فلنج سوپاپ شیرپروانه آمل

ارسال کالا به شهر آمل و حومه شهر آمل (فیروزکوه، بابل، قائمشهر، ساری، فریدون کنار و …)

فروش انواع تجهیزات اتصالات لوله: انواع فلنج(گردن جوشی، اسلیپون، دنده ای و…)، رینگ (ورق نو، ورق پتکی)، انواع واشرهای فلنج (لاستیکی، نسوز، سیم دار، منجیت دار)، سوپاپ، شیرپروانه، توپی دنده ای برزیلی و سایر تجهیزات.

لرزه گیر

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، از لرزه گیر برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته که بر روی خطوط لوله رخ می دهد استفاده میشود. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.
لرزه گیر ها را می توان به صورت مهاردار و بدون مهار تهیه کرد به میله ای که دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند قطعه مهار می گویند. لرزه گیرها معمولاً در سایزها ۱/۲۵ تا ۱۰ اینچ تولید می‌شوند
دسته بندی لرزه گیرها به شرح زیر میباشد:
– لرزه گیر لاستیکی
یکی از موارد استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت Suction و Discharge پمپها می‌باشد که علاوه بر جذب لرزشهای موجود، قابلیت حذف ضربات قوچ و شوکهای به وجود آمده را دارا میباشد از دیگر کاربردهای لرزه گیرهای لاستیکی حذف حرکات ناشی از تغییرات ناشی از تغییرات ابعادی خطوط می‌باشد. گاهی نیز از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی استفاده می‌شود.
انواع لرزه گیرها پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* لرزه گیر لاستیکی کلاس ۱۵۰ فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی PN16 فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار مهاردار
* لرزه گیر لاستیکی ۱۰ بار فشار د

– لرزه گیره آکاردئونی
از لرزه گیرهای آکاردئونی جهت جذب انقباض و انبساط حرارتی و فشار خطوط لوله استفاده میشود.
انواع لرزه گیرهای آکاردئونی می توان به موارد زیر اشاره گرد:
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار مهاردار
* لرزه گیر آکاردئونی فلنج دار
* لرزه گیر آکاردئونی سردنده
* لرزه گیر آکاردئونی جوشی

همین حالا با ما تماس بگیرید ۵۵۸۱۳۷۱۳-۰۲۱ و ۵۵۵۷۲۰۹۴-۰۲۱

ضمن مشاهده قیمت های موجود در سایت شما می توانید جهت ارسال و آگاهی از قیمت کالاهای مورد نیاز لیست خود را به شماره ۰۹۳۰۰۸۶۵۷۰۲ تلگرام کنید. مجموعه فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات تمام تلاش خود را جهت جلب رضایت مشتری انجام میدهد.

کالاهای فروشگاه اتصالات

فروشگاه اینترتی اتصالات جهت برآورده کردن نیاز مشتریان به اتصالات و تجهیزات مورد نیاز در لوله کشی با تعدادی از تولید کنندگان و وارد کنندگان کالا همکاری دارد. کیفیت مناسب را به همراه بهترین قیمت از ما بخواهید. کافیست به سایت ما مراجعه نموده و قیمت ها را مقایسه نمایید.

آسان خرید کنید و مطمئن در شهر آمل و یا حومه شهر آمل دریافت نمایید.

فلنج:

نوعی اتصال دهنده شیرها و سایر تجهیزات لوله کشی می باشند. صفحه ای دایره ای شکل دارد به همراه چندین سوراخ که جای پیچ و مهره می باشد. فلنج ها برای سرعت بخشیدن و همچنین اصلاح مسیر لوله کشی کاربرد دارند و در صنایعی مانند آب ، نفت ، گاز و پتروشیمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. فلنج ها اغلب به صورت دوتایی جهت اتصال خط لوله و یا تجهیزات به یکدیگر متصل می شوند ولی در انتهای مسیر لوله کشی از یک فلنج جهت مسدود کردن و یا اتصال به یکی از تجهیزات لوله کشی مانند فلکه یا شیر پروانه ای استفاده می شود. برای شناسایی فلنج هایی که دارای استاندارد هستند مشخصاتی حک می شود. در شکل زیر چندین نمونه از فلنج را مشاهده می کنید.

خرید آنلاین انواع فلنج

مشخصات حک فلنج:

 • نام تجاری شرکت سازنده.
 • سایز فلنج. گاهی برحسب اینچ و گاهی برحسب میلی متر نمایش داده می شود.
 • نوع استاندارد فلنج ( CLS که نشاندهنده کلاس فلنج است یا PN که نشاندهنده نوعی استاندارد بر اساس میزان فشار است) به همراه یک عدد جلوی آن. مانند (CLS 300و یا PN25)
 • مواد یا عناصری که فلنج از آن ساخته شده است. مانند A105  و…
 • شماره کد حرارتی در زمانی که فلنج ساخته می شود.
بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، خرمشهر

گاهی تولید کنندگان، مشخصات بیشتری روی فلنج درج می کنند.

انواع فلنج ها بر حسب شکل ظاهری (اتصال به لوله):

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)

فلنج گلودار همان فلنج گردن جوشی است و دارای گردنی به شکل مخروطی می باشد و به صورت لب به لب با لوله جوشکاری می شود از آنجاییکه به صورت لب به لب به لوله متصل می شود در هنگام جوشکاری باید دقت زیادی داشت. در زیر نحوه اتصال فلنج گردن جوشی نمایش داده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی فلنج گلودار جوشی یا فلنج گردن جوشی کلیک کنید.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلج گلودار کلیک کنید.

فلنج دنده ای (Threaded Flange)

فلنج دنده ای از داخل رزوه شده و به لوله ای متصل می شود که لوله نیز قلاویز شده باشد. از آنجاییکه برای اتصال فلنج دنده ای به لوله جوشکاری انجام نمی شود. در نتیجه نیاز به تجهیزات جوشکاری و همچنین تخصص جوشکاری نیست. اما از فلنج های دنده ای نمی توان در فشارهای بالا استفاده کرد. این فلنج ها عموما در بازار تا ۶ اینچ وجود دارد و برای سایزهای بزرگتر باید سفارشی ساخته شود.

جهت مشاهده قیمت و خرید فلنج دنده ای کلیک نمایید.

دریافت کالا در شهر آمل و شهرهای اطراف آمل مانند فیروزکوه، قائمشهر، ساری

فلنج کور (Blind Flanges)

فلنج کور مانند یک صفحه گرد تخت می باشد و کاربرد آن جهت انسداد مسیر خط لوله است و کاربرد دیگر  این فلنج برای بررسی میزان تحمل پذیری فشار مخازن است. سه نوع فلنج کور وجود دارد .

 1. Slip Blind
 2. Blind Flange
 3. Spectacle Blind

نحوه اتصال فلنج Spectacle Blind و نوع عملکرد آن را در فیلم زیر نمایش دادره شده است.

 فلنج کور را بیشتر بشناسیم.

مشاهده قیمت و خرید فلج کور کلیک کنید.

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange)

مشابه فلنج گردن جوشی با این تفاوت که ۱) لوله درون حفره وسط فلنج اسلیپون جای گرفته و از درون و بیرون فلنج به لوله جوش داده می شود. ۲) گردن فلنج اسلیپون کوتاه تر از فلنج گردن جوشی بوده و همچنین به صورت مخروطی نیست. در برخی از استانداردها فلنج اسلیپون به دلیل نداشتن گردن مشابه فلنج تخت می باشد.

نحوه اتصال فلنج اسلیپون به لوله را مشاهده نمایید.

مشاهده قیمت و خرید فلنج اسلیپون کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلنج اسلیپون کلیک کنید.

فلنج لبه دار (Lap Joint Flange)

فلنج لپ جوینت مشابه فلنج اسلیپون است و اما با بقیه فلنج ها یک تفاوت دارد و آن اینکه با مایع و سیالات داخل مسیر لوله کشی تماس ندارد. به عبارت دیگر روی لوله لب برگشته یا روی کف رینگ قرار می گیرد و آنها را به یکدیگر متصل می کند و از آنجایی که بین لوله ها قرار نمی گیرد برای فلنج های لپ جوینت جای واشر وجود ندارد. گاهی به جای فلنج لپ جوینت از فلنج اسلیپون استفاده می شود.

فلنج محفظه جوشی (Socket Weld Flange)

فلنج ساکت به گونه ای ساخته می شود که لوله در درون حفره وسط آن قرار می گیرد و زبانه ای درون فلنج هست که لوله از داخل به آن جوش داده می شود . از این فلنج در سایزهای کوچک استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلنج ساکت کلیک کنید.

خرید آسان و دریافت کالای خریداری شده در شهر آمل و اطراف آمل.

مواد تشکیل دهنده فلنج:

لوله ها برای عبور سیالات و مایعات ساخته شده اند و این سیالات می توانند از مواد بازی ، اسیدی و یا خنثی با فشار بالا یا پایین باشند به همین دلیل ضمن اینکه لوله ها باید دارای تحمل پذیری متناسب با مواد باشند فلنج ها نیز باید بتوانند تحمل فشار در عبور مواد را دارا باشند ضمن اینکه در برابر خوردگی نیز باید مقاوم باشند.

مواد متداول در ساخت انواع فلنج:

 • فولاد و آلیاژهای فولاد
 • فولاد ضد زنگ
 • آلیاژهای نیکل
 • تیتانیوم
 • چدن
 • مس
 • آلومینیوم
 • پلی اتیلن و…

سه نمونه از مراجع مهم در ساخت فلنج و مواد تشکیل دهنده آن در زیر آمده است شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت ها مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید!  فلنج، سوپاپ، شیرپروانه، رشت

شیر پروانه ای (Butterfly valve):

مهمترن قسمت شیر پروانه ای دیسک آن است که در وسط شیر قرار گرفته و بایک اهرم به دسته یا عملگر شیر پروانه ای متصل است و وظیفه باز و بسته کردن و گاهی نیز تنظیم میزان عبور سیالات داخل مسیر لوله کشی را بر عهده دارد. چهار نوع شیر پروانه ای در شکل زیر نمایش داده شده است که عملکرد آنها یکسان است ولی نحوه باز و بستن مسیر با یکدیگر متفاوت است. دستی، گیربکسی، برقی، پنوماتیک (بادی) و همچنین روغنی (جکی) هم وجود دارد.

شیر پروانه ای در ایران توسط تولید کنندگانی مانند فاراب ، میراب و … تولید می شود و اما شیر پروانه ای با نام های تجاری خارجی نیز در بازار موجود است از جمله     Kinston, ebro, kids, KSB و …

شیر پروانه ای آمل

نحوه عملکرد:

شیر پروانه ای یک محور اصلی دارد که دیسک به آن متصل است. دیسک وسط شیر پروانه ای نهایتا ۹۰ درجه می چرخد و به حالت کاملا باز می رسد. هانگونه که در شکل بالا مشاهده می شود نیروی محرکه آن می تواند توسط دست، باد، یا روغن ایجاد شود.

انواع شیر پروانه ای:

 1. چگونگی اتصال شیر پروانه ای به سایر تجهیزات (یک سر فلنج ، دوسر فلنج ، ویفری و …)
 2. مبزان خورندگی سیالات داخل مسیر خط لوله (متریال دیسک و بدنه تغییر می کند)

شیر پروانه ای فلنج دار، شیر پروانه ای چدنی، شیر پروانه ای استنلیس استیل، شیر پروانه ای فولادی، شیر پروانه ای پلیمری، شیر پروانه ای اهرم دستی، شیر پروانه ای اهرم گیربکسی، شیر پروانه ای پنوماتیک، شیر پروانه ای برقی یا الکتریکی، شیر ویفری ، شیر پروانه ای دو سر فلنج، شیر پروانه ای فلز به فلز و…

نحوه اسمبل شیر پروانه ای را مشاهده نمایید.

مزایای شیر پروانه ای:

 1. وزن سبک
 2. قیمت ارزان
 3. نداشتن قطعات لغزنده و کشویی
 4. تنوع در متریال بدنه و متریال دیسک
 5. طراحی ساده
 6. نیاز به نگهداری ندارد.

معایب شیر پروانه ای:

همواره دیسک وسط شیر پروانه ای با سیال در حال عبور در تماس است و در نتیجه اندکی افت فشار وجود دارد. از طرفی معمولا برای فشارهای بالا نمی توان از شیر پروانه ای استفاده کرد.

جنس لاستیک شیر پروانه ای:

با توجه به سیال داخل مسیر خط لوله (آب، آب جوش، بخار آب، نفت، روغن، مواد اسیدی، مواد بازی و … ) متریال لاستیک درون شیر پروانه ای نیز متفاوت است و به راحتی می توان در صورت خرابی آن را تعویض کرد. NR, CR, NBR, EPDM, SI و … متداولترین موادی هستند که لاستیک شیر پروانه ای را از آن می سازند.

مشاهده قیمت و خرید شیر پروانه ای کلیک کنید.

سوپاپ (Valve) :

سوپاپ ها از ساده ترین تجهیزات لوله کشی می باشند و به دو صورت دنده ای (رزوه ای) و فلنج دار موجود می باشند. از سوپاپ ها برای جلوگیری از ورود ذرات و اجرام به داخل مسیر لوله کشی استفاده می شود.

نحوه عملکرد:

سوپاپ در نزدیکی انتهای استخر یا مخزن قرار می گیرد و با روشن شدن پمپی که با لوله به سوپاپ متصل است مایعات داخل مخزن مکیده شده و از داخل سوپاپ عبور می کند . سوپاپ دارای یک توری جهت جلوگیری از ذرات داخل مایع بوده و همچنین یک درچه در مرکز آن که با روشن شدن پمپ دریچه باز شده و با خاموش شدن پمپ دریچه بسته شده و از برگشت مایع بع داخل مخزن جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ دنده ای

مشاهده قیمت و خرید سوپاپ فلنج دار

سوپاپ فلنج دار، سوپاپ آمل
سوپاپ فلنج دار
سوپاپ دنده ای ، سوپاپ آمل
سوپاپ دنده ای

واشر (Gasket) :

گسکت یا واشر بین دو قطعه یا دو شیء قرار می گیرد و فضای بین آنها را می پوشاند به عبارت دیگر درز بین دو شیء می گیرد تا از عبور مایعات یا گرد غبار و یا… جلوگیری کند. به اصطلاح واشرها را برای آب بندی استفاده می کنند.

در زیر نمونه هایی از واشرها را مشاهده می کنید.

واشرهای لاستیکی
واشر نسوز ، واشر منجیت دار ، واشر نخ دار ، واشر پلاستیکی ، واشر لاستیکی سوراخ دار

مواد تشکیل دهنده واشرها (Gasket):

 • گسکت های غیر فلزی:

عموما این نوع واشرها در فشارهای پایین کاربرد دارند عبارتند از جوینتینگ های غیر آزبستی ، گرافیت، پی تی اف و الاستومرها و … که در این دسته قرار دارند.

 • گسکت های نیمه فلزی:

از این نوع واشرها برای دمای بالاتر و همچنین فشار بالاتر استفاده می شوند و ترکیبی از گسکت های غیر فلزی به همراه فلز می باشد . مانند گسکت های اسپیرال، متال جک و … که در این دسته قرار می گیرند

 • گسکت های فلزی:

گسکت های فلزی برای شرایط دمایی و فشاری سخت مورد استفاده قرار میگیرند. رینگ جوینت ها در این دسته قرار دارند. بازدهی گسکت ها به میزان زیادی به مدل گسکت و مواد تشکیل دهنده آن وابسته است.

بیشتر بخوانید!  فلنج سوپاپ شیرپروانه ارومیه

شایان ذکر است انتخاب نوع گسکت بستگی به عوامل محیط عملیاتی از جمله دما، فشار، شرایط خورندگی سیال، ارتعاشات و … دارد.

گسکت هایی که بین فلنج قرار می گیرند از لحاظ ظاهر به دو دسته تقسیم می شوند. ۱٫ گسکت های معمولی ۲٫ گسکت های سوراخ دار

 •  گسکت معمولی: گسکت هایی که دقیقا جای گسکت در نظر گرفته شده روی فلنج را می پوشانند.
 •  گسکت سوراخ دار: گسکت هایی که تمام سطح فلنج را در بر می گیرند. جای پیچ و مهره هم مشابه فلنج روی گسکت ها در نظر گرفته شده است.
 • لاستیکی
 • پلاستیکی
 • نسوز
 • نخ دار
 • آزبست
 • نان آزبست
 • سیم دار
 • منجیت دار
 • سیلیکونی
 • نمدی
 • فایبرگلاس
 • پلیمری
 • فلزی

در زیر ابعاد استاندارد کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۹۰۰ مربوط به اندازه قطر داخلی و خارجی واشر فلنج (Flange Gasket) آمده است.

واشرهای تخت رینگی استاندارد ASME B16.21 (مورد استفاده فلنج های ASME/ANSI B16.5 RF)

سایز فلنجقطر داخلیقطر خارجی
DNInchکلاس ۱۵۰کلاس ۳۰۰کلاس ۴۰۰کلاس ۶۰۰کلاس ۹۰۰
۱۵۱/۲۲۱۴۸۵۴۵۴۵۴۵۴
۲۰۳/۴۲۷۵۷۶۷۶۷۶۷۷۰
۲۵۱۳۳۶۷۷۳۷۳۷۳۷۹
۳۲۱/۴ ۱۴۲۷۶۸۳۸۳۸۳۸۹
۴۰۱/۲ ۱۴۸۸۶۹۵۹۵۹۵۹۸
۵۰۲۶۰۱۰۵۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۴۳
۶۵۱/۲ ۲۷۳۱۲۴۱۳۰۱۳۰۱۳۰۱۶۵
۸۰۳۸۹۱۳۷۱۴۹۱۴۹۱۴۹۱۶۸
۹۰۱/۲ ۳۱۰۲۱۶۲۱۶۵۱۶۲۱۶۲
۱۰۰۴۱۱۴۱۷۵۱۸۱۱۷۸۱۹۴۲۰۶
۱۲۵۵۱۴۱۱۹۷۲۱۶۲۱۳۲۴۱۲۴۸
۱۵۰۶۱۶۸۲۲۲۲۵۱۲۴۸۲۶۷۲۸۹
۲۰۰۸۲۱۹۲۷۹۳۰۸۳۰۵۳۲۱۳۵۹
۲۵۰۱۰۲۷۳۳۴۰۳۶۲۳۵۹۴۰۰۴۳۵
۳۰۰۱۲۳۲۴۴۱۰۴۲۲۴۱۹۴۵۷۴۹۸
۳۵۰۱۴۳۵۶۴۵۱۴۸۶۴۸۳۴۹۲۵۲۱
۴۰۰۱۶۴۰۶۵۱۴۵۴۰۵۳۷۵۶۵۵۷۵
۴۵۰۱۸۴۵۷۵۴۹۵۹۷۵۹۴۶۱۳۶۳۸
۵۰۰۲۰۵۰۸۶۰۶۶۵۴۶۴۸۶۸۳۶۹۹
۶۰۰۲۴۶۱۰۷۱۸۷۷۵۷۶۸۷۹۱۸۳۸

مشاهده قیمت و خرید آنلاین واشر

کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارهای واشر gasket Standard table کلیک نمایید.

توپی دنده ای (Tupy):

توپی (TUPY)  نام برند شرکتی برزیلی است که در سال ۱۹۳۵ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۳۸ اولین تولیدات خود را به بازار عرضه کرد. بیش از ۴۰ کشور از محصولات این شرکت استفاده می کنند. این شرکت هم محصولات و لوازم و تجهیزات ماشین آلات کشاورزی تولید می کند و هم در زمینه اتصالات لوله های فولادی و قابل بازیافت فعالیت دارد. کیفیت این محصولات بسیار خوب بوده و در سالهای گذشته در ایران با نام توپی یا توپی دنده ای شناخته شده است.

کیفیت خوب تولیدات شرکت برزیلی با نام تجاری Tupy توانسته چندین استاندارد و ایزو های مرتبط را دریافت نماید. افراد کارشناس در حوزه اتصالات دنده ای این برند را می شناسند.

نمونه هایی از محصولات شرکت TUPY را در تصویر پایین مشاهده می نمایید.

توپی دنده ای برزیل

جدول زیر جهت آشنایی تبدیل واحد متداول آورده شده است.

تبدیل واحد DIN به Inch

ارسال به شهر آمل و حومه شهر آمل (فیروزکوه، بابل، قائمهشر، بابلسر، فریدون کنار و …)

۱- ارسال از طریق باربری های مجاز، تا رسدن کالا به مشتری پیگیری می کنیم.

۲- ارسال کالا با خودرو های فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات به مکان مشخص شده در صورتحساب تکمیل شده توسط مشتری، در شهر آمل و اطراف شهر آمل، که این مورد نیاز به تایید کارشناسان فروش دارد.

لیست شرکت های باربری شهر آمل

نام باربریشماره تلفن هاآدرس
باربری وطن۰۹۱۱۱۲۷۸۶۸۰

دفتر تهران (۰۲۱۵۵۱۸۷۲۷۲)

آمل ، روبروی پلیس راه سابق، آفتاب ۹۴ ، نمایندگی باربری وطن

Sharing is caring!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *