ تولید خود را آغاز کرد. در حال حاضر به بیش از ۴۰ کشور محصولات خود را صادر می کند که این محصولات متنوع می باشد از جمله محصولات این شرکت که در دو کارخانه تولید می شود می توان قطعات و لوازم ماشین آلات کشاورزی ، ساخت و ساز جاده ، موتورهای صنعتی ، قطعات ترمز خودرو و سیستم تعلیق اشاره کرد البته یکی از محصولات این شرکت تولید اتصالات لوله های فولادی و قابل بازیافت می باشد.

محصولات دنده ای این شرکت در ایران بسیار معروف است و دارای کیفیت مطلوبی می باشد. این شرکت بسیاری از استانداردها را دارا می باشد. در تصویر زیر بخشی از این محصولات را نمایش می دهیم.

توپی دنده ای برزیل

 

ارسال کالاها به شهر زنجان اطراف زنجان(سلطانیه، زرین آباد، نیک پی، ارمغانخانه، چورزق و…)

۱- ارسال از طریق باربری به مقصد زنجان.
۲- ارسال کالا با خودروی فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر زنجان و حومه زنجان .

لیست شرکت های باربری شهر زنجان

نام باربری شماره تلفن ها آدرس

Sharing is caring!

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *