فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، تهران

ارسال رایگان کالا در شهر تهران روزهای دوشنبه هر هفته

فروش انواع تجهیزات اتصالات لوله: انواع فلنج(گردن جوشی، اسلیپون، دنده ای و…)، رینگ (ورق نو، ورق پتکی)، انواع واشرهای فلنج (لاستیکی، نسوز، سیم دار، منجیت دار)، سوپاپ، شیرپروانه، توپی دنده ای برزیلی و سایر تجهیزات.

خرید به صرفه و آسان، تضمین کیفیت ، مرجوع کالا در صورت عدم رضایت.

مستقیم از تولید کننده بدست شما می رسد.

جهت آگاهی از قیمت کالاهای مورد نیاز، هم می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا اینکه با ما در ارتباط باشید. برای ما لیست مورد نظر را ارسال نمایید. به شماره ۰۹۳۰۰۸۶۵۷۰۲ تلگرام کنید. و یا

همین حالا با ما تماس بگیرید ۵۵۸۱۳۷۱۳-۵۵۵۷۲۰۹۴

کالاهای فروشگاه اتصالات

فروشگاه اینترنتی اتصالات واقع در شهر تهران و با دو انبار در مرکز شهر (خیابان ابوسعید و خیابان خیام) می تواند اتصالات مورد نیاز مشتریان گرامی را برآورده کند.

فروشگاه اینترنتی اتصالات سعی دارد با ارائه مطالبی آموزشی سطح دانش مشتریان خود را ارتقاء بخشد لذا در زیر به طور مختصر در مورد برخی کالاها توضیحاتی ارائه شده است.

فلنج:

فلنج ها غالبا بصورت گرد می باشند البته فلنج هایی به شکل دیگرنیز وجود دارد ولی فلنج هایی که در سیستم لوله کشی کاربرد داردند به صورت گرد ساخته می شوند. فلنج نوعی اتصال دهنده است که لوله ها و سایر تجهیزات را به هم مرتبط می سازند، فلنج ها موجب سهولت در لوله کشی می شوند. فلنج ها مسیر لوله کشی را با اتصال تجهیزات به یکدیگر تغییر دهند و مسیر لوله کشی را آنگونه که مورد نیاز است اصلاح نمایند. از فلنج ها در صنایع (آب، نفت ، گاز و پتروشیمی و کشاورزی و…) استفاده می شود.

خرید آنلاین انواع فلنج

مشخصات حک فلنج:

فلنج هایی که بر اساس استاندارد ساخته شده اند دارای مشخصه هایی می باشند که روی آن حک می شود. البته تمام فلنج ها که ساخته می شوند باید دارای تعداد مشخصی سوراخ با حفره داخلی مطابق با استاندارد باشد ولی در جاهایی که فشار زیاد نیست و یا اینکه اهمیت چندانی ندارد گاهی اوقات از فلنج هایی که بدون استاندارد هستند استفاده می شود. این فلنج ها اغلب از آلیاژها یا ورق های ارزان تر با ضخامت کمتر ساخته می شوند. مشخصه هایی که روی فلنج های استاندارد حک می شود عبارتند از:

 • نام تجاری (Brand)شرکت سازنده.
 • سایز فلنج.
 • CLS که نشاندهنده کلاس فلنج یا PN که نشاندهنده نوعی استاندارد است به همراه یک عدد جلوی آن. مانند (CLS 150 و یا PN16)
 • موادی که فلنج از آن ساخته شده است.
 • شماره حرارتی یا کد حرارتی در هنگام ساخت فلنج.

شابان ذکر است گاهی اوقات برخی شرکت های سازنده سلیقه ای عمل کرده و ممکن است اطلاعات دیگری بر روی فلنج حک کنند.

انواع فلنج ها بر حسب شکل ظاهری (اتصال به لوله):

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار جوشی ، فلنج تهران
انواع فلنج گلودار جوشی 

فلنج گردن جوشی دارای گردنی هستند که این نوع فلنج را از بقیه فلنج ها متمایز می کند در این نوع فلنج ها لبه یک سر لوله به لبه فلنج جوش داده می شود و باید در هنگام جوش دادن دقت زیادی شود تا به شکل تراز شده جوش صورت پذیرد. این فلنج در همه جاها کاربرد دارد ولی بیشتر برای جاهایی که فشار بالا و دما بالا است استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات و شناخت بیشتر روی فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی کلیک کنید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای، فلنج تهران
فلنج های دنده ای

فلنج دنده ای همانگونه که از نامش پیداست دنده (رزوه) شده و در هنگام نصب بر روی لوله پیچیده می شود عدم جوشکاری یکی از مزایای استفاده از این نوع فلنج است زیرا سبب تسریع در لوله کشی می شود البته گاهی فلنج دنده ای را به لوله جوش می دهند. همانطور که در شکل بالا ملاحظه می کنید دو نوع فلنج دنده ای وجود دارد در فلنج دنده ای PN10 با توجه به اینکه ورق استفاده شده باریک است دارای مقدار گردن می باشد و این گردن فلنج دنده ای ، رزوه شده است. ولی در استاندارد PN16 فلنج این فلنج فاقد گردن بوده و فقط جای واشر دارد.

دریافت اطلاعات بیشتر فلنج دنده ای

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه اصفهان

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور ، فلنج تهران

فلنج کور

جهت انسداد انتهای مسیر لوله کشی از فلنج کور استفاده می شود. همانگونه که در تصویر فوق ملاحظه می کنید سه نوع فلنج از این نوع وجود دارد. البته رایج ترین فلنج کورد همان Blind Flange می باشد. گاهی از فلنج کور جهت تست فشار نیز استفاده می شود. نحوه عملکرد فلنج Spectacle Blind بدین شکل می باشد، با جابجا کردن فلنج از یک سو به طرف دیگر مسیر باز یا بسته می شود و عموما با باز و بستن چند پیچ و مهره عمل صورت می پذیرد.

چگونگی عملکرد یک فلنج کور عینکی را در فایل زیر مشاهده می کنید.

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

فلنج اسلیپون ، فلنج تهران

انواع فلنج اسلیپون (Slip on Flange)

فلنج هایی که در تصویر بالا مشاهده می نمایید از نوع کلاس ۱۵۰ می باشد با دقت در عکس ها اندکی گلویی در فلنج مشخص است و مشابه فلنج گلودار با گلویی کوچکتر ولی در استاندارد PN این نوع فلنج بدون گلو می باشد و شبیه یک فلنج تخت است. این فلنج لوله را در بر می گیرد و از داخل و بیرون جوش داده می شود.

فیلم زیر نحوه اتصال فلنج اسلیپون به لوله را نمایش می دهد.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

از ما خرید کنید و در شهر تهران کالاهای خود را دریافت نمایید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج تهران، فلنج لبه دار

فلنج لبه دار

فلنج لپ جوینت جای واشر ندارد به این دلیل که اصلا با مایعات یا سیالات داخل لوله تماس ندارد . این نوع فلنج معمولا با لوله های لب برگشته یا گاهی کف رینگ استفاده می شوند و از آنجاییکه با مواد داخل مسیر لوله کشی در تماس نیستند می توان اغلب اوقات در هنگام نصب از فلزات ارزان تر استفاده کرد. همچنین ممکن است این فلنج ها را مجدد استفاده کنند نصب آن بسیار ساده است چرا که روی لوله به راحتی می چرخد

ارسال رایگان در روزهای دوشنبه هر هفته در تهران.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

فلنج تهران، فلنج ساکت

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flanges)

فلنح محفظه جوشی را در بازار به نام فلنج ساکت می شناسند داخل این نوع فلنج با بقیه فلنج ها متفاوت است و در آن یک زبانه ای وجود دارد که لوله در داخل به آن جوش داده می شود و همچنین از بیرون نیز فلنج به لوله جوش داده می شود. این فلنج معمولا در سایزهای کوچک و اغلب برای فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

پس از تکمیل خرید، کالای خریداری شده را در مکان مورد نظر تحویل بگیرید.

مواد تشکیل دهنده فلنج:

ساخت فلنج متاثر از محیط پیرامون مکانی است که فلنج در آن جا نصب می گردد. عواملی همچون فشار و دمای داخلی مسیر خط لوله ، رطوبت و لرزش یا ارتعاشات در مسیر خط لوله همچنین نوع مواد داخل مسیر خط لوله و سیستم لوله کشی از نظر خورندگی و فرسایش (اسیدی و بازی بودن) . این موارد جزء ممهمترین عوامل در ساخت فلنج ها می باشند.

مواد متداول در ساخت فلنج:

 • فولاد و آلیاژهای فولاد
 • فولاد ضد زنگ
 • آلیاژهای نیکل
 • تیتانیوم
 • چدن

البته گاهی فلنج ها را از موادی مانند مس، آلومینیوم، پلی اتیلن و… نیز می سازند.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عناصر تشکیل دهنده فلنج و میزان مقاومت در برابر فشار، حرارت و… می توانید به سایت انجمن آمریکایی مهندسین مکانیک (ASME) و یا سایت انجمن مواد و آزمون آمریکا (ASTM) یا سایت موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) مراجعه نمایید.

انواع استانداردهای فلنج:

سیستم لوله کشی در هر جایی که استفاده می شود از پروژه های بزرگ مانند کارخانه ها و یا سیستم لوله کشی در سطح شهر و کشور تا در ساختمانهای کوچک باید وسایل و تجهیزات بکار رفته، دارای یک استانداردی باشد چرا که هم بندی این تجهیزات نیازمند یک استاندارد است تا بتوان مسیر لوله کشی را به راحتی با متصل کردن تجهیزات به یکدیگر ساخت. از سویی دیگر این استاندارد باید قادر باشد میزان تحمل پذیری تجهیزات را متناسب با سایر تجهیزات در نظر بگیرد. بر همین اساس برخی سازمانها اقدام به استاندارد سازی کرده اند که مهمترین آنها در زمینه مرتبط در زیر معرفی می گردد.

استانداردهای ANSI, ASME, DIN, DIN EN, BS و JIS . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه استانداردهای فلنج مراجعه نمایید.

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

شیر پروانه ای نوعی شیر است با کاربردهای صنعتی و جهت تنظیمات ورود و خزوج سیالات داخل مسیر خط لوله کاربرد دارد. در شکل زیر چهار نمونه از شیرهای پروانه ای را ملاحظه می نمایید.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، سمنان

از جمله تولید کننده های ایرانی می توان به فاراب و میراب اشاره کرد و تولید کننده های غیر ایرانی نیز می توان Kinston, ebro, kids, KSB و … را نام برد.

شیر پروانه ای تهران

نحوه عملکرد:

شیر پروانه دارای یک صفحه گرد به شکل دیسک در وسط و یک محور اصلی که به آن وصل است می باشد. با چرخش اهرم متصل به دیسک، دیسک نیز می چرخد. چرخش دیسک حدود ۹۰ درجه می باشد.

انواع شیر پروانه ای:

شیر پروانه ای از دو جنبه می توان تقسیم بندی کرد

 1. چگونگی اتصال شیر پروانه ای به سایر تجهیزات
 2. مبزان خورندگی سیالات و مایعات داخل مسیر خط لوله

گاهی از شیر پروانه ای ها دارای فلنج هستند و به تجهیزاتی متصل می گردند که آنها نیز به فلنج متصل شده اند ولی باید به سیالات داخل مسیر خط لوله دقت کرد و با توجه به آن، متریال دیسک و لاینر را انتخاب کرد. می توان نتیجه گرفت شیر پروانه ای هم از نظر متریال بدنه و هم از نظر متریال دیسک و لاینر دارای مواد گوناگونی هستند. در زیر برخی از انواع شیر پروانه ای لیست شده است.

شیر پروانه ای فلنج دار، شیر پروانه ای چدنی، شیر پروانه ای استنلیس استیل، شیر پروانه ای فولادی، شیر پروانه ای پلیمری، شیر پروانه ای اهرم دستی، شیر پروانه ای اهرم گیربکسی، شیر پروانه ای پنوماتیک، شیر پروانه ای برقی یا الکتریکی، شیر ویفری و…

اجزای تشکیل دهنده شیر پروانه ای:

مهمترین اجزای تشکیل دهنده عبارتند از:

دیسک، بدنه، اهرم، ساقه، لاینر، عملگر

در ویدیوی زیر نحوه اسمبل کردن شیر پروانه ای نمایش داده شده است.

مزایای شیر پروانه ای:

 1. وزن سبک
 2. قیمت ارزان
 3. تنوع در انتخاب جنس بدنه و جنس دیسک
 4. طراحی ساده
 5. نیاز به نگهداری ندارد.

معایب شیر پروانه ای:

نحوه عملکرد شیر پروانه ای با چرخش صفحه است می توان مشاهده کرد که همواره صفحه وسط شیر پروانه ای با سیال داخل خط لوله برخورد دارد حتی زمانیکه دریچه به طور کاملا باز است. در اینصورت همواره هرچند اندک ولی افت فشار وجود خواهد داشت.

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای کلیک کنید.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ ها عموما جهت جلو گیری از ورود ذرات یا اجرام معلق داخل مایعات به سیستم خط لوله مورد استفاده قرار می گیرند. سوپاپ در نزدیکی کف چاه قرار گرفته و طرف دیگر آن به لوله ای وصل است در امتداد لوله نیز پمپ قرار می گیرد.

طراحی سوپاپ:

سوپاپ ها طراحی ساده ای دارند. یک طرف دارای توری می باشند در وسط یک دریچه به همراه واشر وجود دارد و طرف دیگر آن دو حالت دارد. رزوه شده یا فلنج دار.

الف) رزوه شده : در این حالت لوله ای که از طرف پمپ آمده به سوپاپ به صورت دنده ای متصل می شود.

ب) دارای فلنج : در این حالت لوله به وسیله فلنج به سوپاپ متصل می شود.

متریال توری سوپاپ و همچنین متریال خود سوپاپ با شرایط محیطی که در آن قرار دارند تغییر می کنند سوپاپ ها معمولا از جنس چدن (خاکستری یا داکتیل) می باشند با رنگی که در برابر خورندگی مقاوم است ساخته می شوند ولی توری آن از جنس چدن، گالوانیزه، استیل و … می باشد.

نحوه عملکرد:

با روشن شدن پمپ دریچه سوپاپ با فشار مایعات داخل لوله باز شده و جریان از ته چاه به سمت پمپ برقرار می شود و پس از خاموش شدن پمپ با برگشت مایعات به سمت چاه این دریچه بسته می شود در این صورت از برگشت مایعات به داخل چاه جلوگیری می کند. همچنین با دارا بودن توری از ورود اجرام و ذرات معلق در مایع به سمت پمپ جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ تهران
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ تهران
سوپاپ دنده ای

واشر (Gasket) :

واشرها در واقع همان درزگیر می باشد که در اصطلاح آن را آب بند نیز گفته می شود واشرها در اشکال مختلف و تقریبا در همه صنایع وجود دارند البته هر کدام از واشرها برای کار مخصوصی ساخته می شوند. یکی از کاربردهای واشرها همانگونه که ذکر شد جلوگیری از نشتی می باشد. واشرها معمولا بین دو جرم دیگر قرار می گیرند و با فشرده شدن (نزدیک شدن دو جرم) درزهای بین دو جرم را می پوشانند. واشرها از متریال مختلفی ساخته شده اند مهمترین آنها عبارتند از:لاستیکی، پلاستیکی، نسوز، سیلیکنی، نمدی، فلزی، فایبر گلاس، پلیمری و…

در اتصالات و تجهیزات مرتبط با لوله کشی معمولا از واشرهای لاستیکی یا پلاستیکی ، نسوز، نخ دار یا منجیت دار، سیم دار، آزبست، نان آزبست استفاده می شود.

واشرهایی که بین فلنج ها قرار می گیرند از لحاظ ظاهر دو نوع هستند. واشر معمولی و واشر سوراخ دار

 •  واشر معمولی: واشرهایی که روی فلنج قرار گرفته و جای واشر در نظر گرفته شده در هنگام ساخت فلنج را می پوشانند.
 •  واشر سوراخ دار: واشرهای سوراخ دار تمام سطح فلنج را در بر می گیرند.
بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، کرمان

در زیر استاندارد کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۹۰۰ مربوط به اندازه قطر داخلی و خارجی واشر فلنج آمده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

توپی دنده ای (Tupy):

توپی (TUPY) نام تجاری (Brand) شرکتی در برزیل است که محصولاتش را در دو کارخانه در این کشور تولید می کند و به بیش از ۴۰ کشور جهان صادر می کند. این شرکت در زمینه ماشین آلات کشاورزی، موتورهای صنعتی، قطعات ترمز خودرو فعالیت دارد و محصولاتی تولید می کند و بخشی از تولیدات این شرکت تولید اتصالات فولادی می باشد که در زمیه اتصالات لوله های فولادی و قابل بازیافت می باشد.

تولیدات شرکت TUPY که در ایران به نام توپی دنده ای شاخته شده است بسیار با کیفیت بوده و استاندادهای معتبر را دارا می باشد.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین توپی برزیل

توپی دنده ای برزیل

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:
– لرزه گیر لاستیکی
یکی از موارد استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت Suction و Discharge پمپها می‌باشد که علاوه بر جذب لرزشهای موجود، قابلیت حذف ضربات قوچ و شوکهای به وجود آمده را دارا میباشد از دیگر کاربردهای لرزه گیرهای لاستیکی حذف حرکات ناشی از تغییرات ناشی از تغییرات ابعادی خطوط می‌باشد. گاهی نیز از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی استفاده می‌شود.
انواع لرزه گیرها پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* لرزه گیر لاستیکی کلاس ۱۵۰ فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی PN16 فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار د

– لرزه گیره آکاردئونی
از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

ارسال کالاها در شهر تهران و حومه شهر تهران

۱- ارسال از طریق باربری به مقصد مورد نظر. تا دریافت کالا توسط مشتری متعهد هستیم و پیگیری می کنیم.

۲- ارسال کالا با یکی از خودرو های فروشگاه اینترنتی اتصالات به محل مورد نظر مشتری در شهر تهران و اطراف شهر تهران.

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *