فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، رشت

ارسال کالا به شهر رشت و حومه شهر رشت

فروش اتصالات لوله: انواع فلنج، رینگ، انواع واشرهای فلنج (لاستیکی، نسوز، سیم دار، منجیت دار)، سوپاپ، شیرپروانه، توپی دنده ای برزیلی، در شهر رشت و اطراف رشت (لاهیجان، لنگرود، صومعه سرا، فومن و…).
امکان خرید مستقیم با بهترین قیمت از تهران و دریافت کالا در رشت و اطراف رشت.
همین حالا با ما تماس بگیرید ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

کالاهای فروشگاه اتصالات

فروشگاه اینترنتی اتصالات تلاش کرده الزامات و تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در حوزه سیستم لوله کشی ساختمانی و صنعتی را ارائه دهد. گاهی سوالات در مورد برخی کالاها وجود دارد. فروشگاه اینترنتی اتصالات سعی دارد جهت ارتقائ سطح دانش مشتریان در مورد برخی کالاها اطلاع رسانی انجام دهد.

فلنج:

فلنج ها غالبا به شکل گرد بوده و جهت اتصال لوله ها و سایر تجهیزات در مسیر لوله کشی کاربرد دارد. معمولا در بین فلنج ها جهت جلوگیری از نشتی یا به اصطلاح آب بندی واشر قرار می گیرد. فلنج ها با توجه به محیط کاری دارای انواع مختلفی در ظاهر و همچنین مواد تشکیل دهنده می باشند. فلنج ها در صنایع آب ، نفت ، گاز و پتروشیمی بسیار کاربرد دارند. و بیشتر برای تصحیح و تغییر سیستم لوله کشی استفاده می شوند. فلنج ها از استانداردهایی پیروی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردها به صفحه استانداردهای فلنج یا سازمانهای استاندارد ساز فلنج مراجعه نمایید. روی فلنج های دارای استاندارد مشخصاتی درج می شود که در زیر آمده است. شایان ذکر است در بسیاری موارد با توجه به عدم اهمیت استاندارد فلنج مانند استفاده در سیستم های آبیاری از حک فلنج خودداری میشود. ضمنا در این موارد معمولا استاندارد به دلیل کم اهمیت بودن به طور کامل توسط تولید کننده ها رعایت نمی شود.

مشخصات حک فلنج:

 1. نام تجاری (Brand)شرکت سازنده.
 2. سایز فلنج.
 3. میزان تحمل پذیری فلنج که بر اساس استاندارد ANSI به آن کلاس(Class) و بر اساس استاندارد DIN به آن بار(Bar) گفته می شود.
 4. موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
 5. شماره حرارتی یا کد حرارتی در هنگام ساخت فلنج.

انواع فلنج ها بر حسب شکل ظاهری (اتصال به لوله):

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار جوشی ، فلنج رشت
انواع فلنج گلودار جوشی (Neck Weld Flange)

فلنج گردن جوشی با ظاهری متفاوت و دارای گردنی به شکل مخروط است. در بین فلنج ها به راحتی قابل شناسایی است. معمولا از این فلنج در محیط هایی با فشار بالا و درجه حرارت بالا استفاده می شود.

با کلیک  فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی را بیشتر بشناسید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای، فلنج رشت
انواع فلنج های دنده ای (Threaded Flanges)

فلنج رزوه شده که به دلیل دنده شدن به راحتی روی لوله پیچیده می شود و نیازی به جوش و تجهیزات مورد نیاز جوشکاری ندارد. فلنج دنده ای یا فلنج رزوه ای بیشتر در سایزهای کوچکتر از ۸ اینچ مورد استفاده قرار می گیرد البته سایزهای بزرگتر نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد ولی برای خرید این نوع فلنج در سایزهای بزرگ باید آن را سفارش داد تا تولید کننده آن را بسازد.

دریافت اطلاعات بیشتر فلنج دنده ای

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

بعد از تکمیل خرید فلنج دنده ای را در شهر رشت و حومه شهر رشت (لاهیجان، لنگرود، آستارا، صومعه سرا ، فومن و…) دریافت نمایید.

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور ، فلنج رشت

فلنج کور (Blind Flange)

فلنج کور را معمولا برای مسدود کردن مسیر خط لوله کشی استفاده می نمایند. البته گاهی نیز برای تست فشار در مخازن نیز از فلنج کور استفاده می شود. همانگونه که در شکل بالا نمایان است سه نوع فلنج کور موجود است. فلنج کور با نام Spectacle Blind (فلنج کور عینکی) جهت مسدود کردن موقتی استفاده می شود . به راحتی با باز کردن چند پیچ و خارج کردن پین می توان از طرف دیگر فلنج کور عینکی استفاده کرد و مسیر باز می شود تا سیالات داخل خط لوله انتقال یابند.

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

فلنج اسلیپون ، فلنج رشت

انواع فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، تهران

فلنج اسلیپون مشابه فلنج گلودار البته با گردنی کوتاه و در برخی استانداردها بدون گردن می باشد. بر خلاف فلنج گلودار، لوله داخل فلنج اسلیپون قرار می گیرد و جوشکاری در این نوع فلنج هم از داخل فلنج و هم از خارج فلنج صورت می پذیرد. با توجه به اینکه لوله به فلنج در داخل فلنج جوش داده می شود نیازی به دقت در تراز بندی مانند فلنج گلودار نیست.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

از ما خرید کنید و در شهر رشت کالاهای خود را دریافت نمایید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

این فلنج مشابه فلنج اسلیپون است. فلنج لپ جوینت بر خلاف سایر فلنج ها جای واشر ندارد. به این دلیل که با مایعات داخل مسیر لوله کشی تماسی ندارد  می توان در شرایط مناسب از این فلنج مجدد استفاده کرد. گاهی به دلیل عدم تماس با مایعات داخل مسیر خط لوله از فلزات ارزانتر این فلنج استفاده می شود. این فلنج کمتر در بازار وجود دارد و تولید آن بسیار محدود است لذا در اغلب اوقات از فلنج اسلیپون به جای فلنج لپه دار استفاده می کنند. کسب اطلاعات بیشتر در فلنج لپ جوینت.

در شهر رشت و یا حومه شهر رشت کالای خود را تحویل بگیرید.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

فلنج ساکت معمولا تا ۲ اینچ در بازار موجود است و برای سیستم لوله کشی با فشار بالا و قطر کم استفاده می شود. روش اتصال به این صورت است که فلنج را می توان، هم از داخل و هم از خارج به لوله جوش داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

پس از تکمیل خرید فلنج را در شهر رشت تحویل بگیرید.

مواد تشکیل دهنده فلنج

محیطی که فلنج در آنجا نصب می شود تاثیر مستقیم روی ساخت آن دارد یا به عبارت بهتر باید عنوان کرد با شرایط محیطی از قبیل دما، فشار، رطوبت محیط، میزان خورندگی سیالات و مایعات داخل خط لوله و … فلنج مناسب را انتخاب می کنند.

فولاد ، آلیاژهای فولاد ، فولاد ضد زنگ ، آلیاژهای نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، چدن ، پلی اتیلن و… موادی است که فلنج ها تشکیل می دهند.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد عناصر تشکیل دهنده فلنج و میزان مقاومت در برابر فشار، حرارت و… از سایت انجمن آمریکایی مهندسین مکانیک (ASME) و یا از سایت انجمن مواد و آزمون آمریکا (ASTM) استفاده نمایید.

در زیر یک ویدئو از نحوه اتصال فلنج به لوله و فلکه نمایش داده می شود. این فیلم با حجم کم و جنبه آموزشی دارد.

انواع استانداردهای فلنج:

جهت یکپارچگی سیستم لوله کشی با توجه به تنوع تجهیزات در اتصالات لوله کشی داشتن استاندارد ضروری است. چرا که سیستم لوله کشی در نهایت باید به یکدیگر متصل گردند و باید از نظر کیفیت عملکرد یکدیگر را تکمیل نمایند همچنین هم بندی و اتصالات با توجه به اینکه در بساری موارد با پیچ و مهره صورت می گیرد نمی توان از یک استاندارد واحد استفاده نکرد. تعداد سوراخ ها، فاصله سوراخ ها، سایز پیچ ومهره و بسیار موارد دیگر باید رعایت شود تا اتصال به صورت کامل و یکنواخت انجام شود. از جمله مهمترین استانداردهای لوله و فلنج می توان به موارد زیر اشاره کرد.

استانداردهای ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

نوعی شیر که ورود و خروج مایعات و سیالات را تنظیم می کند. طراحی و عملکرد ساده ای دارد.

نحوه عملکرد:

شیر پروانه یک صفحه گرد در وسط دارد که حول محور اصلی می چرخد این صفحه گرد توسط محور به یک اهرم متصل است. این اهرم می تواند دستی ، گیربکسی یا برقی باشد و با چرخش این اهرم صفحه گرد نهایتا ۹۰ درجه می چرخد. با چرخش صفحه که به اصظلاح به آن دیسک هم می گویند سیال داخل خط لوله از شیر عبور می کند.

انواع شیر پروانه ای:

شیر پروانه ای هم از نظر جنس و هم از نظر چگونگی عملکرد دارای انواع گوناگونی می باشد که شامل موارد زیر است.

 • شیر ویفری
 • شیر پروانه ای فلنج دار
 • شیر پروانه ای چدنی
 • شیر پروانه ای استنلیس استیل
 • شیر پروانه ای فولادی
 • شیر پروانه ای پلیمری
 • شیر پروانه ای دستی
 • شیر پروانه ای اهرمی
 • شیر پروانه ای پنوماتیک
بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، کرج

اجزای تشکیل دهنده شیر پروانه ای:

با توجه به اینکه طراحی شیر پروانه ساده است مهمترین اجزای تشکیل دهنده در زیر لیست شده است.

 • دیسک
 • بدنه
 • اهرم
 • ساقه
 • لاینر
 • عملگر

مزایای شیر پروانه ای:

 1. وزن سبک
 2. قیمت ارزان
 3. تنوع در انتخاب جنس بدنه و جنس دیسک
 4. طراحی ساده
 5. نیاز به نگهداری پیچیده ندارد.

معایب شیر پروانه ای:

از آنجاییکه نحوه عملکرد شیر پروانه ای با چرخش صفحه است می توان مشاهده کرد که همواره صفحه وسط شیر پروانه ای با سیالات و مایعات داخل خط لوله برخورد دارد حتی زمانیکه کاملا با چرخش ۹۰ درجه باز است. در اینصورت همواره هرچند اندک ولی افت فشار وجود خواهد داشت.

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای کلیک کنید.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ دارای طراحی بسیار ساده بوده و از سوپاپ عموما جهت جلو گیری از ورود اشیاء و اجرام داخل مایعات به سیستم خط لوله که طرف دیگر آن معمولا پمپ است استفاده می شود. سوپاپ ها در صنایع استفاده شده و معمولا نزدیک به انتهای چاه قرار می گیرد.

طراحی سوپاپ:

طراحی سوپاپ ساده می باشد و از یک دریچه با واشر جهت جلوگیری از برگشت مایعات تشکیل می شود یک طرف سوپاپ دارای توری و طرف دیگر آن دارای دو حالت است.

الف) رزوه شده می باشد: در این حالت لوله ای که از طرف پمپ آمده به سوپاپ به صورت دنده ای متصل می شود.

ب) دارای فلنج می باشد: در این وضعیت لوله ای که از پمپ به سمت سوپاپ آمده نیز باید دارای فلنج باشد تا به یکدیگر توسط پیچ و مهره متصل گردند.

توری سوپاپ و خود سوپاپ با شرایط محیط تغییر می کند سوپاپ ها معمولا از جنس چدن (خاکستری یا داکتیل) می باشند با رنگی که در برابر خورندگی مقاوم است ولی توری آن از جنس چدن، گالوانیزه، استیل و … می باشد.

نحوه عملکرد:

با روشن شدن پمپ دریچه موجود در سوپاپ با فشار مایعات داخل لوله باز شده و جریان از ته چاه به سمت پمپ برقرار می شود و پس از خاموش شدن پمپ با برگشت مایعات به سمت چاه این دریچه بسته می شود در این صورت از برگشت مایعات به داخل چاه جلوگیری می کند. همچنین با دارا بودن توری از ورود اجرام و ذرات معلق در مایع به سمت پمپ جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ رشت
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ رشت
سوپاپ دنده ای

واشر (Gasket) :

گسکت یا واشر یک نوع درز بند یا درز گیر می باشد و طوری طراحی شده که فضای خالی بین دو شی را پر کند تا از عبور مایعات یا سیالات جلوگیری شود. واشرها بسیار متنوع هستند و در همه صنایع از واشرها استفاده می شود. از صنعت خودرو سازی گرفته تا صنعت درب و پنجره سازی از واشر استفاده می کنند البته واشرها بنابر محیط عملیاتی که در آن هستند باید استانداردهایی را رعایت کنند. آنچه که برای ما اهمیت دارد استفاده از واشر در اتصالات و تجهیزات سیستم لوله کشی می باشد و با توجه به اینکه سیستم لوله کش مربوط به صنایع، آب ، نفت ، گاز و پتروشیمی است بیشتر روی واشرهایی تمرکز میکنیم که مرتبط با این مقوله باشد.

در اغلب موارد از واشر در بین فلنج ها استفاده می شود. لذا از لحاظ ظاهر دو نوع واشر (gasket) برای فلنج ها وجود دارد. ۱٫ واشر معمولی ۲٫ واشر سوراخ دار

 •  واشر معمولی: واشرهای معمولی دقیقا جای واشر در نظر گرفته روی فلنج را می پوشاند.
 •  واشر سوراخ دار: واشرها سوراخ دار تمام سطح فلنج را در بر می گیرند و سوراخ های موجود در واشر با سوراخ های فلنج یکسان است.

جنس واشر:

 • لاستیکی
 • پلاستیکی
 • نسوز
 • نخ دار
 • آزبست
 • نان آزبست
 • سیم دار
 • منجیت دار
 • سیلیکونی
 • نمدی
 • فایبرگلاس
 • پلیمری

در زیر استاندارد کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۹۰۰ مربوط به اندازه قطر داخلی و خارجی واشر فلنج آمده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸
بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه اهواز

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

توپی دنده ای (Tupy):

شرکتی در برزیل که در سال ۱۹۳۵ شروع به کار کرد و سه سال بعد یعنی در سال ۱۹۳۸ تولیدات خود را روانه بازار کرد. اکنون در دو کارخانه محصولات را تولید می کنند و به بیش از ۴۰ کشور محصولات خود را صادر می کنند این محصولا شامل قطعات و لوازم ماشین آلات کشاورزی ، ساخت و ساز جاده ، موتورهای صنعتی ، قطعات ترمز خودرو و سیستم تعلیق اشاره کرد البته از محصولات دیگر این شرکت تولید اتصالات لوله های فولادی و قابل بازیافت می باشد.

کیفیت خوب تولیدات شرکت برزیلی با نام تجاری Tupy توانسته چندین استاندارد و ایزو های مرتبط را دریافت نماید و در کشور ما نیز این محصولات به خوبی شناخته شده است و افراد کارشناس در حوزه اتصالات دنده ای این برند را می شناسند در تصویر پایین نمونه هایی از این محصولات را ملاحظه می کنید.

توپی دنده ای برزیل

ارسال کالاها به شهر رشت و حومه رشت (لاهیجان، لنگرود، آستارا، صومعه سرا، فومن و …)

۱- ارسال از طریق باربری به مقصد رشت. دریافت بیجک و ارسال آن برای مشتری. تا دریافت کالا توسط مشتری در شهر رشت و حومه شهر رشت متعهد هستیم و پیگیری می کنیم.

۲- ارسال کالا با یکی از خودرو های فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر رشت و اطراف شهر رشت.

لیست شرکت های باربری شهر رشت

نام باربریشماره تلفن هاآدرس

جهت آشنایی تبدیل واحد متداول آورده شده است.

تبدیل واحد DIN به Inch

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:
– لرزه گیر لاستیکی
یکی از موارد استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت Suction و Discharge پمپها می‌باشد که علاوه بر جذب لرزشهای موجود، قابلیت حذف ضربات قوچ و شوکهای به وجود آمده را دارا میباشد از دیگر کاربردهای لرزه گیرهای لاستیکی حذف حرکات ناشی از تغییرات ناشی از تغییرات ابعادی خطوط می‌باشد. گاهی نیز از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی استفاده می‌شود.
انواع لرزه گیرها پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* لرزه گیر لاستیکی کلاس ۱۵۰ فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی PN16 فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار د

– لرزه گیره آکاردئونی
از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *