فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، خرمشهر

ارسال کالا به شهر خرمشهر و حومه شهر خرمشهر

فروش انواع ملزومات و اتصالات لوله: انواع فلنج(گلودار، اسلیپون، کور و…)، رینگ، انواع واشرهای فلنج (لاستیکی، نسوز، سیم دار، منجیت دار)، سوپاپ، شیرپروانه، توپی دنده ای برزیلی و سایر تجهیزات، در شهر خرمشهر و اطراف خرمشهر.

دریافت کالا در شهر خرمشهر با بهترین کیفیت و کمترین قیمت.

مستقیم از تولید کننده بدست شما می رسد.
همین حالا با ما تماس بگیرید ۵۵۸۱۳۷۱۳-۰۲۱

کالاهای فروشگاه اتصالات

فروشگاه اینترنتی اتصالات تلاش کرده الزامات و تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در حوزه سیستم لوله کشی ساختمانی ، کشاورزی و صنعتی را ارائه دهد. به طور خلاصه در مورد کالاهای موجود در سایت فروشگاه توضیحاتی کاربردی ارائه می گردد. امیدواریم این اطلاعات موجب ارتقای سطح کیفی در خرید کالا گردد.

با کلیک بر روی فهرست زیر در مورد هر یک از تجهیزات مطالبی هر چند کوتاه ولی مفید آورده شده است.

فلنج:

فلنج معمولا به شکل دیسک می باشد و کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف دارند. مهمترین کاربرد فلنج ها در زمینه اتصالات لوله کشی می باشد. فلنج ها اتصال دهنده هایی هستند که لوله ها و سایر تجهیزات لوله کشی را به یکدیگر متصل می کنند و این سبب می شود تا سیستم به سادگی گسترش یابد و در مکان هایی که نیاز به اصلاح مسیر لوله کشی است از طریق اضافه و کم کردن قطعات مسیر لوله کشی را به دلخواه اصلاح نمایند. از فلنج ها در صنایع آب ، نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شوند. بنابراین لازم و ضروریست که در شرایط متفاوت از استانداردهای مختلف استفاده کند زیرا گاهی این شرایط حساس بوده و خدشه به سیستم می تواند شرایط بحرانی ایجاد کند. مخصوصا زمانی که در صنایع گاز و پتروشیمی از این تجهیزات استفاده می شود.

خرید آنلاین انواع فلنج

اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ها

مشخصات حک فلنج:

فلنج ها اگر دارای استاندارد باشند باید دارای مشخصه هایی باشند که روی آن حک شده است البته گاهی برخی تولید کنندگان ره صورت سلیقه ای عمل کرده و اطلاعات بیشتری روی فلنج درج می کنند ولی آنچه که عمومیت دارد دارا بودن موارد زیر است.

 • نام تجاری (Brand)شرکت سازنده.
 • سایز فلنج.
 • CLS که نشاندهنده کلاس فلنج یا PN که نشاندهنده نوعی استاندارد است به همراه یک عدد جلوی آن. مانند (CLS 150 و یا PN16)
 • موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
 • شماره حرارتی یا کد حرارتی در هنگام ساخت فلنج.

انواع فلنج ها بر حسب شکل ظاهری (اتصال به لوله):

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار جوشی ، فلنج خرمشهر
انواع فلنج گلودار جوشی (Neck Weld Flange)

فلنج گلودار با گردنی بلند نسبت به فلنج های دیگر می باشد این فلنج مانند سایر فلنج ها دیسکی شکل بوده که برای فشار و حرارت زیاد کاربرد دارد. لبه این فلنج به لوله جوش داده می شود و با پیچ و مهره به فلنج یا سایر تجهیزات دیگر متصل می گردد.

جهت کسب اطلاعات و شناخت بیشتر روی فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی کلیک کنید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای، فلنج خرمشهر
انواع فلنج های دنده ای (Threaded Flanges)

فلنج هایی که از داخل رزوه شده و مانند پیچ و مهره به لوله پیچ می شود. از فلنج دنده ای در سایزهای کوچک استفاده می شود و مزیت آن عدم استفاده از وسایل جوشکاری است. این فلنج از یک  سو به لوله پیچ می شود و از سوی دیگر به فلنج یا سایر تجهیزات با پیچ و مهره متصل می گردد. فقط در شرایط خاص این فلنج را به لوله جوش می دهند.

دریافت اطلاعات بیشتر فلنج دنده ای

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

کالاهای خریداری شده خود را در شهر خرمشهر و حومه شهر خرمشهر دریافت نمایید.

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور ، فلنج خرمشهر

فلنج کور (Blind Flange)

برای بستن مسیر خط لوله از فلنج کور استفاده می شود. مورد استفاده دیگر فلنج کور جهت آزمایش یا تست فشار در مخازن است. از فلنج کور عینکی عموما برای بستن به صورت موقت یا دوره ای استفاده می شود.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، ساری

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

فلنج اسلیپون ، فلنج خرمشهر

انواع فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

در تصویر بالا فلنج اسلیپون کلاس ۱۵۰ نشان داده شده است همانطور که مشاهده می کنید در استاندارد این کلاس، فلنج اسلیپون دارای گردنی کوتاه است. لوله در داخل حفره وسط فلنج قرار می گیرد و جوشکاری از داخل و بیرون انجام می شود.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

از ما خرید کنید و در شهر خرمشهر کالاهای خود را دریافت نمایید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لبه دار

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لپ جوینت شبیه فلنج اسلیپون است ولی بدون جای واشر . زیرا نحوه اتصال آن به لوله طوری است که تماسی با سیالات داخل لوله ندارد به عبارت دیگر لوله داخل فلنج قرار می گیرد و عملا فلنج لپ جوینت فقط کار نگهداری و چفت کردن لوله را بر عهده دارد این فلنج معمولا با لوله های لبه برگشته استفاده می شوند. کسب اطلاعات بیشتر در فلنج لپ جوینت.

در شهر خرمشهر و یا حومه شهر خرمشهر کالای خود را تحویل بگیرید.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

فلنج ساکت نیز مشابه فلنج اسلیپون است با این تفاوت که از داخل یک زبانه دارد و محل جوشکاری لوله به فلنح است این فلنج در سایرهای کوچک برای فشار بالا استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

پس از تکمیل خرید فلنج را در شهر خرمشهر تحویل بگیرید.

مواد تشکیل دهنده فلنج:

از عوامل مهم در ساخت فلنح ها در نظر گرفتن شرایطی است که فلنج در آن قرار دارد. با توجه به اینکه فلنج ها عموما به گونه ای ساخته می شوند که عمر طولانی داشته باشند لذا جهت ساخت و استفاده باید مواردی همچون دما، فشار، رطوبت محیط، میزان خورندگی سیالات و مایعات داخل خط لوله را در نظر گرفت.

فولاد ، آلیاژهای فولاد ، فولاد ضد زنگ ، آلیاژهای نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، چدن ، پلی اتیلن و… موادی است که فلنج ها تشکیل می دهند.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین

اطلاعات بیشتر در مورد عناصر تشکیل دهنده فلنج و میزان مقاومت در برابر فشار، حرارت و… را از سایت انجمن آمریکایی مهندسین مکانیک (ASME) و یا از سایت انجمن مواد و آزمون آمریکا (ASTM) یا سایت موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) کسب نمایید.

نحوه اتصال فلنج گلودار در فایل زیر نمایش داده شده است

انواع استانداردهای فلنج:

جهت یکپارچگی سیستم لوله کشی با توجه به تنوع تجهیزات در اتصالات لوله کشی داشتن استاندارد ضروری است. چرا که سیستم لوله کشی در نهایت باید به یکدیگر متصل گردند و باید از نظر کیفیت عملکرد یکدیگر را تکمیل نمایند همچنین هم بندی و اتصالات با توجه به اینکه در بساری موارد با پیچ و مهره صورت می گیرد نمی توان از یک استاندارد واحد استفاده نکرد. تعداد سوراخ ها، فاصله سوراخ ها، سایز پیچ ومهره و بسیار موارد دیگر باید رعایت شود تا اتصال به صورت کامل و یکنواخت انجام شود. از جمله مهمترین استانداردهای لوله و فلنج می توان به موارد زیر اشاره کرد.

استانداردهای ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

جهت تنظیم ورود و خروج مایعات با عملکردی ساده که در مجموعه شیر آلات طبقه بندی می شود.

نحوه عملکرد:

شیر پروانه یک صفحه گرد به شکل دیسک در وسط و یک محور اصلی که به آن وصل است و با چرخش اهرم متصل به آن، دیسک نیز می چرخد. چرخش دیسک حدودا ۹۰ درجه می باشد.

انواع شیر پروانه ای:

شیر پروانه ای هم از نظر جنس و هم از نظر چگونگی عملکرد دارای انواع گوناگونی می باشد که شامل موارد زیر است.

شیر پروانه ای فلنج دار، شیر پروانه ای چدنی، شیر پروانه ای استنلیس استیل، شیر پروانه ای فولادی،شیر پروانه ای پلیمری، شیر پروانه ای دستی، شیر پروانه ای اهرمی، شیر پروانه ای پنوماتیک

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، کاشان

اجزای تشکیل دهنده شیر پروانه ای:

با توجه به اینکه طراحی شیر پروانه ساده است مهمترین اجزای تشکیل دهنده عبارتند از:

دیسک، بدنه، اهرم، ساقه، لاینر، عملگر

مزایای شیر پروانه ای:

 1. وزن سبک
 2. قیمت ارزان
 3. تنوع در انتخاب جنس بدنه و جنس دیسک
 4. طراحی ساده
 5. نیاز به نگهداری ندارد.

معایب شیر پروانه ای:

از آنجاییکه نحوه عملکرد شیر پروانه ای با چرخش صفحه است می توان مشاهده کرد که همواره صفحه وسط شیر پروانه ای با سیالات و مایعات داخل خط لوله برخورد دارد حتی زمانیکه کاملا با چرخش ۹۰ درجه باز است. در اینصورت همواره هرچند اندک ولی افت فشار وجود خواهد داشت.

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای کلیک کنید.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ دارای طراحی بسیار ساده بوده و از سوپاپ عموما جهت جلو گیری از ورود اشیاء و اجرام داخل مایعات به سیستم خط لوله که طرف دیگر آن معمولا پمپ است استفاده می شود. سوپاپ ها در صنایع استفاده شده و معمولا نزدیک به انتهای چاه قرار می گیرد.

طراحی سوپاپ:

طراحی سوپاپ ساده می باشد و از یک دریچه با واشر جهت جلوگیری از برگشت مایعات تشکیل می شود یک طرف سوپاپ دارای توری و طرف دیگر آن دارای دو حالت است.

الف) رزوه شده می باشد: در این حالت لوله ای که از طرف پمپ آمده به سوپاپ به صورت دنده ای متصل می شود.

ب) دارای فلنج می باشد: در این وضعیت لوله ای که از پمپ به سمت سوپاپ آمده نیز باید دارای فلنج باشد تا به یکدیگر توسط پیچ و مهره متصل گردند.

توری سوپاپ و خود سوپاپ با شرایط محیط تغییر می کند سوپاپ ها معمولا از جنس چدن (خاکستری یا داکتیل) می باشند با رنگی که در برابر خورندگی مقاوم است ولی توری آن از جنس چدن، گالوانیزه، استیل و … می باشد.

نحوه عملکرد:

با روشن شدن پمپ دریچه موجود در سوپاپ با فشار مایعات داخل لوله باز شده و جریان از ته چاه به سمت پمپ برقرار می شود و پس از خاموش شدن پمپ با برگشت مایعات به سمت چاه این دریچه بسته می شود در این صورت از برگشت مایعات به داخل چاه جلوگیری می کند. همچنین با دارا بودن توری از ورود اجرام و ذرات معلق در مایع به سمت پمپ جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ خرمشهر
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ خرمشهر
سوپاپ دنده ای

واشر (Gasket) :

درز گیر یا درز بند را واشر (Gasket) می نامند. واشرها طوری طراحی می شوند که در شرایط متفاوت بین دو شیء قرار گرفته و درز بین دو شی را می پوشانند تا از عبور گرد و خاک ، مایع، گاز و … جلوگیری کنند. واشرها در همه صنایع استفاده می شوند. واشرها با توجه به اینکه در کجا قرار است استفاده شود مواد تشکیل دهنده اش تغییر می کند. واشرها تنوع بسیار زیادی دارند و مهمترین مواد تشکیل دهنده واشرها عبارتند از: لاستیکی، پلاستیکی، نسوز، سیلیکنی، نمدی، فلزی، فایبر گلاس، پلیمری

در اتصالات لوله کشی معمولا از واشرهایی با عنوان های لاستیکی یا پلاستیکی ، نسوز، نخ دار یا منجیت دار، سیم دار، آزبست، نان آزبست بیشتر استفاده می شود.

از لحاظ ظاهر دو نوع واشر (gasket) برای فلنج ها وجود دارد. واشر معمولی و واشر سوراخ دار

 •  واشر معمولی: روی فلنج ها مکانی وجود دارد که با شیارهایی مشخص است و این نوع واشرها فقط همان مکان را می پوشانند.
 •  واشر سوراخ دار: واشرهای سوراخ دار تمام سطح فلنج را در بر می گیرند.

در زیر استاندارد کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۹۰۰ مربوط به اندازه قطر داخلی و خارجی واشر فلنج آمده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸
بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه ارومیه

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

توپی دنده ای (Tupy):

نام تجاری یک شرکت برزیلی که محصولات خود را در دو کارخانه تولید و به بیش از ۴۰ کشور محصولات خود را صادر می کند این محصولات شامل قطعات و لوازم ماشین آلات کشاورزی ، ساخت و ساز جاده ، موتورهای صنعتی ، قطعات ترمز خودرو و سیستم تعلیق اشاره کرد البته از محصولات دیگر این شرکت تولید اتصالات لوله های فولادی و قابل بازیافت می باشد.

تولیدات شرکت TUPY که در ایران به نام توپی دنده ای شاخته شده است بسیار با کیفیت بوده و استاندادهای معتبر را دارا می باشد. این برند در حوزه اتصالات با نام توپی برزیلی نیز شاخته می شوند.

در تصویر زیر نیز محصولتی مانند زانو۹۰ ، زانو ۴۵، سراه ، سراه تبدیل، بوشن، تبدیل، مهره ماسوره، درپوش، سرخم و مغزی را مشاهده می کنید.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین توپی برزیل

توپی دنده ای برزیل

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:
– لرزه گیر لاستیکی
یکی از موارد استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت Suction و Discharge پمپها می‌باشد که علاوه بر جذب لرزشهای موجود، قابلیت حذف ضربات قوچ و شوکهای به وجود آمده را دارا میباشد از دیگر کاربردهای لرزه گیرهای لاستیکی حذف حرکات ناشی از تغییرات ناشی از تغییرات ابعادی خطوط می‌باشد. گاهی نیز از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی استفاده می‌شود.
انواع لرزه گیرها پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* لرزه گیر لاستیکی کلاس ۱۵۰ فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی PN16 فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار د

– لرزه گیره آکاردئونی
از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

ارسال کالاها به شهر خرمشهر و حومه شهر خرمشهر

۱- ارسال از طریق باربری به مقصد خرمشهر. دریافت بیجک و ارسال آن برای مشتری. تا دریافت کالا توسط مشتری در شهر خرمشهر و حومه شهر خرمشهر متعهد هستیم و پیگیری می کنیم.

۲- ارسال کالا با یکی از خودرو های فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر خرمشهر و اطراف شهر خرمشهر.

لیست شرکت های باربری شهر خرمشهر

نام باربریشماره تلفن هاآدرس
اروند فجر خرمشهر۰۹۱۶۱۳۱۳۷۸۵

۰۶۳۲۴۲۴۲۵۶۱

خرمشهر بلوار شهدای گمنام نرسیده به دیزل آباد نبش خ آبان

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *